Редовна војска повторно?

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Оффф дај боже да е вистина. Отсекогаш сум сакал да одам во војска, на времето планирав ( кога беше обврска да се оди ) дека кога ќе отидам да служам воен рок да си продолжам право но ете го прекинаа задолжителното, а од дома моите не ми дозволуваат сега да одам како платен војник или било како.:toe::vozbud:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.324
Поени од реакции
7.785
Каков ред и дисцплина врска нема толку дрога на едно место во животов немав видено...
 
S

smart ass

Гостин
Каков ред и дисцплина врска нема толку дрога на едно место во животов немав видено...
Каде??

Ова у војска,мислам у АРМ???

Знаеш дека во војска треба ДИСЦИПЛИНА.

Доаѓа момент и нечиј живот да зависи од тоа.

Ако веќе е си приметил такво нешто(а влијае на способност за правилно расудување) требало соодветно да реагираш Т.Е да ПРИЈАВИШ!!
 
Член од
24 јуни 2009
Мислења
448
Поени од реакции
165
Добро и до сега можевте да одите во војска и да служите воен рок, а не да зборите дека сте имале желба. По се изгледа желбата не била доволна за да отидете:helou:
 
Член од
26 јануари 2010
Мислења
119
Поени од реакции
7
Ако е вистина ова стварно добро е,јас сакав и сега да одам доброволно.
Мора да се знае да се ракува со оружје,а плус е едно големо искуство.
Не дај боже да пукне (како што ми мириса ситуацијава) ниц младите како и да е ќе не мобилизираат но вака со служена војска барем ќе знаеме да ракуваме со оружје.
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
553
Војска е најбоља ствар што може да ви се деси во животот.
Негативна страна е што прекратко трае, едноставно кога ќе се научите на тој начин на живот се навлекувате како на дрога. Знам кога си отидов дома многу ми фалеа другарите, начинот на кој функционираат работите и мојата пушка.
 
P

PewDiePie

Гостин
Каков ред и дисцплина врска нема толку дрога на едно место во животов немав видено...
:pos2:Абе баталете што си гледате амерички филмови со војници вие,овде кај нас е друго војската,ќе ви се згади и смачи за 1 недела ќе барате домче,Фејсбук и Кајгана Ф. ама мало сутра :icon_lol:. Храна никаква услови никакви,а да не зборам ако имате женска за оставање (наеднаш омилена песна ќе ви стане "Таа се е*е со сите само мене ме сака ) :tv: а и меѓу другото 9 месеци итоа како поефективно може да се искористат одколку за војска.
 
S

smart ass

Гостин
Ако мислите на поканите тие не значат дека ќе ве земат во војска.
Тие се за во посебни случаи да се знае од каде да се регрутира. Секоја година откако се укина задолжителната војска ги праќаат. Јас сум од 89 генерација, имавме покани, само не запишаа во списоците за недајбоже ситуација, да има маса од каде да се регрутира.
Епа тука е проблемот....

Тие секогаш први се појавуваат пред рафал од митралез....тие мислат дека ова е кол оф дјути.

Пријави/те се доброволно 3 месеци-во јуни мислам ќе има нова регрутација на доброволци,ќе ојдете во општина и културно ќе си прашате која канцеларија е на МО натакај јасно ви е 5 минути работа..... се што треба државата ти плаќа(и преглед пред комисија во воена болница+патни трошоци)..
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Војска е најбоља ствар што може да ви се деси во животот.
Негативна страна е што прекратко трае, едноставно кога ќе се научите на тој начин на живот се навлекувате како на дрога. Знам кога си отидов дома многу ми фалеа другарите, начинот на кој функционираат работите и мојата пушка.
Да, фала богу дека треба младинава да се научи на дисциплина и на ред, а не на интернет и фејсбук. Само искрено, немаме потреба од редовна војска. Против кого ќе војуваме? Нема потреба, освен платена, нормално. Е сега ме чуди тоа што воведување платена војска беше услов за НАТО стандарди, ама ете...Ај нема да ме фати мене, чим била од 90-91 генерација :)
 
M

Mussolini

Гостин
Ам да не речете дека се вадиме :icon_lol: иначе не мора да одиме,доволни ни се 9 месеци бременост.
Ама дека врие од лигушници,тука нема збор.(и кај жените,наравно)
нее работта за да се вадите ама едноставно некои работи не се за вас :smir: и се се плашам кој војник коо ке се врне од војска да сака дома да го пречека некоо бебе...:kesa:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.324
Поени од реакции
7.785
Каде??

Ова у војска,мислам у АРМ???

Знаеш дека во војска треба ДИСЦИПЛИНА.

Доаѓа момент и нечиј живот да зависи од тоа.
Во АРМ каде на друго место во Недела кога немаше старешини смрдеа павиљоните на марихуана.....
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Каков ред и дисцплина врска нема толку дрога на едно место во животов немав видено...

И во рајот е убаво ама екипата ми е во пеколот...
Каде се пријавува? Одма одам!
 
S

smart ass

Гостин
и ти leandra саа се кажа... :) доволно е само ние да одаме... шо мајка ке терат жени у војската? саа знам оти ги и них ама они се створени со друга цел... не за да чуват државата :kesa::pipi:
На последните пукања на доброволците со зоља жените испаднаа попрецизни.

А во израел и жените служат војска....да ти биде страв за жена да ја земеш...може мажот ќе биде жртва на семејно насилство

Уууу да ми се погоди една како





Во АРМ каде на друго место во Недела кога немаше старешини смрдеа павиљоните на марихуана.....
Да беее сите старешини ги нема....:tapp::tapp:

Па без старешини Воската знаеш што е..стадо ОФЦИ!!!!
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.324
Поени од реакции
7.785
И во рајот е убаво ама екипата ми е во пеколот...
Каде се пријавува? Одма одам!
Другар ми кој што седи моментално до мене и има вистинско огнено крштевање вика такви борци како тебе се барале :pos::pos::pos::pos::pos::pos:.
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
абе не рекле џабе старите, „Дур не ојш војска не бива чоек од тебе“ :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom