Редовна војска повторно?

pumaval

Дрвен Адвокат
Член од
5 септември 2008
Мислења
1.480
Поени од реакции
598
... супер ке биде пак ако се оди... баш сакав вакво нешто... едноставно сакам да видам како е :) :)
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
1.877
Поени од реакции
1.089
Војскаааааааа..........:vozbud:дај боже да е вистина.
Срамота е ако некад се зарати да не знаеме пушка да држиме,плус друженје,дисциплина и ред други работи.....
:salut:
 
M

Mussolini

Гостин
На последните пукања на доброволците со зоља жените испаднаа попрецизни.

А во израел и жените служат војска....да ти биде страв за жена да ја земеш...може мажот ќе биде жртва на семејно насилство

Уууу да ми се погоди една како

човек беги не ме плаши да не налетам на некоо таква... :nesum:
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644

:) а башка името ми го погодиле...пуцааајјјјј :tv:
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
Ми се оди, ама да не биде долг период...Едно 3 месеца мислам дека е ОК...Инаку е добро за секој маж да се осети малце воена дисциплина, да го изостри карактерот. Потребно е знаење од таа гранка, утре од кај да знаеме што ќе се случи, ама битно ќе не регрутираат, нели? :smir: Сите што го имаат потпишано листот од МО (министерство за Одбрана) може да бидат регрутирани ако се воведе ова (повторно). Зборувам за генерација '90 која е бааги малерозна...
 
Член од
25 април 2005
Мислења
162
Поени од реакции
5
Cuv za ova minatata godina deka navodno site koj se od 18-27 koj nemaat sluzeno bi sluzele vojska. Prashav lice koe raboti vo ARM mi rece deka ne e vistina, se nadevam deka e dobro informiran za toa.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Ќејф ми е феминизираниве машки да ги глам војска шо праат. Свитииии
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Овакви гласини се шират од летоска и најверојатно ке има, ама генерациите од 1990 па нагоре. И баш е убаво ова. Да се научат и машкиве на ред и дисциплина. Да се знае кој е маж у куќа!!!
 
S

smart ass

Гостин
Срамота е ако некад се зарати да не знаеме пушка да држиме,плус друженје,дисциплина и ред други работи.....
Не е тоа проблемот....туку ќе дојдат идиоти од странство,ќе ни колат деца,ќе ни силуваат жени....мајки ќе оцрнуваат-јас тоа неќам да се случи на нашава држава...или ако барем дојде до тоа...да бидеме спремни,а за тоа сега засега имаме кадар кој има акумулирано знаење да направо од нашава младина способни војници(а имајте предвид дека тој кадар старее)...па после и да одете во војска ќе бидете само војник....а не и способен војник(има разлика).

Ако сме спремни,и ако потенцијалниот неппријател знае дека покрај 13000 регуларна Армија и 20-30000 резервисти ИМА УШТЕ + 200000 ОБУЧЕНИ ГРАЃАНИ на моваа држава кои се кадарни да се одбранат....и не само тоа,има и добра опција...агресорот да се по**е,имено покрај поразот од нас па и ние може ќе вратиме нешто назад:vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom