Ракометната репрезентација на Македонија (мажи)

Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Fitiljot sledna sezona ako saka da napredni nemora da prodolzi vo Eurofarm, neka si dojt vo Prespa, momentalno i tamu ke ima konkurencija, abe trebea da izginat na teren idioti, da se nema custvo za nacionalno dostoinstvo, i tamu kaj sho sme "najdobri" i tamu ni go zakacija, da vi go ebam FIROMANSKITO mentalitet idejte u kurac.
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.451
Поени од реакции
1.791
А Деки теле едно 4-5 зицера најмалку утна, а и очаен Велко во одбрана со Талевски иако последниов беше добар во напад.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.312
Море сеа ние си викаме "hehe, барем второ место ќе зееме"

...ама............

Исланд објективно може 2 пати да не тепа..

Ако можеа Турците да се носат со нас дома во преполна сала...зашто да не можат да не победат таму???

И тоа е, ggwp трето место :ROFLMAO:
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.808
Поени од реакции
15.899
сте се фатиле за Кузмановски, Манасков дека игра во Веспрем глеам па цела ја слеа :)
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Нема да ме чуди ова да резултира со отказ на Раул, со што ќе им се исполни желбата на староседелците во репрезентацијата, пошто е очигледно дека не сакаат да го слушаат, ко што беше случајот и со Обрван, туку си сакаат домашно пиунче.
 
Член од
2 јули 2007
Мислења
232
Поени од реакции
164
Нема да ме чуди ова да резултира со отказ на Раул, со што ќе им се исполни желбата на староседелците во репрезентацијата, пошто е очигледно дека не сакаат да го слушаат, ко што беше случајот и со Обрван, туку си сакаат домашно пиунче.
Се сложувам. Има некоја позадина ваквата нивна игра, нема ништо случајно.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.312
Нема да ме чуди ова да резултира со отказ на Раул, со што ќе им се исполни желбата на староседелците во репрезентацијата, пошто е очигледно дека не сакаат да го слушаат, ко што беше случајот и со Обрван, туку си сакаат домашно пиунче.
Море сега кога веќе спомна...
Не би се изненадил и Раул сам да си даде отказ..
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
302
Поени од реакции
164
Да сум прецедател на федерација би ги казнил година дена од плата ваков срамен и манекенски пристап во цела утакмица без дуел игра и тоа со аматерски тим не заслужуваат подршка
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Море курац мој ради Раул намерно губат.. баш против Гејците ? Нека ги изгубат следните 20 утакмици, ама против Јужњаците МОРАШе да се даде максимум и победа со голема разлика. Аматеризам.
 
Член од
10 јуни 2008
Мислења
470
Поени од реакции
852
Со Турција исто лоша игра имавме ама се провлековме некако, ама денес ни немаше спас. Играта излегаше како предсезонска пријателска утакмица.
Очајно фали Миркуловски во нападот, ептен се бавни нападите со Прибак или Кузмановски на центар.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.312
Последните 7 утакмици пред оваа:



Примени голови: 220
Дадени голови: 164


Значи ја го сфаќам муабетот дека сите играат ракомет...ама ај да беше некоја ко Португалија..Босна или шо ти знам што стварно не ја бива ама барем се обидува ок...ама ова бе...[DOUBLEPOST=1540746140][/DOUBLEPOST]П.С. Имав еден пост со скриншат од натпреваров..не знам дали ме заебава нетов или некој мод ја избришал сликава, ако е второво би ми значело да ми се објасни зошто е тоа така :)
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom