Регенерација на црн дроб

Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
браќа истиот проблем го имав и јас, скоро 8 март четврток после туширање почнав да добивам болки постепено од кај половините па накај внатре црниот дроб по што немав појма што ми е
Ако за 3 месеци не ти се стабилизира крвта, т.е. црниот дроб ти го препорачувам ова . После 1 месец конзумирање ти давам гаранција дека докторите ќе се зачудат од разултатите.
 
I

Iblis

Гостин
Силимаринот ок, антихепаротоксик е , ама аугментинот? Баш па аугментин..
 
Член од
11 декември 2008
Мислења
395
Поени од реакции
207
Аугментин е антибиотик бе :confused:
kadaif во ред е што го кажуваш тоа што е аугментинот дека е антибиотик јас неможам да знам сите апчиња од што се ,,јас не сум фармацевт туку го пијам тоа што ми го кажа докторот и стварно ми помогнаа апчињава да се опоравам иако не ми е целосно прочистен црниот дроб засега сум добар немам никакви болки
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
kadaif во ред е што го кажуваш тоа што е аугментинот дека е антибиотик јас неможам да знам сите апчиња од што се ,,јас не сум фармацевт туку го пијам тоа што ми го кажа докторот и стварно ми помогнаа апчињава да се опоравам иако не ми е целосно прочистен црниот дроб засега сум добар немам никакви болки
Не мора да се осеќаат болки ако е црниот дроб замастен. Крвта е битна што ќе покаже после одреден период.
 
Член од
11 декември 2008
Мислења
395
Поени од реакции
207
Не мора да се осеќаат болки ако е црниот дроб замастен. Крвта е битна што ќе покаже после одреден период.
инаку имав остри болки па докторот не беше сигурен дали е тоа па ми кажа да одам у лабораторија да ми земат крв за анализа 95% од случаите крвта покажува од кој орган боледува човекот / kostur123 не најдов никакви линкови што препорачуваш ти дека ке има добар резултат позз
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
инаку имав остри болки па докторот не беше сигурен дали е тоа па ми кажа да одам у лабораторија да ми земат крв за анализа 95% од случаите крвта покажува од кој орган боледува човекот / kostur123 не најдов никакви линкови што препорачуваш ти дека ке има добар резултат позз
Можеш и сега да си ги нарачаш. Ќе ги заебеш докторите да си немаат објаснување (y)
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Најважната компонента, која е во големо количество во екстрактот од комбухата е глукуронската киселина. Модерната наука сѐ уште не успеала да ја синтетизира оваа киселина. Здравиот црн дроб ја создава за да ја прочисти крвта. Отпадните соединенија, кои ги врзува глукоронската киселина прочистувајќи ја крвта се викаат глукороноиди. Eкстрактот од комбуха, поради големото количество на глукоронска киселина, е одличен реге-нератор на црниот дроб. Ја прочистува крвта, а со тоа го релаксира и црниот дроб. Овој додаток во секојдневната исхрана ја поттикнува функцијата на дигестивниот и на имунолошкиот систем. [5]Со редовна употреба на екстрактот од комбуха човекот се чувствува полн со енергија, свежина и виталност.
 
С

Само Човек

Гостин
:facepalm: абе те сметав за попаметен
не ми крши филм сеа мислев геј да стануем :pipi:
--- надополнето: 11 април 2012 во 20:31 ---
не ми крши филм сеа мислев геј да стануем :pipi:
клистир бе баце моја грешка, клистир со кафе
--- надополнето: 11 април 2012 во 20:32 ---
океј клистир со Кафе некој правено ?
--- надополнето: 11 април 2012 во 20:35 ---
 
В

влијателен

Гостин

клизма. Планирам да правам па ако има некој искуство дали помага при обновување на функции на црн дроб
За клизмата најмногу може да се дискутира од историски аспект. Денес кога има подобри начини за администрирање на лекови, клизмата не е прв избор.
Што сакаш да внесуваш со клизмата што би ти помогнало за црниот дроб?
Ако мислиш на обична клизма со вода, не знам како би ти помогнала за црниот дроб.

Ти препорачувам да ја гледаш приказната Бабата и екимот на јутјуб со окната, таму на комичен начин се исмејува непрофесионалноста кога се прави клизма за сите болести.
 
С

Само Човек

Гостин
За клизмата најмногу може да се дискутира од историски аспект. Денес кога има подобри начини за администрирање на лекови, клизмата не е прв избор.
Што сакаш да внесуваш со клизмата што би ти помогнало за црниот дроб?
Ако мислиш на обична клизма со вода, не знам како би ти помогнала за црниот дроб.

Ти препорачувам да ја гледаш приказната Бабата и екимот на јутјуб со окната, таму на комичен начин се исмејува непрофесионалноста кога се прави клизма за сите болести.
клистир бе баце, грешка е тоа клизма
 
В

влијателен

Гостин
клистир бе баце, грешка е тоа клизма
Клистир, клизма, enema исто е тоа.
Видов дека прашуваш за внесување кафе, тоа не е докажано и е теорија од почетокот на минатиот век која сега квази научници ја промовираат на западот.
 
С

Само Човек

Гостин
Клистир, клизма, enema исто е тоа.
Видов дека прашуваш за внесување кафе, тоа не е докажано и е теорија од почетокот на минатиот век која сега квази научници ја промовираат на западот.
абе не ми треба да е докажана и признаена од ФДА, ми треба искуство
 

Kajgana Shop

На врв Bottom