Ракометната репрезентација на Македонија (мажи)

Член од
29 ноември 2008
Мислења
265
Поени од реакции
349
На Светското Киро треба да си седи на клупа. Секако "помладиве" го понесоа товарот во бараживе (Кире беше ужас, особено првиот натпревар), а и мислам дека порелаксирано играат без него на терен. Ко ќе игра, секогаш ќе се чека тој да ја решава. И да ја усерат тоа е, а 14то, а 24то место, не мења многу
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.801
Поени од реакции
15.720
На Светското Киро треба да си седи на клупа. Секако "помладиве" го понесоа товарот во бараживе (Кире беше ужас, особено првиот натпревар), а и мислам дека порелаксирано играат без него на терен. Ко ќе игра, секогаш ќе се чека тој да ја решава. И да ја усерат тоа е, а 14то, а 24то место, не мења многу
поголема одговорност е да не влегува во игра, не е навикнат
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
995
Поени од реакции
1.506
Член од
25 декември 2008
Мислења
1.877
Поени од реакции
1.089
Супер идеа но иако е ревијален натпревар каде ќе им се даде големо фала на овие воини не би го форсирал овај датум. Поарно на 8ми Септември кога температурите ќе се пониски.
8ми Септември,за повеќето(а и за мене)е празник на една,умрена држава.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.054
Поени од реакции
5.549
Добра идеја, иако и јас како членот горе мислам дека 50 000 е навистина многу, можеби половина од тоа? Да се има визија, да се организира добро настанот, да се фрли добра пара на маркетинг и да се донесе навистина добар тим од калибарот на Шпанија, Данска или Франција може да се оствари. РФМ би можело да заработи убава пара и дополнително да ги испромовира македонскиот ракомет и Македонија.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.909
Поени од реакции
9.507
Само митинг пред то да имат таму му е мајката и нормално по еден сендвич шунка кашкавал. Македонец секогаш е слаб на гратиси. Гратисот е права ствар џабе ти е слободен влез ак напишиш пак немат да наполниш со гратис карта поќе ќе се барат.
 
Член од
25 јуни 2012
Мислења
2.480
Поени од реакции
2.341
Ако има 50.000 публика тоа би бил историски најгледаниот меч во историјата на ракометот (моментално рекордот е 44.189 во Германија). Сепак, би било голема атракција да се случи еден ракометен меч на Градски, не мора баш цел стадион, може теренот да се залепи до северната трибина, а запад, исток и југ да бидат монтажни трибини, и некаде 16.000-18.000 публика би требало да собере (што би било рекорд во Македонија за ракомет).
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.564
Поени од реакции
13.894
Толку публика може да се собере ако партиите го ангажираат членството со автобуси, со неизбежните сендвичи и сокчина се разбира.

Втората варијанта е после натпреварот да има концерт на Аца Лукас, Ацо Пејович, жена од султана и слични.
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.720
Поени од реакции
1.477
Со оглед дека ќе биде ревијален и ќе има олстар тим препоставувам негледам зошто огромен дел па и они што никогаш не гледале ракомет не би отишле макар што 02,08,2022? Пола Македонија ќе биде у Елада....
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Томче Стојановски, сезонава за мене најдобар македонски дефанзивец во лигава, лично сметам дека е подобар играч од Мишевски/Младеновиќ, би било добро да му се даде шанса летово на Медитеранскиве игри во репрезентација.
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.741
Поени од реакции
2.665
Томче Стојановски, сезонава за мене најдобар македонски дефанзивец во лигава, лично сметам дека е подобар играч од Мишевски/Младеновиќ, би било добро да му се даде шанса летово на Медитеранскиве игри во репрезентација.
Не е случајно што Лазаров го стави на поширокиот список, страшна одбрана игра дечкото.
Митев исто искина против Пелистер 2, страшна партија со 7 комада.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom