Риболов

Дискусија во форумот 'Хоби' започната од Billa Bong, 10 јуни 2007.

1. Billa Bong

Billa Bong I love Basketball

Член од:
    14 август 2006
    Мислења:
    6.590
    Допаѓања:
    10
    Одите ли на Риболов....? Колку често...?Колку риба фаќате и дали фаќате?
    Каде одите на риболов...?
    Јас не одам на риболов некако не сум по тоа...ке одам ке ловам риба..?Не фала:)

2. Ljupco

Ljupco ...ExtraVagant...

Член од:
    20 јули 2006
    Мислења:
    1.810
    Допаѓања:
    12
    ...za mene edna od najubavite raboti sto postoi e ribolovot...odam ushte od mal na ribolov...koga morav prvo da naucham na 5 godini da plivam za da mozam da se kacham vo chamec zaedno so stariot moj i so chichko mi da odome na ribolov...posle toa slobodna prilika za ribolov so standarno drushto moe ne propushtam...nema nshto podobro za odmaranje mozok i za smiruvanje sekojdnevna tenzija od rabota i smeenje do besvest.

...poveke sakam ribolov na mirni vodi-ezerski...Ohrid,Prespa , Dojran i Mavrovsko(poradi najveke chistata voda i kvalitetnata riba) mi se najomileni mesta za dlabinski ribolov...ne me izneverile do sega nikad so svoeto izobilie na riba i ulov...gi znam ezerata i mestata za ribolov perfektno vo sekoe vreme na godinata.

3. ragazza

ragazza Adorable

Член од:
    3 јуни 2005
    Мислења:
    3.019
    Допаѓања:
    29
    Знам ме планираја за машко , сакам риболов. Мирно ,тивко и чекаш да ти се здрма прачката.
    На риболов само јадица , никако со мрежа, пејзул или слично.
    И после на зајдисонце ја спремаш рибата , па на оган или скара ја готвиш , спремаш винце и гитарата , мерациии . Ах , ме подсетивте на детсвото на Преспанско .

4. Ljupco

Ljupco ...ExtraVagant...

Член од:
    20 јули 2006
    Мислења:
    1.810
    Допаѓања:
    12

...ne zaboravi i smeenje i seir koj najmalce fatil riba deka ja chisti ribata vecherta...inache bash taka kako sto si napishala e...povazno e druzenjeto od samiot ribolov...kakvi smeenje i zaebancii pagaat na riba koa se ide ne e normalno toa...aaahahahhaaaaaa

5. Никола

Никола Државник

Член од:
    18 април 2005
    Мислења:
    5.153
    Допаѓања:
    329
    Убава работа е риболов..Ко мал ептен ловев во Охрид, во зори, мирно се, малку студено, не си се наспал, али задоволството е големо.
    После баба ќе ги пржи.

6. JacK SparroW

JacK SparroW

Член од:
    21 јуни 2007
    Мислења:
    1.446
    Допаѓања:
    10
    Ribolovot e mnogu interesen .. Sea ne odam na ribolov bidejki malku sega mi e dosadno no koga bev mal za vikend se si bev vo dojran :)

7. Emma

Emma Supergirl.

Член од:
    7 јуни 2006
    Мислења:
    3.045
    Допаѓања:
    156
    Не сум баш по риболовот, и да фатам риба (што ретко се случува :pos:) не ја држам повеќе од 2 секунди, туку ја враќам назад во вода. Не можам да ја убијам и јадам бе. После сум лузер, наравно, до следната вечер не можат "колегите" да престанат да ми се смеат :dabe:, ама сеедно ми е.
    Повеќе ја користам шансата што сум на сред езеро да пливам, него ли да ловам риби. :)

8. Slatka_Mala

Slatka_Mala devoid of concept

Член од:
    15 февруари 2006
    Мислења:
    477
    Допаѓања:
    11
    Ова риболовот ми изгледа многу интересна работа, и сум била само еднаш во животов, ама не ловев риби јас, туку татко ми, а јас само му досаѓав :pos2:
    Ама сепак, кога ќе ми се спомне за риболов, веднаш ми асоцира на пријатен неделен ден, уживање и хармонија...
    Дури и имам приметено дека луѓе кои сакаат риболов, веднаш добиваат поени кај мене и ги ценам како личности - веројатно зошто го поврзувам со карактерот и нешто боемско во човекот - дека сака да се опушта и радува на мали задоволства :smir:

9. meazza

meazza lo §ono in†eri§†a

Член од:
    30 јануари 2007
    Мислења:
    6.526
    Допаѓања:
    546
    Јас сум бил на риболов повеќе пати.. Поради забава и рекреација.. Научив некои основни работи за риболовот.. научив и да врзувам јадиче :)
    Последно бев минатото лето.. не фаќам многу риба, но сепак забавно е..

10. NIght_Elf

NIght_Elf High Priestess

Член од:
    15 јуни 2007
    Мислења:
    479
    Допаѓања:
    13
    obozavam ribolov iako sum zensko

11. Ted Dettman4e

Ted Dettman4e Real Optimist

Член од:
    25 јуни 2007
    Мислења:
    1.697
    Допаѓања:
    53
    обожавам да ловам риби!!!Тоа Ме опушта!!

12. Sp4wN-

Sp4wN-

Член од:
    22 февруари 2007
    Мислења:
    1.852
    Допаѓања:
    1.378
    јас одрам редовно по риба и мислам дека нема ништо поубаво од ловење риби на умерено време покрај река или езеро , најчесто ловам на тапа а се дешава да ловам на мушица и некад "на пец" со чамецот .....

п.с. НИКОГАШ НЕ ЗЕМАЈТЕ НЕКОЈ ШТО НЕ САКА ДА ЛОВИ РИБА ИЛИ НЕКОИ ДЕЦА ( И СВОИТЕ ) ЗОШТО КЕ ВИ СЕ УПРОПАСТИ ДЕНОТ. одете сами или со минимално друштво така е најубаво ! поздраф .

13. HGD

HGD

Член од:
    16 септември 2005
    Мислења:
    315
    Допаѓања:
    14
    Риболовот не е за нервозни луѓе...
    Немам појма...јас како мал одев со брат ми...до 15-16 год..
    Гледав секаков народ...сум се паѓал од смеа кога на луѓето им бегаа рибите а тие од нервоза ги кршеа Трските-Телескопите...
    Најголема риба што имаме извадено е Крапче (3КГ) и нешто..Дебарско Езеро...
    Еххх...

14. Jukka

Jukka chili

Член од:
    16 мај 2007
    Мислења:
    537
    Допаѓања:
    2
    porano odev cesto (pred 4 godini) letoto tamu go pominuvav, a sega nemam vreme ...... najgolema riba som(3 kg) ..... mnogu e zabavno ali i zarazno, ovie denovi planiram da se izvozam do vardar da pokisnam pod zeskoto s'nce

15. Ѕвер

Ѕвер Перфекционист

Член од:
    4 јануари 2006
    Мислења:
    2.223
    Допаѓања:
    26
    Да да супер ствар е риболовот.Имам викендица во Маврово и кога и да отидам таму одам во риболов на езерото.Како помал ловев мали плашици, а кога потпораснав рамо до рамо со дедо ми и татко ми ловев пастрмки и кленови.Речиси 2 години немам отидено во Маврово.Ах тие убави времиња на Мавровско....

Сподели преку: