Ракометната репрезентација на Македонија (мажи)

Ф

Флеш

Гостин
Ама од друга страна ако се гледа од него да е како лидер на тим он е тој што со понашање треба да води, океј е да викнеш ама не треба да им набиваш притисок уште повише.
Брате, изгубено беше трпение со младите . Кире ти бута у репрезентација неколку деца , имаш еднаш у години првенство, под притисок си од народот да донесеш меритет и резултат . Како постар ги водиш и насочуваш, младите не следат совети и насоки , губиш трпение . Они покажуваат неколку натпревари несериозност како млади . Нема време . Имаш еднаш у години првенство, под притисок си од народот да донесеш меритет и резултат . Манасков шо треба да направи ? Да преќути како Мицко промена на име и други срања и да биде пасивна амеба кажано, Манасков гз да го боли ,да биде таков . Нема , помагаш,советуваш,насочуваш, младите беа крајно лоши . Има граница , или ќе ќутиш или радикално мора да им свртиш внимание . За мене,Манасков требаше и шамари да им мава како постар член на селекција . Не се дојдени на ескурзија .АБе на банални работи се правеа грешка во пасови итн .

Брате сакаш да ми кажеш ти да си поискусен човек , нема да изгубиш нервоза и покрај цела подршка шо ја имаа младите и каде беа форсирани од Кире ,а требаше некои други подобри млади деца да има .

Не се согласувам . Манасков И ТРЕБА да ги шамара . Кире направи гомна , Кире му е должност да го врати без разлика на се . Зелен си за тренер , фаворизира деца , очајна игра која вика дека е модерна ,очајна дефанзива имавме , аматерска игра . И заради лични суети го трга Манасков и репрезантацијата страда заради тоа . Не и не .
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.582
Поени од реакции
5.505
Брате, изгубено беше трпение со младите . Кире ти бута у репрезентација неколку деца
А кога се прави смена на генерација кој требаше да го викне?
Мите Караиванов?
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.090
Поени од реакции
5.708
 
Член од
10 март 2023
Мислења
9
Поени од реакции
25
Брате, изгубено беше трпение со младите . Кире ти бута у репрезентација неколку деца , имаш еднаш у години првенство, под притисок си од народот да донесеш меритет и резултат . Како постар ги водиш и насочуваш, младите не следат совети и насоки , губиш трпение . Они покажуваат неколку натпревари несериозност како млади . Нема време . Имаш еднаш у години првенство, под притисок си од народот да донесеш меритет и резултат . Манасков шо треба да направи ? Да преќути како Мицко промена на име и други срања и да биде пасивна амеба кажано, Манасков гз да го боли ,да биде таков . Нема , помагаш,советуваш,насочуваш, младите беа крајно лоши . Има граница , или ќе ќутиш или радикално мора да им свртиш внимание . За мене,Манасков требаше и шамари да им мава како постар член на селекција . Не се дојдени на ескурзија .АБе на банални работи се правеа грешка во пасови итн .

Брате сакаш да ми кажеш ти да си поискусен човек , нема да изгубиш нервоза и покрај цела подршка шо ја имаа младите и каде беа форсирани од Кире ,а требаше некои други подобри млади деца да има .

Не се согласувам . Манасков И ТРЕБА да ги шамара . Кире направи гомна , Кире му е должност да го врати без разлика на се . Зелен си за тренер , фаворизира деца , очајна игра која вика дека е модерна ,очајна дефанзива имавме , аматерска игра . И заради лични суети го трга Манасков и репрезантацијата страда заради тоа . Не и не .
Па и он на 20 години во репрезентација почна. И ЈАДЕШЕ ШАМАРИ ОД ПОСТАРИ . ТАКАААА
 

Fam

Член од
16 јануари 2022
Мислења
4
Поени од реакции
4
Па и он на 20 години во репрезентација почна. И ЈАДЕШЕ ШАМАРИ ОД ПОСТАРИ . ТАКАААА
Па мислам дека го советуваа, му помагаа, не ми текнува дека некој го влечел за дрес или му се дерел, и покрај безброј грешки и престапи...
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.585
Поени од реакции
3.598
Јас со години се прашувам по кој основ го шалтаат Младеновиќ у репката, башка и пасош му дале мислиш Нарцис дека е. Уште поголема енигма ми е Омерагиќ "специјалистот во одбрана" по која заслуга го зима на поширок список. Последните 3 утакмици за Алкалоид уште во 20 минута имаше по 2 исклучувања, па Тале игра подобра одбрана од него жими се. Овој Киро е надвор од реалноста нека се освести што прави
 
Ф

Флеш

Гостин
Arena 5
Автоматски споено мислење:

Манасков е лош v Кире е очаен тренер ....

Кајгана форум : Манасков е лош


Приоритети на фанови.
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.896
Поени од реакции
3.437
Голманот на Луксембург ти е уствари Ландин. :)
Многу ме нервира колку неспремно и потценувачки одиме против вакви екипи. Такви безвезе пенали на овој дебелиов да му шутираш стварно треба да се глупи нашиве. Не научија од претходната утакмица кога овој влезе при крајот. :facepalm: Ова требаше +10 да биде, а не вака и само 14 гола дадени прво полувреме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom