Регенерација на црн дроб

Член од
24 февруари 2019
Мислења
42
Поени од реакции
21
Најважната компонента, која е во големо количество во екстрактот од комбухата е глукуронската киселина. Модерната наука сѐ уште не успеала да ја синтетизира оваа киселина. Здравиот црн дроб ја создава за да ја прочисти крвта. Отпадните соединенија, кои ги врзува глукоронската киселина прочистувајќи ја крвта се викаат глукороноиди. Eкстрактот од комбуха, поради големото количество на глукоронска киселина, е одличен реге-нератор на црниот дроб. Ја прочистува крвта, а со тоа го релаксира и црниот дроб. Овој додаток во секојдневната исхрана ја поттикнува функцијата на дигестивниот и на имунолошкиот систем. [5]Со редовна употреба на екстрактот од комбуха човекот се чувствува полн со енергија, свежина и виталност.
I sega kazi pomaga li za odmastivanje na crn drob
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.687
Поени од реакции
2.534
Пред некој ден направив крвна слика, АЛТ не сака да спадни под 70, другото е се во ред.... Пред еден месец исто беше 70. Совет од матичниот беше да паузирам со Livercare за месец, два и дека најверојатно толку ќе остани. Bummer :(
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.604
Поени од реакции
34.798
Пред некој ден направив крвна слика, АЛТ не сака да спадни под 70, другото е се во ред.... Пред еден месец исто беше 70. Совет од матичниот беше да паузирам со Livercare за месец, два и дека најверојатно толку ќе остани. Bummer :(
... логичко размислување, кај тебе можеби покачениот АЛТ не е примарно одговорна јетрата, кривецот е нешто друго, на што јетрата реагира!
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.651
Поени од реакции
34.938
Пред некој ден направив крвна слика, АЛТ не сака да спадни под 70, другото е се во ред.... Пред еден месец исто беше 70. Совет од матичниот беше да паузирам со Livercare за месец, два и дека најверојатно толку ќе остани. Bummer :(
roids? :D
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.687
Поени од реакции
2.534
... логичко размислување, кај тебе можеби покачениот АЛТ не е примарно одговорна јетрата, кривецот е нешто друго, на што јетрата реагира!
можно е ...

не бе брате златен, од кога почна короната во теретана немам стапнато
 
Член од
24 февруари 2019
Мислења
42
Поени од реакции
21
Kade e podobro da se napravi analiza na krf avivena ili bioteh.i ako moze predlog za dobar doktor koj pravi eho na abdomen .
 
Член од
16 февруари 2022
Мислења
3
Поени од реакции
1
Kade e podobro da se napravi analiza na krf avivena ili bioteh.i ako moze predlog za dobar doktor koj pravi eho na abdomen .
Ти за Covit-F40 ли сакаш да направиш анализа?
Иначе за абдомен секој интернист може да те прегледа.
 
Член од
24 декември 2008
Мислења
394
Поени од реакции
222
Денес правев крвна слика

Аст 41
Алт 70

Малку пониски од порано, но сепак над нормалата веќе година и пол
Автоматски споено мислење:

Пред некој ден направив крвна слика, АЛТ не сака да спадни под 70, другото е се во ред.... Пред еден месец исто беше 70. Совет од матичниот беше да паузирам со Livercare за месец, два и дека најверојатно толку ќе остани. Bummer :(
Колку ти е АСТ ?
 
Последно уредено:
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.687
Поени од реакции
2.534
Денес правев крвна слика

Аст 41
Алт 70

Малку пониски од порано, но сепак над нормалата веќе година и пол
Автоматски споено мислење:


Колку ти е АСТ ?
 

Attachments

Член од
24 декември 2008
Мислења
394
Поени од реакции
222
Треба да се бара причината, едно што знам е вишокот кг, но ме буни тоа што пред некоја година бев и со поголем вишок на кг ама пак трансеминазите беа нормални
Тестови за сите видови на хепатити имам направено, и се во ред (негативни)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom