Ракометари Кајганџии! [пријавување во тек]

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.179
Поени од реакции
34.376
Добри партии денес (y)
Абе, нели беше баниран ти? :))
Или за друг јузер ми збореше?

Инаку се согласувам, интересно беше. Башка, имаше доста нови играчи кои знаеа што прават :)
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Абе, нели беше баниран ти? :))
Или за друг јузер ми збореше?

Инаку се согласувам, интересно беше. Башка, имаше доста нови играчи кои знаеа што прават :)
Абе за Коњаникот те прашував не за мене :D

Да да....овој пат беше добро за разлика од почетоците кога секој свое коло тераше.Скоро сите бар малку од малку знаеа да играат.

Следен пат пуштај брада и ист ко Дибиров ќе бидеш (малце лижење гз на админот) :D
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.344
Поени од реакции
7.459
Па не сум бил лош бре :) Лошо е што у средно прекинав да тренирам ракомет, инаку ќе пораснев уште малку, ќе знаев да играм малку поарно, и ќе му фатев барем 1 од тие 2-3 што Ацид ги учука у ќош.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.179
Поени од реакции
34.376
Па не сум бил лош бре :) Лошо е што у средно прекинав да тренирам ракомет, инаку ќе пораснев уште малку, ќе знаев да играм малку поарно, и ќе му фатев барем 1 од тие 2-3 што Ацид ги учука у ќош.
Доста топки фати бе Тончи, си ме изненадил :)
Само прими и една во глава од крило, не знам дали беше од @TheTrooper или некој друг, ама асално те ѕвизна :)

Така е тоа кога се игра со аматери ко нас... Што повисок ранг на лига и играчи, толку помалку шанси да настрадаш од невнимание :)
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.344
Поени од реакции
7.459
Хаха, сум гледал и на светско/европско првенство коа ќе го/ја ѕвекнат голманот со топка у фаца. Нишо страшно. До крајот на вечерта се осеќав дека имам усни ко Мик Џегер :)))

И се согласувам со Трупер погоре дека квалитетот на играта е подигнат во однос на претходните пензионерски ракометни игри :)
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Доста топки фати бе Тончи, си ме изненадил :)
Само прими и една во глава од крило, не знам дали беше од @TheTrooper или некој друг, ама асално те ѕвизна :)

Така е тоа кога се игра со аматери ко нас... Што повисок ранг на лига и играчи, толку помалку шанси да настрадаш од невнимание :)
Guilty as charged....

Истрчав неколку контри и се враќав прв назад тие 2-3 минути и кога стигнав напред да ја фатам одбиената не размислував само гледав некако да ја шутнам.

Убаво го ѕвекнав.....@Tonchie извини уште еднаш :)
Али не е дека и ја пројдов без последици.....убав бокс испив од тој крупниот што им играше десно крило на едните. Носот и предните заби цела вечер ми беа здрвени :D
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.344
Поени од реакции
7.459
Ае убо викам ја дека ракомет е побрутален спорт од американски фудбал :)
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Абе, нели беше баниран ти? :))
Или за друг јузер ми збореше?

Инаку се согласувам, интересно беше. Башка, имаше доста нови играчи кои знаеа што прават :)
Јас бев во тие :P
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7
Поени од реакции
2
И јас сум за ракомет па ако има следна организација може да се приклучам, секако ако може :))
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Jas sum siguren pisav i na FB.. Ke dojdam odma posle MKD - Island mladite, oni igraat vo 19:00 na Kale..
 

Fiend

смут џезер
Член од
29 март 2012
Мислења
947
Поени од реакции
1.074
Абе имате у план ракомет некогаш, гледам од лани нема ништо?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom