Риболов

Дискусија во форумот 'Хоби' започната од Billa Bong, 10 јуни 2007.

 1. Billa Bong

  Billa Bong I love Basketball

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  6.590
  Допаѓања:
  10
  Одите ли на Риболов....? Колку често...?Колку риба фаќате и дали фаќате?
  Каде одите на риболов...?
  Јас не одам на риболов некако не сум по тоа...ке одам ке ловам риба..?Не фала:)
   
 2. Ljupco

  Ljupco ...ExtraVagant...

  Член од:
  20 јули 2006
  Мислења:
  1.810
  Допаѓања:
  12
  ...za mene edna od najubavite raboti sto postoi e ribolovot...odam ushte od mal na ribolov...koga morav prvo da naucham na 5 godini da plivam za da mozam da se kacham vo chamec zaedno so stariot moj i so chichko mi da odome na ribolov...posle toa slobodna prilika za ribolov so standarno drushto moe ne propushtam...nema nshto podobro za odmaranje mozok i za smiruvanje sekojdnevna tenzija od rabota i smeenje do besvest.

  ...poveke sakam ribolov na mirni vodi-ezerski...Ohrid,Prespa , Dojran i Mavrovsko(poradi najveke chistata voda i kvalitetnata riba) mi se najomileni mesta za dlabinski ribolov...ne me izneverile do sega nikad so svoeto izobilie na riba i ulov...gi znam ezerata i mestata za ribolov perfektno vo sekoe vreme na godinata.
   
 3. ragazza

  ragazza Adorable

  Член од:
  3 јуни 2005
  Мислења:
  3.019
  Допаѓања:
  29
  Знам ме планираја за машко , сакам риболов. Мирно ,тивко и чекаш да ти се здрма прачката.
  На риболов само јадица , никако со мрежа, пејзул или слично.
  И после на зајдисонце ја спремаш рибата , па на оган или скара ја готвиш , спремаш винце и гитарата , мерациии . Ах , ме подсетивте на детсвото на Преспанско .
   
 4. Ljupco

  Ljupco ...ExtraVagant...

  Член од:
  20 јули 2006
  Мислења:
  1.810
  Допаѓања:
  12

  ...ne zaboravi i smeenje i seir koj najmalce fatil riba deka ja chisti ribata vecherta...inache bash taka kako sto si napishala e...povazno e druzenjeto od samiot ribolov...kakvi smeenje i zaebancii pagaat na riba koa se ide ne e normalno toa...aaahahahhaaaaaa
   
 5. Никола

  Никола Државник

  Член од:
  18 април 2005
  Мислења:
  5.153
  Допаѓања:
  329
  Убава работа е риболов..Ко мал ептен ловев во Охрид, во зори, мирно се, малку студено, не си се наспал, али задоволството е големо.
  После баба ќе ги пржи.
   
 6. JacK SparroW

  JacK SparroW

  Член од:
  21 јуни 2007
  Мислења:
  1.446
  Допаѓања:
  10
  Ribolovot e mnogu interesen .. Sea ne odam na ribolov bidejki malku sega mi e dosadno no koga bev mal za vikend se si bev vo dojran :)
   
 7. Emma

  Emma Supergirl.

  Член од:
  7 јуни 2006
  Мислења:
  3.045
  Допаѓања:
  156
  Не сум баш по риболовот, и да фатам риба (што ретко се случува :pos:) не ја држам повеќе од 2 секунди, туку ја враќам назад во вода. Не можам да ја убијам и јадам бе. После сум лузер, наравно, до следната вечер не можат "колегите" да престанат да ми се смеат :dabe:, ама сеедно ми е.
  Повеќе ја користам шансата што сум на сред езеро да пливам, него ли да ловам риби. :)
   
 8. Slatka_Mala

  Slatka_Mala devoid of concept

  Член од:
  15 февруари 2006
  Мислења:
  477
  Допаѓања:
  11
  Ова риболовот ми изгледа многу интересна работа, и сум била само еднаш во животов, ама не ловев риби јас, туку татко ми, а јас само му досаѓав :pos2:
  Ама сепак, кога ќе ми се спомне за риболов, веднаш ми асоцира на пријатен неделен ден, уживање и хармонија...
  Дури и имам приметено дека луѓе кои сакаат риболов, веднаш добиваат поени кај мене и ги ценам како личности - веројатно зошто го поврзувам со карактерот и нешто боемско во човекот - дека сака да се опушта и радува на мали задоволства :smir:
   
 9. meazza

  meazza lo §ono in†eri§†a

  Член од:
  30 јануари 2007
  Мислења:
  6.526
  Допаѓања:
  546
  Јас сум бил на риболов повеќе пати.. Поради забава и рекреација.. Научив некои основни работи за риболовот.. научив и да врзувам јадиче :)
  Последно бев минатото лето.. не фаќам многу риба, но сепак забавно е..
   
 10. NIght_Elf

  NIght_Elf High Priestess

  Член од:
  15 јуни 2007
  Мислења:
  479
  Допаѓања:
  13
  obozavam ribolov iako sum zensko
   
 11. Ted Dettman4e

  Ted Dettman4e Real Optimist

  Член од:
  25 јуни 2007
  Мислења:
  1.697
  Допаѓања:
  53
  обожавам да ловам риби!!!Тоа Ме опушта!!
   
 12. Sp4wN-

  Sp4wN-

  Член од:
  22 февруари 2007
  Мислења:
  1.852
  Допаѓања:
  1.378
  јас одрам редовно по риба и мислам дека нема ништо поубаво од ловење риби на умерено време покрај река или езеро , најчесто ловам на тапа а се дешава да ловам на мушица и некад "на пец" со чамецот .....

  п.с. НИКОГАШ НЕ ЗЕМАЈТЕ НЕКОЈ ШТО НЕ САКА ДА ЛОВИ РИБА ИЛИ НЕКОИ ДЕЦА ( И СВОИТЕ ) ЗОШТО КЕ ВИ СЕ УПРОПАСТИ ДЕНОТ. одете сами или со минимално друштво така е најубаво ! поздраф .
   
 13. HGD

  HGD

  Член од:
  16 септември 2005
  Мислења:
  315
  Допаѓања:
  14
  Риболовот не е за нервозни луѓе...
  Немам појма...јас како мал одев со брат ми...до 15-16 год..
  Гледав секаков народ...сум се паѓал од смеа кога на луѓето им бегаа рибите а тие од нервоза ги кршеа Трските-Телескопите...
  Најголема риба што имаме извадено е Крапче (3КГ) и нешто..Дебарско Езеро...
  Еххх...
   
 14. Jukka

  Jukka chili

  Член од:
  16 мај 2007
  Мислења:
  537
  Допаѓања:
  2
  porano odev cesto (pred 4 godini) letoto tamu go pominuvav, a sega nemam vreme ...... najgolema riba som(3 kg) ..... mnogu e zabavno ali i zarazno, ovie denovi planiram da se izvozam do vardar da pokisnam pod zeskoto s'nce
   
 15. Ѕвер

  Ѕвер Перфекционист

  Член од:
  4 јануари 2006
  Мислења:
  2.223
  Допаѓања:
  26
  Да да супер ствар е риболовот.Имам викендица во Маврово и кога и да отидам таму одам во риболов на езерото.Како помал ловев мали плашици, а кога потпораснав рамо до рамо со дедо ми и татко ми ловев пастрмки и кленови.Речиси 2 години немам отидено во Маврово.Ах тие убави времиња на Мавровско....
   

Сподели преку: