Ракија

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.680
Поени од реакции
4.802
Ракија - ама грч ладна :wink:, да лизга поубаво
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.679
Поени од реакции
11.750
Ракија - ама грч ладна :wink:, да лизга поубаво
Таква ладна не ја осеќам, ко вода ја пијам...убајни, така замрзнато шишето да биде, да се потпишеш на него, ЛЕПОТА...летно време на зајдисонце, во двор одбрано друштво со одбрана музика, еден тон салата и два тона ракија малку е...:vozbud:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
abe vi ne ste probale kavadarecka rakija
meraci
Пробав и ништо слаба доттука бидува 48 степени, кај нас таа што е испод 55 дома ја користат како доточка за бришење на стаклени површини :icon_lol:.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.679
Поени од реакции
11.750
Пробав и ништо слаба доттука бидува 48 степени, кај нас таа што е испод 55 дома ја користат како доточка за бришење на стаклени површини :icon_lol:.
Така е, потврдувам...да пробате 54-55 нема да можете да ја голтнете:nesum:
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.680
Поени од реакции
4.802
Затоа и спомнав грч , ко водичка иде ... се затопли времево , си имаме традиција така понекад кај другарче то у неговиот мини-парк дома :vozbud:..мераци .Кој ракииче ,кој салата ќе донесе ..само треб да се има темпо извежбано , ако седне некој руки да цуца - ќе ја изеде салатата а 2 чаши нема да може да испие :pos:
 
Член од
27 април 2006
Мислења
108
Поени од реакции
2
Го јадев на јетра... иначе многу ја сакам :)
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
мојата е 52ка лозова и баш лизга ко зејтин

п.с: и мене ме натера темата да налеам 1 чашка
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Така е, потврдувам...да пробате 54-55 нема да можете да ја голтнете:nesum:
Јас имам пиено и првак од мастика бе, ракија од 55 степени piece of cake !

Греано ракијче е најдобро повеќе ми лизга на мене.
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
248
Поени од реакции
54
Црна ракија најдобра.
so e toa crna rakija be?

Јас имам пиено и првак од мастика бе, ракија од 55 степени piece of cake !

Греано ракијче е најдобро повеќе ми лизга на мене.
abe najaka e onaa od slivi so e i najcista rabota ti e brat a se poznva po onie kako i vikaat krug koa se prai u cashata e sea so poise e okrugol krugot toa pojaka e slivkata
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
abe najaka e onaa od slivi so e i najcista rabota ti e brat a se poznva po onie kako i vikaat krug koa se prai u cashata e sea so poise e okrugol krugot toa pojaka e slivkata
Венец се прави бе, венец.
Ама од лозова ракија е најдобар венецот!
Сливовачата во никој случај не треба да се рамни со лозовата, бидејќи лозовата е Ха Це и има филозофија во неа ! Венец и пол!
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
248
Поени од реакции
54
Венец се прави бе, венец.
Ама од лозова ракија е најдобар венецот!
Сливовачата во никој случај не треба да се рамни со лозовата, бидејќи лозовата е Ха Це и има филозофија во неа ! Венец и пол!
e pa ne znam kaj vas moe da se vika venec ali glupo ime be venec na pogrebi se nosat venci ali u redu zavisi kako zborite kaj vas ja go vikam krug toa e sea greshka lozova e druga liga ja sum probal i od jabolki praena jaka e a u nemacka praele i od kajsija rakija pa sea racunaj ali slivka e najbolja ako si piel nekad ce primetis
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
e pa ne znam kaj vas moe da se vika venec ali glupo ime be venec na pogrebi se nosat venci ali u redu zavisi kako zborite kaj vas ja go vikam krug toa e sea greshka lozova e druga liga ja sum probal i od jabolki praena jaka e a u nemacka praele i od kajsija rakija pa sea racunaj ali slivka e najbolja ako si piel nekad ce primetis
Венец де, тоа е филозофијата. Ако ја претераш џиерот капут и после сите ќе носат венци на погреб.

У немачка прават ракија од компири бидејќи кајсиите не им се квалитетни, некој те има лажено.

И од ананас има ракија но во Швицарска.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
пијам некад ама да не ми е мн јака ако лизга може и многу да отиде
 

Kajgana Shop

На врв Bottom