Размазеност

Член од
26 април 2010
Мислења
501
Поени од реакции
21
Mislam deka ne sum?
No tvrdam deka nema bilo koj porazmazen od denesnive politicari i kvazi zvezdite.
 

Кент

Професионалец
Член од
16 февруари 2010
Мислења
255
Поени од реакции
15
Не сум размазен. Не сум растел во семејство каде сум имал прилика да бидам размазен. (да се разбереме, семејството ми е најдобро што може, да не добие некој погрешен впечаток).

Што мислам околу размазените? Со оглед дека познавам многу такви примероци од т.н. човечки суштества можам да го кажам следново:

Психолошки карактеристики:
- плачипички (ако нешто не им е по мерак одма се жалат и кукаат)
- мази (мислат дека ако заебат нешто, со мазење и умилкување можат да добијат се)
- неодговорни (научени се дека се е за нив и околу нив, така да не покажуваат одговорност према другите, дали треба да им се чува нешто, даде нешто, и слично)
- недоврливи
- незнаат што со самите себе

.
 

~angela~

mladiot matematicar
Член од
29 август 2008
Мислења
226
Поени од реакции
25
јас дефинитивно не сум размазана, но знам некој кој што е премногу и со нив нема комуникација, а исто имам и во друштво, која што е размазана али не многу, и со неа секако, сака се да биде по нејзино, и понекад има караници, бидејки не може да биде се онака како што сака таа.....размани луге, се премногу самоуверени дека само они вредат, и дека мораат сите да потклекнат на нивните желби и наредби, тие луге мислам дека не се баш во добри доноси со останатите
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
Кога сум со баба ми и дедоми се однесувам размазено бидејќи се многу добри спрема мене. Купи ми сок , купими чоколада , донеси ми ова она...А општо не можам да кажам дали сум размазен треба мојте да се изјаснат , но 100% би рекле дека сум размазен.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Јас не се дружам со размазнети и не преговарам со терористи.
 
Член од
24 април 2010
Мислења
34
Поени од реакции
2
Како помала си бев размазена и си добивав многу повеќе од сестра ми..Искрено..=) сега тоа го нема....За жал..бидеејќи сметав дека убаво е да си размазен..добиваш се што сакаш и си ја ладиш.=) Сега не поднасам баш лигави чоечиња..и не би сакала да се дружам со такви..имам една размазена другарка...Тотална лигла...И цело време и го стаам тоа у глаа дека НЕ ПОДНАСАМ што е таква и и давам дознаење дека треба тоа да го искорне од себе..=) али научена си е на тоа и сигурно и е убаво...=) нејзино си е бе..не се заамарам :]
 
Член од
23 мај 2010
Мислења
43
Поени од реакции
5
Јас не сум од оној тип на размазени луѓе...а такви познавам доволно за да знам како е да се биде размазен. По мое сметам дека не е убаво да си размазен, така никогаш нема да научиш да се осамостоиш, а тоа е она што ти е најпотребно за подобра иднина.
 
Член од
12 мај 2010
Мислења
18
Поени од реакции
0
ne sum razmazena i nikogas ne sum bila od strana na moite roditeli, no pred baba mi i dedo mi si ja imam privilegijata na prvo dete vo semejstvoto kako mala tie me mazea no do ogranicena mera. Inaku nikogas ne sum placela za nesto sto ne sum mozela da go dobijam i ne sum vodela inaeti do beskraj kako sto pravat nekoi.
Vo drustvoto imame edna razmazena no i davame do znaenje deka ako od doma i dozvoluvaat se nie toa ne go pravime mozebi zvuci malku zlobno no mora da sfati i taa i site ostanati koi sto se razmazeni ne mozat sekogas vo zivotot da dobivaat se
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
Значи во главно цел макдонски народ не е размазен ? Само читав не не сум размазен/а , никако , јас не сум од тој тип на луѓе и триста несмешни лаги.
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Значи во главно цел макдонски народ не е размазен ? Само читав не не сум размазен/а , никако , јас не сум од тој тип на луѓе и триста несмешни лаги.

Па зар очекуваш да кажат дека се размазени?па подоцна да им удрат ремет?не братче никој не е будала да се издаде.Па и можеби тие овде што пишале на темава не се од таа врста на луге...Факт е дека постојат таков тип на размазенковци и денес ги има за жал на секаде.Мислат дека светот се врти околу нив,се додека не се најде некој и не ги спуште на земја:D
 

Вилинско коњче

It is my party :))
Член од
31 декември 2009
Мислења
550
Поени од реакции
62
Единица сум, прво женско дете во фамилијата, слтака сум и од мала ме мазеле .... мислам дека сум размазена, но од друга страна не сум инат, почитувам авторитети, туѓи ставови и мислења ...
 

Annath

Полуактивен член.
Член од
11 јуни 2010
Мислења
338
Поени од реакции
42
Јас лично не сум размазена, ниту сакам да бидам.
Патетични ми се таквите луѓе, се сакаат да им биде сервирано. Не ни помрднуваат со прст, а ете, се имаат.
Им даваат крила пред да научат да летаат. Па затоа се такви плачковци и плачки, од бубачки се плашат, тешка им е чашата да ја дигнат.
Неодговорни се, неорганизирани, се сакаат да бидат по нивно. Не им се учи, мамичка и татичко ги потплатуваат професорите за петки...
Најчесто разгалени се децата единци, кои што се сами и немаат со кого да ги делат своите играчки, со кого да си играат, да го бранат, да се караат.
Исто разгалени се и последните деца во семејството.
 

L-A-V

who cares? =)
Член од
2 декември 2008
Мислења
477
Поени од реакции
57
сестра ми е размазена да и ебам мајката. за се јас сум крив, само јас одам в продавница, само по нејзино е пуштено на ТВ, кога сака и кај сака го носи лап-топот. и не е фер сето ова со обзир дека сме близнаци. да беше помала ај ама вака :tapp:
 

WildGirl

Lost in the forest ...
Член од
28 јуни 2008
Мислења
636
Поени од реакции
93
Ништо не ми е забрането во спротивно имам многу голема слобода. Отсекогаш глеале да ми обезбедат да ми е најдобро колку шо можеле. А ние (јас и брат ми) сме тие шо секогаш биле скромни и не барале леб преку погача. Никогаш ништо не ми фалело ама не сум барала никакви луксузи. Од стално и двајцата сме делеле се на пола. За некој музички желби шо неможат да ни ги обезбедат научени сме да си штедиме и сами да си ги оствариме. Лично не ни сакам да сум разгалена, речи а тие на и да пребарвам триста чуда. А најмалку нештата да ги прам со врски и без труд од моја страна. Зад то шо сум постигнала да стојам самата јас.:smir:
 

Blondish

Be blonde or die trying !
Член од
16 мај 2010
Мислења
6
Поени од реакции
0
не дека не сум размазена ... барем не терам инат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom