Ракометната репрезентација на Македонија (мажи)

Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Тој треба да добие забрана за присуство на натпревари. Оток е човекот. И оној на фудбал со дупнатиот тапан на ЕУРО што го имаше на сите социјални мрежи.

Како да е нивна репрезентацијата, они ќе кажуваат шо и како ќе се пее.
Добра?
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Кире можно е да ја истегна левата рака при крајот на прво полувреме, после цело време ја истегнуваше, па затоа не влезе скоро ич.
Влечи повреда на лакт уште од утакмицата со Фуксе Берлин, но држеа во тајна, играше повреден и на гости кај Чешка, последни 3 дена не тренериал воопшто, а денес после вториот гол сетил огромна болка, во второ Столе му рекол луд си бе, кај играш повреден?
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
699
Поени од реакции
1.290
Тој треба да добие забрана за присуство на натпревари. Оток е човекот. И оној на фудбал со дупнатиот тапан на ЕУРО што го имаше на сите социјални мрежи.

Како да е нивна репрезентацијата, они ќе кажуваат шо и како ќе се пее.
Јас не би се согласила.
Можеби не треба да зборуваат на спикерскиот микрофон, но далеку од тоа дека треба да им се забрани пристап на натпревари.
Па јас од кога паметам дека следам ракомет Шиц бил на трибини и правел атмосфера, барем така делува, лично никогаш не сум имала прилика да видам. Делува дека навива од срце и душа, јас на такви бесплатен влез на секој натпревар би им дала.
Можеби грешам, но не верувам...
Еве некој од Вас што сте имале можност да ја почуствувате атмосферата остварена од страна на Шиц (добра или лоша) споделете искуство, баш ме интересира.
 
Член од
25 јуни 2012
Мислења
2.482
Поени од реакции
2.351
Како прво, ептен е непрофесионално така да се случува на некој меч. Плус, не беше само тоа дај да се пее оваа песна, не таа, туку при крај и нешто друго кажа, не слушнав баш добро, ако слушнал некој, нека пише.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.916
Поени од реакции
9.521
Ликови како него тој Шиц претпоставувам дека е онај брконо би ги оддалечил на километар од сала зашто глумат некој курнази, мене ми се одвратни,ликови кој сакаат да се во фокус,као Баки ја ак не сум на утакмица ојден не почвит без мене,ја ак не сум прв ред вртам кај Живе и да видиш после како сите у мене гледаат. Секаде има вакви канцери све е ок сакаат навиваат за репка ама се одбивни .
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.743
Поени од реакции
2.665
Најпрво да ја честитам победата а воедно и пласманот на СП, имаме одличен континуитет и само така нека се продолжи.
Тешка битка водевме со Чесите, според мене воопшто не беше лесно издвоена оваа победа, посебно во второто полувреме кога се повампири Мрква и почна да брани како луд, Чесите во овие моменти ја анулираа негативата на само -1 и лесно можеше да ни се случи сценариото од Чешка доколку Талески не реализираше за +2.
Секоја чест за Талески, во најбитниот момент превзема одговорност и ладнокрвно го матираше Мрква. :bravobe:
Кузмановски искина, 9 комада им стегна, една од најдобрите партии во националниот дрес, секоја чест за реализацијата од пенал, не однесе на СП дечкото, имаше страшно добри пробиви и топовски проектили, како Карабатиќ во најдобрите денови. :)
Големо изненадување беше Јагуриновски, превзема одговорност во исклучително битен момент од кој добивме пенал, а одличен беше и во текот на целата средба и во напад и во одбрана, само така нека продолжи, одлична утакмица имаше денеска.
Крилата на оваа средба разочараа, многу лош учинок од нив, многу фали Манасков, искрено во моментот не гледам некој ни приближно на негово ниво.
Нека му е со среќа првиот гол на Атанасијевиќ во националниот дрес, ама има уште многу работа со него, во првиот дел при шанса за контра тој реагираше лошо, не покажа воопшто експлозивност. :)
Како и да е, овој настап може да се оправда бидејќи детево прв пат игра на такво ниво, во иднина очекувам да прикажува подобри партии, иако во одбрана беше коректен.
Незгодни бекови имаат Чесиве, најголемата опасност се очекуваше да доаѓа од Клима и Кашпарек, посебно овој вториот, не уништи на ЕП 2020, ама овој левиот бек Патзел и десниот бек Пирош се изнаиграа денеска, пробивни бекови со одлично изработен шут од 9 метри, нашата одбрана мака мачеше со нив во второто полувреме, доста добро им одигра и Бабак, среќа што Митревски беше во елемент и им спречи доста удари.
Секоја чест и едно големо благодарам за Миркуловски, со жар ја одигра оваа средба, исто како и во најдобрите денови, иако товарот го понесоа Кузмановски и Талески, сепак Миркуловски добро си ја заврши работата, доволно од играч кој има 39 години, онака менторски.
Ти благодарам мајсторе, да си жив и здрав и се најдобро во тренерската кариера. :cuc:
Се шокирав кога прочитав дека и Столе најави крај на репрезентативната кариера, во таква голема победа и во моменти за славење не сакам да прифатам дека овие борци повеќе нема да бидат дел од репрезентацијата, има време за една година ќе го убедат Столе, нека не му ја прифаќаат оставката :D , незамисливо е да се гледа ракометната репрезентација без него. :(:place:
Уште еднаш нека е честито пласманот на СП, заслужено се пласираа момците и се надевам на што подобар ждреб.

:oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe:
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.083
Поени од реакции
1.910
Јас не би се согласила.
Можеби не треба да зборуваат на спикерскиот микрофон, но далеку од тоа дека треба да им се забрани пристап на натпревари.
Па јас од кога паметам дека следам ракомет Шиц бил на трибини и правел атмосфера, барем така делува, лично никогаш не сум имала прилика да видам. Делува дека навива од срце и душа, јас на такви бесплатен влез на секој натпревар би им дала.
Можеби грешам, но не верувам...
Еве некој од Вас што сте имале можност да ја почуствувате атмосферата остварена од страна на Шиц (добра или лоша) споделете искуство, баш ме интересира.
Besplatno mu e segde ne se sekiraj :cool:
 
Член од
21 септември 2011
Мислења
354
Поени од реакции
626
Besplatno mu e segde ne se sekiraj :cool:
По лигав тип нема, се му е муфте. Ни знај нешто од навивање ни има во него права навивачка страст. Важно е да биди таму да му се пикни на сите в скут. Ниту се заангажирал некои деца кој дошле нс свој трошок да добијат нешто.
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
1.002
Поени од реакции
1.535
По лигав тип нема, се му е муфте. Ни знај нешто од навивање ни има во него права навивачка страст. Важно е да биди таму да му се пикни на сите в скут. Ниту се заангажирал некои деца кој дошле нс свој трошок да добијат нешто.
A ubo e da se napomene i vo Romanija kade sho ja nameste fan zonata i zede procent od kafichite/tavernite za toa sho toj donesol gosti kaj niv.
Star volk e znae kako da se izgrebi a deka e nekoj faktor ne e samo sho se eksponira.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Навивањето слабо, очекувано кога нема кога нема навивачки групи, згора на тоа со иритантниот спикер, ајде сега ууу, мууу :facepalm: на 2 пати кога се крена атмосферата селекторот на Чешка повика тајмаут искусно.

Првите 3-4 напади на Чешка пуштаа свирежи на озвучување, ни ги дупнаа тапанчината, 120 децибели гарант ечеше, глупо, без потреба, вештачки. Се фалиме ваква публика имаме, таква и пуштаме на звучници кои патем повеќе нас ни сметаа него нив.

Играта тапа, милион грешки, барем се пласиравме, од сега тоа ќе е голем успех реално.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom