Регенерација на црн дроб

Cannabinoid

Cannabinologist, MMD
Член од
18 јануари 2008
Мислења
597
Поени од реакции
466
абе не ми треба да е докажана и признаена од ФДА, ми треба искуство
"CB2 receptors (Cannabinoid Receptors) reduce liver injury and promote LIVER REGENERATION following acute insult, via distinct paracrine mechanisms involving hepatic myofibroblasts. These results suggest that CB2 agonists (Cannabinoids) display potent hepatoprotective properties, in addition to their antifibrogenic effects."
PMID: 20597071

Лекот е во мојот аватар...
 
С

Само Човек

Гостин
"CB2 receptors (Cannabinoid Receptors) reduce liver injury and promote LIVER REGENERATION following acute insult, via distinct paracrine mechanisms involving hepatic myofibroblasts. These results suggest that CB2 agonists (Cannabinoids) display potent hepatoprotective properties, in addition to their antifibrogenic effects."
PMID: 20597071

Лекот е во мојот аватар...
знам баце али мене не ми треба регенерација , ова со кафево ме интересираше дали е гадно.Си го знам јас лекот
 
B

Bafra

Гостин
знам баце али мене не ми треба регенерација , ова со кафево ме интересираше дали е гадно.Си го знам јас лекот
Колку што сум читал тоа ти е за прочистување на организмот а според G.P.Malahov (ČIŠĆENJE ORGANIZMA) подобро е со лимон или некои други продукти (има во книгата). А најдобро е незнам дали имаш јува/расолница (можеш и солена вода) и направи ги вежбиве http://joga.rs/joga/zdrav-zivot/367-ank-prakalana-potpuno-ienje-creva
 
С

Само Човек

Гостин
Колку што сум читал тоа ти е за прочистување на организмот а според G.P.Malahov (ČIŠĆENJE ORGANIZMA) подобро е со лимон или некои други продукти (има во книгата). А најдобро е незнам дали имаш јува/расолница (можеш и солена вода) и направи ги вежбиве http://joga.rs/joga/zdrav-zivot/367-ank-prakalana-potpuno-ienje-creva
фала, ми остануе само да те
 
Член од
21 јуни 2018
Мислења
610
Поени од реакции
262
Пијам Силимарин веќе 2-3 години и нема резултати. Алтернатива?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.503
Поени од реакции
9.408
Oк се, овие што ги набројав се значакко појаки, али може и со овие да завршиш работа - постирај резултати да видиме како стојат работите.
Таблетите ги пијам редовно веќе 15 дена и чувствувам дека болката која ја имав под десното ребро, во пределот на жолчката, ја снема, а поради таа болка и отидов на абдоминално ехо на преглед, мислев да не е камен во жолчка, но излезе отечена замастена јетра.....холестеролот со вредност 8 ми беше, пропишаната терапија од табл.Росвера не ги пиев и ми препорачаа да ја заштитам јетрата со природни лекови, во овој случај, ете со LIVERCARE...

Кога ќе направам повторно лабораториско испитување, ќе видам дали холестеролот е намален, макар да се сомневам, чоколадите не ги тргам од менито:)
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
Кој те излажал Росвера да не пиеш?? Обавезно да ги почнеш, и пиј ги 2h после liver care, не заедно.

Колку милиграми се?
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.503
Поени од реакции
9.408
Кој те излажал Росвера да не пиеш?? Обавезно да ги почнеш, и пиј ги 2h после liver care, не заедно.

Колку милиграми се?
Офф, заборавив,мислам дека беа од 5 мг...мислиш дека нема да ми се симне холестеролот само од ливеркерот??:(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom