Риболов

Skunk_skopje

MZT TILL I DIE
Член од
15 февруари 2009
Мислења
179
Поени од реакции
16
Забавно е риболов не го правам за рибата али интересно е исто ко хоби да ми е,стално си ловам риба понекогаш ги пустам,понекогаш ги зимам.УБАВО Е РИБОЛОВ:helou:
 

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
Риболов е забавна работа али нема кој да ме носи имам 3трски дома.
 
Член од
26 јули 2009
Мислења
42
Поени од реакции
3
Сега каде и да одиш по рекиве и вештачкиве езера не можеш да не фатиш од оние америчкине сомчиња сегде ги има. Од нив неможеш друга риба да фатиш.
 

velkovk

Се е во перцепцијата
Член од
20 јуни 2009
Мислења
3
Поени од реакции
0
Едвај чекам да дојде викенд и со приборот параво на Младост или Вардар. Најдобро релаксирање е со работа која не замара многу и која ке те оддалечи од сите фрустрации и стресови во текоот на работната недела. Уште подобро доколку и уловот е сразмерен на желбата и трудот.
 

Sacansi*

Oh, crystal ball!
Член од
4 април 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
68
Не сум по риболовот, ама имам дома 2 трски, оригинал од времето на Југославија. Татко ми порано коа бил ептен помлад идел на риболов онака за заебанција и тие трските останале.. XDDD

:wink:
 
Член од
26 јули 2009
Мислења
42
Поени од реакции
3
Не сум по риболовот, ама имам дома 2 трски, оригинал од времето на Југославија. Татко ми порано коа бил ептен помлад идел на риболов онака за заебанција и тие трските останале.. XDDD

:wink:
Многу му се јаки трските, такви трски не се произведуваат више. Класика.
Стај некоја слика од нив да ги видат другите
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Еве ги моите трски



Сликава е малце постара,првите 2 веќе у канта се али другиве вршат работа.

Него Sacansi* стаи слика од твоите да видам шо ги фалиш толку :)
 

брицо

liverpool
Член од
22 мај 2009
Мислења
567
Поени од реакции
2
Сега каде и да одиш по рекиве и вештачкиве езера не можеш да не фатиш од оние америчкине сомчиња сегде ги има. Од нив неможеш друга риба да фатиш.
па имам слушнато дека американските сомчиња му ја јадат икрата на другите риби а и многу прзо се множеле а риболовот е итересна работа често одам на тиквешкото езеро ама многу се карам со инспекцијата и ми ги зимат трските а еднаш ем не фана ниту една риби и они ка ми дојдиа ми се смачи и ги сокрши трските за инат да не му ги давам ама многу се нервирам кога не јаде
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Тоа е правата ствар , риболовот едноставно те опушта , седнуваш покрај езеро , фрлаш јадица и кулираш , медитираш , едноставно најдоброто нешто за кое би вредело да потрошиш од своето слободно време. Е сеа има некои кои тоа го прават на спортски план , али не е финтата кој повеке риби ке фати , ја онака ги пуштам сите шо ги факам :smir:
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.384
Поени од реакции
21.930
Одам кога сум слободен..И никогаш не сум си отидел дома со к*р во раце секогаш носам риби и ги давам на мачорот..
 
Член од
19 октомври 2009
Мислења
33
Поени од реакции
0
Јас живеам во Кочани.Има овде кај нас едно мало вештачко езерце.Пред 3-4 години не можеше трска да се фрли одма пеца и дигаш трската.Но еве оваа година многу мнгоу слабо.Бев со провесионален рибар и ловевме на лепче,црвен црвец,пченица и пченка.Но ништо нејке ни да пеца ни ништо едниствено ептен ретко се фака на бел црвец но во коцани тоа не се продава...повеке фатив во реката отколку горе.Горе во езерото фатив 0 риби :vozbud: .Дај кажете шо е работата :pos2: .П.С Езерото се вика Брана гратче:pipi:
 
Член од
10 ноември 2009
Мислења
50
Поени од реакции
2
Милина, столица, ладно пивце мирна вода радивце и нема бољи провод у природа, негде на пладне скариче ммммммммммм
 
Член од
5 јули 2009
Мислења
1.123
Поени од реакции
205
иам две трски со опрема ама тато не ме носи по риба. ми вика ке бидеш ко мене ловџија:pos2::pos2:
 

Blue_Boy

THE WAY I AM
Член од
29 октомври 2009
Мислења
345
Поени од реакции
33
Идам со татко ми на риболов,кога сме на одмор во грција.Таму на пињос фаќаме рипќи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom