Редовна војска повторно?

Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.992
Кога ќе размислам подобро, треба да биде задолжителна само за либералчињата. Да им ги ишишаат тоа зелените коси, да им ги одземат телефоните, да ги научат на работа, ред, дисциплина и одговорност и мажињата малку да ги одделат од мама. Ќе цмизрдат недела-дена и ќе го мразат светот, ама од друга страна ќе добијат стручна спрема да си ја бранат државата. Барем да бидат од некаква корист за државата. :sleep:

Секако, ако биде задолжителна за мажите (либерали), треба да биде и за либералките, посебно за феминистките кои се борат за еднаквост и рамноправност. :sleep:
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.882
Поени од реакции
35.708
Повторно гласини дека владата ја разгледува можноста за повторно враќање на задолжително служење на воен рок.
Ај аирлија и дај боже нека се усвои тој предлог.
Зш бе аирлија, нели НАТО ќе не брани?
Зошто фрламе толку милиони секоја година?
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.311
Поени од реакции
1.934
Кога ќе размислам подобро, треба да биде задолжителна само за либералчињата. Да им ги ишишаат тоа зелените коси, да им ги одземат телефоните, да ги научат на работа, ред, дисциплина и одговорност и мажињата малку да ги одделат од мама. Ќе цмизрдат недела-дена и ќе го мразат светот, ама од друга страна ќе добијат стручна спрема да си ја бранат државата. Барем да бидат од некаква корист за државата. :sleep:

Секако, ако биде задолжителна за мажите (либерали), треба да биде и за либералките, посебно за феминистките кои се борат за еднаквост и рамноправност. :sleep:
Дали сериозно мислиш дека задолжителен воен рок ќе ги доближи либералците до Македонија? Уште повеќе ќе се дисконектираме од татковината.
 
Член од
8 мај 2022
Мислења
551
Поени од реакции
1.617
Дали сериозно мислиш дека задолжителен воен рок ќе ги доближи либералците до Македонија? Уште повеќе ќе се дисконектираме од татковината.
Кому бе му е гајле дека генетски отпад како што си ти е дисконектиран од било што?
 
Член од
21 јуни 2021
Мислења
1.125
Поени од реакции
3.558
Кога ќе размислам подобро, треба да биде задолжителна само за либералчињата. Да им ги ишишаат тоа зелените коси, да им ги одземат телефоните, да ги научат на работа, ред, дисциплина и одговорност и мажињата малку да ги одделат од мама. Ќе цмизрдат недела-дена и ќе го мразат светот, ама од друга страна ќе добијат стручна спрема да си ја бранат државата. Барем да бидат од некаква корист за државата. :sleep:

Секако, ако биде задолжителна за мажите (либерали), треба да биде и за либералките, посебно за феминистките кои се борат за еднаквост и рамноправност. :sleep:
Јас би го ставил како задолжителен предмет во школо, уште во прво оделение. Сите и мажи и жени, стрејт, би, хомо, белци, црнци све по ред под дисциплина да се стават. Како Шварценегер во градинката што им правеше.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Кога ќе размислам подобро, треба да биде задолжителна само за либералчињата. Да им ги ишишаат тоа зелените коси
Не сум знајал дека либералите имале зелени коси, овде првпат читам !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom