Ракометната репрезентација на Македонија (мажи)

Член од
18 јули 2009
Мислења
6.157
Поени од реакции
3.875
Циркус беше во сала со спикерот хаха , пола публика се згази од смеење ..
На полувреме дојде тој Шиц со брковите зема микрофонот и кажува што да се пее хаха , место зига зага вика да се пее си ја сакам Македонија хаха комедии ..

Публика имаше над 7.000 , многу луѓе стоеја на скали и најгоре под кров ...

Фали навивачка група кога игра Мкд , вака се пее на моменти нема кој да води ...
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.577
Поени од реакции
5.480
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.122
Поени од реакции
5.229
Група со Исланд, Саудите и Северна Америка 1 би било сон.

Извлекувањето на есен е ?
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.896
Поени од реакции
9.492
Пак Данска ќе ни е на мени, најбитно е да се избегне од 3ти појака репрезентација и некој од тие со Вајлд карта според мене Словенија и Јапонија ќе се тие 2 шо ке добијат за вториве сум некако 100% дека ке земат. И како бе Белгија во 2ри кој лудак ова го креира пред да се знаат репрезентациите што ќе настапат кој успех овие имаат во ракомет.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.122
Поени од реакции
5.229
Пак Данска ќе ни е на мени, најбитно е да се избегне од 3ти појака репрезентација и некој од тие со Вајлд карта според мене Словенија и Јапонија ќе се тие 2 шо ке добијат за вториве сум некако 100% дека ке земат. И како бе Белгија во 2ри кој лудак ова го креира пред да се знаат репрезентациите што ќе настапат кој успех овие имаат во ракомет.
Де Брујн и Лукаку мелат у напад не знам што се буниш :anco:
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.520
Поени од реакции
3.656
Шиц вози такси во Скопје и не дава попуст :D. Класичен сељак е, сегде гледа да ќари нешто, не ме чуди муабетот за во Романија, Џаро за сиротињи е типот.
За баражов сум ептен задоволен како изиграа, Чешка беше фаворит и според мене, не верувам дека не потценија во ниту еден момент, 120 минути играа исто, едноставно толку им беа можностите. Ептен фалеше Манасков на двомечов, катастрофална реализација имаа левите крила, во Романија 0/3 мислам, а вчера 1/3. И не само реализацијата од таа позиција, туку и контрите кои ќе беа далеку побројни со него и плус изведувањето на пенали кое ни беше најголем проблем на гости, а он ни е најсигурен изведувач во моментов. Тука ја имам и едината замерка за Кире, после нулата на гости требаше да му даде прилика на Кондев на реваншот на местото на еден од Атанасијевиќ/Ојлески, ако не му даде сега прилика, кога? Со здрав Манасков јасно е дека он ќе биде фиксно 60 минути на терен, нешто како Дибиров во Вардар, преголема е разликата во квалитет меѓу него и сите други.
 
Член од
4 јануари 2016
Мислења
115
Поени од реакции
207
Пак Данска ќе ни е на мени, најбитно е да се избегне од 3ти појака репрезентација и некој од тие со Вајлд карта според мене Словенија и Јапонија ќе се тие 2 шо ке добијат за вториве сум некако 100% дека ке земат. И како бе Белгија во 2ри кој лудак ова го креира пред да се знаат репрезентациите што ќе настапат кој успех овие имаат во ракомет.
Ништо чудно Украина да добие вајлд карта. Они не играа бараж, можно е да ја добијат.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.896
Поени од реакции
9.492
Ништо чудно Украина да добие вајлд карта. Они не играа бараж, можно е да ја добијат.
Па поќе се можеби ќе заборавам некој ама Словенија(на база на претходно и квалитетот на играчи) ,Јапонија(поради шо негираа на АИ),Холандија(поради стилот на игра и добри перформанси на последното Еп иначе на мапа беа) па и Русија и Белорусија(кај овие се знае шо е причина ако се смират до тогаш)а за Украина нема шанси и да е на политичка основа ќе добијат немаат никаков успех ни квалитет.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.070
Поени од реакции
22.110
bar edna wild card ke ide kaj nekoj sto e vo moznost ubavo da keshira pogotovo od prenosi. Japonija/Kina/arapite so ogled na toa deka veke se kvalifikuvaat pogolemite evropski drzavi sto moze finansiski da igraat.

drugava ke bide evropska selekcija, i ne bi ja isklucil ukraina kolku i da se losi so ogled na toa deka se komsii so polska i do togas ke ima bar 5 mil ukrainci ukotveni u polska taka da ke ima atmosfera so niv... slovenija tesko, mislam deka i holandija poprvo ke dobie od niv.
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.840
Поени од реакции
3.293
Пак Данска ќе ни е на мени, најбитно е да се избегне од 3ти појака репрезентација и некој од тие со Вајлд карта според мене Словенија и Јапонија ќе се тие 2 шо ке добијат за вториве сум некако 100% дека ке земат. И како бе Белгија во 2ри кој лудак ова го креира пред да се знаат репрезентациите што ќе настапат кој успех овие имаат во ракомет.
А зошто Данска да ни падне? :confused: Искрено група со Норвешка/Саудиска Арабија и една од Уругвај/Северна Америка би било супер. Плус, Белгија да се падне во групата со Германија, со која би вкрстиле, еве нека е и Африка 3 таму (Алжир или Мароко). Мислам дека и тоа е некоја потајна надеж за Кире да игра на СП. Ова СП ќе носи Олимписки квалификации! Можат некои работи убаво да се поклопат.
А Белгија се втор шешир затоа што требаа да играат со Русија. Бидејќи Русија е исфрлена, Белгија отиде директно на СП а таму ги чека шеширот кој беше резервиран за Русија.

Не верувам дека Словенија ќе добие вајлд-карта. Мислам дека Чешка има многу поголеми шанси од тоа. Чешка не можеше да оди на прошлото СП ради ковид и тоа може да биде добра причина. Русија, ако се стишаат страстите околу војната, е исто така фаворит за вајлд-карта. Тешко дека на две европски репрезентации ќе им дадат вајлд-карти. Јапонија има шанси, а имаат и Американците доколку завршат втори на северноамериканскиот турнир. Беа и тие во игра за прошлото СП, ама поради ковид не отидоа.
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
699
Поени од реакции
1.290
Моментално на МРТ3 има реприза, ако сака да гледа некој.
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
699
Поени од реакции
1.290
Сега, одкако го изгледав натпреварот по втор пат можам да кажам дека сме биле навистина добри.
Единствено што крилата потфрлија.
Прво, со среќа нека му е дебитантскиот гол на Атанасијевиќ и да му се множат.
Најмногу ме изненади Јагуриновски, дај боже да продолжи да напредува.
Талески и Кузмановски веќе се покажаа како лидери. Миркуловски како и секој одигран натпревар така и вчера гинеше на терен, Столе ме изненади со одлуката, еве слушам на прес Лазаров кажа дека ќе проба да го убеди да го одигра барем уште Светското бидејќи ќе ни треба, навистина ќе ни треба, барем на кратко да влегува на терен ќе е доволно, посебно со тоа што е главен мотиватор во тимот.
Митревски исто одличен како и секогаш, 14 интервенции.
Кире легенда, најверојатно ќе игра и на Светско, мене баш ме интересира кој клуб би го одбрал ако би ја продолжил кариерата, мислам дека Нант веќе најдоа замена за Кире.
Јас искрено не бев некој голем оптимист дека ќе ги поминеме и Романија и Чешка....
Се надевам дека ќе имаме среќа во ждрепката...:oeoeoe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom