Референдум за името?

Промена на името

  • Појма немам, не размислувам, јас сум партиски војник и гласам како ќе ми биде речено

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    77
  • Гласањето е завршено на .

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Dali nekoj nekogas od nasive bil siguren politicar, siguren vo sebe i vo politikata koja ja tera??

Osven ponekogas onoj dusmanot i krvnik najgolem na Makedonija - Branko CrvenKONJski
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
Dali ovie od VMRO se svesni sto pravat so toj referendum - eve edna rabota koja sto moze da se slu4i albancite da izlezat so stav da se menuva imeto na republika Makedonija, site da izlezat na glasanje, dodeka Makedoncite da ne izlezat vo dovolen broj i da ispadne edna golema zaebancija. DALI VLADATA ZNAE SO KAKOV PLAMEN SI IGRA VO RACETE SO TOJ REFERNDUM. Pa B.C sekoja ti 4est duri sega svativ deka si drzavnik so STAV
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
JAs ne bi izdvoil 5 minuti
jas so denovi bi go sovetuval da ne mu tekne da si igra so referndum po toa prasanje. Znae li voopsto so sto si igra premierot ni nas "PAmeten"- sto ako ne uspee referendumot sto ako Albancite glasaat za promena na imeto znaete li sto ke se slu4i po toa- Makedonija ja nema kako li da go svati toa premierot koj denovive pravi tolku gluposti vo nadvoresnata politika sto voopsto ne mi se veruva deka imame minister tamu
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
абе овај премиерот не е нормален, он нас ќе ни кажува како да се викаме.... ако некој гласал за него не значи дека има право да распишува референдум, на тоа не треба ни да се помисли а камо ли да се каже НЕСПОСОБНА ВЛАДА
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.561
Поени од реакции
48.119
абе овај премиерот не е нормален, он нас ќе ни кажува како да се викаме.... ако некој гласал за него не значи дека има право да распишува референдум, на тоа не треба ни да се помисли а камо ли да се каже НЕСПОСОБНА ВЛАДА
СДС да се врати!!! одма они знаат како треба ...
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
Iskreno ovoj pat se dokaza deka SDSM imaat mnogu dobar stav vo vrska so referendumot i gi imaat sogledano posledicite od neuspehot
MA JAS NE MOZAM DA ZAMISLAM DA IMA REFERNDUM
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.561
Поени од реакции
48.119
НЕ БЕРИ ГАЈЛЕ
ЌЕ ЈА ПЕЕМЕ ПАДА ВЛАДА
И СДСМ ЌЕ СЕ ВРАТИ И МАКЕДОНИЈА ТОГАШ ЌЕ ТРНЕ НАПРЕД
ахамм да бе да...ајде рипај од компјутер го слушам Бузле до овдека ти вика да идеш по виски да натопи јетра..sd
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
Ха Хе Ха.... ти уствари далеку од нормална личност. СДСМ ТХЕ БЕСТ!
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.561
Поени од реакции
48.119
Ха Хе Ха.... ти уствари далеку од нормална личност. СДСМ ТХЕ БЕСТ!
нешто во болдираново не ми штима овие два дела некако не ми имаат логика.....а ти си тука како потврда.:bil:.
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
SDSM ke se vrati koga ke odlu4i narodot, mozebi i nema da se vrati voopsto mozebi ke iznikne nekoja nova politi4ka partija koja ke ima razli4ni stavovi od SDSM i VMRO pa ke bide osvezuvanje na politi4kata scena, no edno e jasno VMRO PAGA na rejting i toa strasno
ITar pejo- te molam drug pat koga vregas nekoja li4nost barem vregaj ja vrz baza na fakti koi gi imas
 

Kajgana Shop

На врв Bottom