Револуција во Босна и Херцеговина

Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.961
Поени од реакции
3.505
Не потценија нас, а сега и Босанците. Изгубија и на двата фронта.
Која е следна држава од Балканот во која што ќе изгубат...? :gjavol:
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.790
Поени од реакции
8.599
Лол, па Хрватите да ти биле поголеми плачковци од нашиве тука што плачат цело време. Сосема легитимно својот глас го дале Бошњаците за Комшиќ. Тоа покажува дека БиХ е нефункционална држава, не смееме да го следиме нивниот пример по аспирациите на Албанците. А да, го читам Додик, писма ќе пишувал на Трамп, имало стари американски структури во БиХ, кои требало според него, да се апдејтнат. Од негде ми е познато ова.
Комшич за време на ратот бил на страна на мсулиманите и е одликуван од страна на армијата на БИХ, замисли сеа хрват у Бих како би реагирал на ова да е негов представник....
За ова се и сами хрватите криви што као србите не се одвоија територијално па босанците можат да гласаат и за нивниот представник.
Ипак најголемите фрки и кочења ќе ги прави Додик се со цел нефункционалост на БИХ, а со цел независност на РС.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
4.124
Поени од реакции
11.738
Комшич за време на ратот бил на страна на мсулиманите и е одликуван од страна на армијата на БИХ, замисли сеа хрват у Бих како би реагирал на ова да е негов представник....
За ова се и сами хрватите криви што као србите не се одвоија територијално па босанците можат да гласаат и за нивниот представник.
Ипак најголемите фрки и кочења ќе ги прави Додик се со цел нефункционалост на БИХ, а со цел независност на РС.
Па не сите Хрвати војувале за отцепување од БиХ, имало и такви кои верувале во братството и единството и војувале за целовитост на државата. Освен што го сметаат за воен злосторник, Човиќ е голема лопужа, како и секој балкански политичар, пример ради негов каприц е променет текот на реката Радобоље, за да му поминува низ луксузната вила, друга работа се залага само за Хрватите во Херцеговина итн. Ете можеш да претпоставиш за каков тип на политичар се работи, како од ист калап излезен како и нашите, популист а во суштина егоманијак и клептоман.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
6.371
Поени од реакции
5.038
Pa koga veke Srbite si imaat svoj entitet t.n. Republika Srpska, neznam zošto i Hrvatite vo BIH isto taka nemaat svoj entitet t.n. Herceg-Bosna(kako tret Bosanski entitet) ne mi e jasno zošto se zaedno so Bošnjacite vo eden zaednički entitet t.n. Federacija BiH ?!
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
10.690
Поени од реакции
11.952
Последно уредено:
Член од
20 април 2012
Мислења
3.144
Поени од реакции
7.788
Член од
13 јули 2006
Мислења
10.690
Поени од реакции
11.952
Па сигурно така ќе им е подобро на сите народи.Вака секогаш ќе се во некоја криза и политичарите нивни ќе добиваат гласови на национализам,а не за економија.
И вака и така за к*р нема да ги биди, милион, милион и пол народ, колку едно предградие на поголем град, ќе прави држава ...

Замина тоа време, одамна во 19 век. Само ќе треба да помини време дури го сватиме тоа.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.144
Поени од реакции
7.788
И вака и така за к*р нема да ги биди, милион, милион и пол народ, колку едно предградие на поголем град, ќе прави држава ...

Замина тоа време, одамна во 19 век. Само ќе треба да помини време дури го сватиме тоа.
Па ко шо гледаш соживот е невозможен исто како и кај нас.Пример албанскиве партии кај нас освен уцени и закани ништо друго не нудат.Па 100 пати подобро би ни било баз нив,па макар на северозапад прогласиле илирида.Значи не можиш со секого да имаш соживот а тоа и на запад го сватија,затоа не не секаат во ЕУ.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
10.690
Поени од реакции
11.952
Па ко шо гледаш соживот е невозможен исто како и кај нас.Пример албанскиве партии кај нас освен уцени и закани ништо друго не нудат.Па 100 пати подобро би ни било баз нив,па макар на северозапад прогласиле илирида.Значи не можиш со секого да имаш соживот а тоа и на запад го сватија,затоа не не секаат во ЕУ.
Абе ништо нема да ни биди подобро ни нам ни нив, кога ќе се поделиме, затоа што уште повеќе ќе се отселуваат луѓето.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom