Ребраст каиш

Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
Ја знам за BOSH, светска фирма што изработува едни од најквалитетните автомобилски делови, препорачува менување на 60 000 km.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Еве што ми се деси... Менував каиш на кадетот, по ѓомти да не се скини. Ставив Goodyear и тоа го платив 1300 денари! За 2.500 км (сношти) колата ми угасна во возење. Барам каиш, нема. Се скина на 3 дела, верувале или не. Се чудеше мајсторот што ми го местеше. Па ајде нов каиш зедов некој 830 денари со гаранција дека нема да се скини, башка се скршиа 2 клацкалици (арно шо возев 20, можеа сите 8 да отидат, 280 денари една)... Како се изнервирав!!!!!
 

Warrior

Born to laugh
Член од
15 декември 2005
Мислења
375
Поени од реакции
3
Би ви препорачал Дајко или Гејтс каиши, не се најевтини, ама за каиш треба да се плати и поскапо зашто може да направи најголема беља!
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Би ви препорачал Дајко или Гејтс каиши, не се најевтини, ама за каиш треба да се плати и поскапо зашто може да направи најголема беља!
Читни погоре што пишав... Goodyear го платив колку 2 Дајковци... и се скина за 1 месец.

Дајко-то го имам година и нешто... и помина 30.000 без проблем и намеравам до кај 60.000 да го возам.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Јас кога менував ставив Hutchinson.
Инаку...златни запчаници...кога е ОК ланецот не се баш толку бучни...ама разлабавен е...ужас :)
 

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
Ај една случка сеа за овој ребрастиов чим сте почнале муабет.Пред 2-3 години тргнавме на одмор накај Грција.И се добро ај со господ напред ова она ги знаете муабети за пред пат и на надвожњакот кај петровец(тој десно што е за атина) и се качуеме и на пола пат,изгаси колата.Татко ми пробуе да запали,нејќе ни да завергла моторот.Излага отвара хауба и што да види,се изненади чоекот се беше во ред,кога проверуваше.Му се јавуе на другарот да не одвлечка до скопје.Следниот ден се симнуваме доле отвара пак хауба,вадиме тоа делоите и гледа ребрастиот на 16 дела.Ама он не си водеше евиденција колку поминал,пошо такси тогаш работеше.После по пријател нарача од грција каиш,го сменивме али у спут и 2 вентила беа поебани.И поука од тогаш: си има тевтерче сеа и се си забележува.
 
Член од
16 ноември 2011
Мислења
220
Поени од реакции
67
дали некој има искуство со АЕ(федерал могул) ребрасти?
 
Член од
29 април 2013
Мислења
12
Поени од реакции
0
golf 4 tdi kakov kais najmnogu odgovara sakam da go smenam
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Фабрички каиш до колку тера? за 206-ка прашувам.
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Менувај на 60000 км или 5 години старост
У бре, па ја сум 6-та година на 80,000 поминати, го гледав пред некое време изгледаше супер, ни напукнат ни конци а запците му беа одлични.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
У бре, па ја сум 6-та година на 80,000 поминати, го гледав пред некое време изгледаше супер, ни напукнат ни конци а запците му беа одлични.
Јас го сменив на 23000 км, 5 години стар. На изглед беше супер... кога го извадивме, е тогаш да видиш како изгледа...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom