Риболов

Член од
19 септември 2005
Мислења
81
Поени од реакции
1
Super ideja da odime zaedno, samo treba da pobrzame da ne zaladi mnogu.
Moze da odime na Badar eve neka bide sabota (jas sum sekoja nedela zafaten :(
A ako se sobereme moze i nekoj den preku nedelava, koj e sloboden
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Риболовот е една од најубавите работи.Страсен риболовец сум уште од дете и секоја прилика за риболов ја користам.Повеке сакам риболов на река , и ме интересира само спортски риболов.:wink:
 

--**ЕмА**--

take me as i am
Член од
14 ноември 2007
Мислења
380
Поени од реакции
11
:) ОБОЖАВАМ ДА ОДАМ на риболов со татко ми ! во маврово најмногу, уште во 4 и пол сабајле стануваме за да отидеме во бунец ( таму најмногу ловиме ) он крапови ја плашки :vozbud: ама помагам , ова лето фати најголем крап до сега 7 и пол кила :) ко дете се радуваше хихи
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
:) ОБОЖАВАМ ДА ОДАМ на риболов со татко ми ! во маврово најмногу, уште во 4 и пол сабајле стануваме за да отидеме во бунец ( таму најмногу ловиме ) он крапови ја плашки :vozbud: ама помагам , ова лето фати најголем крап до сега 7 и пол кила :) ко дете се радуваше хихи
Ајде биди искрена ,од која рибарница го купивте крапот?:wink:
 
Член од
25 јуни 2006
Мислења
759
Поени од реакции
10
Porano odev so tatko mi koga odese on i nekako me bivase za fakanje ripki. I po nekolku praksiranja poleka popoleka si nauciv kakoda mestam jadica, mamka lepce, konecot, nekoj si tehniki frli vadi i tako dalje. Zanimliva rabota i bi povtorila samo so nekoe dobro drustvo ili kako vo starite vreminja so taticko.
 

--**ЕмА**--

take me as i am
Член од
14 ноември 2007
Мислења
380
Поени од реакции
11
Ајде биди искрена ,од која рибарница го купивте крапот?:wink:
Еве ќе бидам искрена , од рибница ЕЗЕРО МАВРОВО :) хех.... до толку не ти се верува? Ако не си знаел во маврово има и крапови над 15 кила ! Ете кој колку си запознаен со риболов!!
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Еве ќе бидам искрена , од рибница ЕЗЕРО МАВРОВО :) хех.... до толку не ти се верува? Ако не си знаел во маврово има и крапови над 15 кила ! Ете кој колку си запознаен со риболов!!
повеке од сто можеш да замислиш сум запознаен со риболовот :wink: , инаку тоа беше шега знам дека има големи крапови во мавровско езеро иако не ми е омилен терен за риболов , јас сум повеке за брзи води , бојник, мрена , а од езерата единствено дебарско езеро ми е по кеиф:helou:
 
Член од
27 декември 2007
Мислења
22
Поени од реакции
0
Ribolov ti e mn jaka stvar,si odis vo priroda se relaksiras ne mislis na problemite tuku gledas da ne otide tapata:).Strasen ribolvec sum uste od mal najverojatno zosto skoro site vo moja familija se ribolovci,pa znaeme nekogas i familijarno da si otideme...Ima momenti koga ke puknam od nervoza zosto mi se upletkal konecot ama tie se retki.Ideme na Mavrovsko,Tikvesko,Dojransko...ABE CARSKA RABOTA
 

The_Dzo

FIELD MARSHAL
Член од
3 февруари 2007
Мислења
256
Поени од реакции
2
mnogu kuliracka rabot,jas licno odam za da se isklucam malce od sekojdnevnite obvrski, ne velam deka i tamo ne se nerviram ali toa e drugo.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.610
Поени од реакции
11.154
Хах.. пред 2 години одев ама немав среќа многу..
 
Член од
7 април 2008
Мислења
40
Поени од реакции
1
Одгледувам репро-материјал за рибари ( калифорниски црви ) а и продавам
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Одам на риболов ама ретко кога одам во вилата близу неа татко ми има направено рибник така за рекреација и кога одам таму ловам си правам кејф :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Кога имав 5-6 години еднаш ловев риба на Дримот, доста успешно беше, неколку мали рипчиња и не знам од кај ја откопав една крастава жаба.
Оттогаш немам ловено, ама немам ни време ни опрема.
 
Член од
28 јуни 2008
Мислења
1
Поени од реакции
0
Риболовот мене ми е најубавата рекреација, и секогаш користам искључиво вештачки мамци. :icon_cool
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
Пред 1 година кога бев малку по мал се одев со таткоми,чичкоми на риболов многу бев искусен имаше и турнир земав јас 4то место :( за малку 3 но си реков другата година повеќе среќа но сега ич не ми е по меракот за риболов ... :tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom