Риболов

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Одите ли на Риболов....? Колку често...?Колку риба фаќате и дали фаќате?
Каде одите на риболов...?
Јас не одам на риболов некако не сум по тоа...ке одам ке ловам риба..?Не фала:)
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
...za mene edna od najubavite raboti sto postoi e ribolovot...odam ushte od mal na ribolov...koga morav prvo da naucham na 5 godini da plivam za da mozam da se kacham vo chamec zaedno so stariot moj i so chichko mi da odome na ribolov...posle toa slobodna prilika za ribolov so standarno drushto moe ne propushtam...nema nshto podobro za odmaranje mozok i za smiruvanje sekojdnevna tenzija od rabota i smeenje do besvest.

...poveke sakam ribolov na mirni vodi-ezerski...Ohrid,Prespa , Dojran i Mavrovsko(poradi najveke chistata voda i kvalitetnata riba) mi se najomileni mesta za dlabinski ribolov...ne me izneverile do sega nikad so svoeto izobilie na riba i ulov...gi znam ezerata i mestata za ribolov perfektno vo sekoe vreme na godinata.
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Знам ме планираја за машко , сакам риболов. Мирно ,тивко и чекаш да ти се здрма прачката.
На риболов само јадица , никако со мрежа, пејзул или слично.
И после на зајдисонце ја спремаш рибата , па на оган или скара ја готвиш , спремаш винце и гитарата , мерациии . Ах , ме подсетивте на детсвото на Преспанско .
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
ragazza напиша:
Знам ме планираја за машко , сакам риболов. Мирно ,тивко и чекаш да ти се здрма прачката.
На риболов само јадица , никако со мрежа, пејзул или слично.
И после на зајдисонце ја спремаш рибата , па на оган или скара ја готвиш , спремаш винце и гитарата , мерациии . Ах , ме подсетивте на детсвото на Преспанско .

...ne zaboravi i smeenje i seir koj najmalce fatil riba deka ja chisti ribata vecherta...inache bash taka kako sto si napishala e...povazno e druzenjeto od samiot ribolov...kakvi smeenje i zaebancii pagaat na riba koa se ide ne e normalno toa...aaahahahhaaaaaa
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Убава работа е риболов..Ко мал ептен ловев во Охрид, во зори, мирно се, малку студено, не си се наспал, али задоволството е големо.
После баба ќе ги пржи.
 
Член од
21 јуни 2007
Мислења
1.446
Поени од реакции
10
Ribolovot e mnogu interesen .. Sea ne odam na ribolov bidejki malku sega mi e dosadno no koga bev mal za vikend se si bev vo dojran :)
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Не сум баш по риболовот, и да фатам риба (што ретко се случува :pos:) не ја држам повеќе од 2 секунди, туку ја враќам назад во вода. Не можам да ја убијам и јадам бе. После сум лузер, наравно, до следната вечер не можат "колегите" да престанат да ми се смеат :dabe:, ама сеедно ми е.
Повеќе ја користам шансата што сум на сред езеро да пливам, него ли да ловам риби. :)
 

Slatka_Mala

devoid of concept
Член од
15 февруари 2006
Мислења
477
Поени од реакции
11
Ова риболовот ми изгледа многу интересна работа, и сум била само еднаш во животов, ама не ловев риби јас, туку татко ми, а јас само му досаѓав :pos2:
Ама сепак, кога ќе ми се спомне за риболов, веднаш ми асоцира на пријатен неделен ден, уживање и хармонија...
Дури и имам приметено дека луѓе кои сакаат риболов, веднаш добиваат поени кај мене и ги ценам како личности - веројатно зошто го поврзувам со карактерот и нешто боемско во човекот - дека сака да се опушта и радува на мали задоволства :smir:
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Јас сум бил на риболов повеќе пати.. Поради забава и рекреација.. Научив некои основни работи за риболовот.. научив и да врзувам јадиче :)
Последно бев минатото лето.. не фаќам многу риба, но сепак забавно е..
 

Ted Dettman4e

Real Optimist
Член од
25 јуни 2007
Мислења
1.697
Поени од реакции
56
обожавам да ловам риби!!!Тоа Ме опушта!!
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
јас одрам редовно по риба и мислам дека нема ништо поубаво од ловење риби на умерено време покрај река или езеро , најчесто ловам на тапа а се дешава да ловам на мушица и некад "на пец" со чамецот .....

п.с. НИКОГАШ НЕ ЗЕМАЈТЕ НЕКОЈ ШТО НЕ САКА ДА ЛОВИ РИБА ИЛИ НЕКОИ ДЕЦА ( И СВОИТЕ ) ЗОШТО КЕ ВИ СЕ УПРОПАСТИ ДЕНОТ. одете сами или со минимално друштво така е најубаво ! поздраф .
 

HGD

Член од
16 септември 2005
Мислења
315
Поени од реакции
14
Риболовот не е за нервозни луѓе...
Немам појма...јас како мал одев со брат ми...до 15-16 год..
Гледав секаков народ...сум се паѓал од смеа кога на луѓето им бегаа рибите а тие од нервоза ги кршеа Трските-Телескопите...
Најголема риба што имаме извадено е Крапче (3КГ) и нешто..Дебарско Езеро...
Еххх...
 

Jukka

chili
Член од
16 мај 2007
Мислења
537
Поени од реакции
2
porano odev cesto (pred 4 godini) letoto tamu go pominuvav, a sega nemam vreme ...... najgolema riba som(3 kg) ..... mnogu e zabavno ali i zarazno, ovie denovi planiram da se izvozam do vardar da pokisnam pod zeskoto s'nce
 

Ѕвер

Перфекционист
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.223
Поени од реакции
28
Да да супер ствар е риболовот.Имам викендица во Маврово и кога и да отидам таму одам во риболов на езерото.Како помал ловев мали плашици, а кога потпораснав рамо до рамо со дедо ми и татко ми ловев пастрмки и кленови.Речиси 2 години немам отидено во Маврово.Ах тие убави времиња на Мавровско....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom