Размазеност

Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
Ne sum razmazena i ne mozam da podnesam takvi lugje vo moja blizina:pishtoldz
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Во животов имам прекопано многу планини, за да дојдам до светлината од другата страна. Не сум навикната да ми падне нешто од небо (Освен еднаш кога добив плеј стејшн кец на наградна игра:vozbud:). Не ни сакам. А инаку, разгалените ги сфаќам, имало кој да ги разгали. Сметам дека таквите личности немаат животно искуство. Затоа, кога ќе стапнат на трн, ќе се чудат зошто боли.
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Сум размазена ама во одредени граници никогаш не претерувам...сакам да биде по мое ама некогаш кога не бива едноставно знам да се помирам со тоа...во друштвото немам мамина и татина галеница не можам да поднесам такви и едноставно не се ни дружам со нив..
 

ani4e

mega star
Член од
12 јули 2009
Мислења
158
Поени од реакции
3
Pa sum liguska ne vikam ne, ama ima pogolemi od mene troduplo poveke.
 

брицо

liverpool
Член од
22 мај 2009
Мислења
567
Поени од реакции
2
па не сум размазен и не сакам такви личности
 
Член од
24 февруари 2009
Мислења
196
Поени од реакции
3
Сум размазена(бааги) и не ми смета искрено
Единица сум па нормално цело внимание да го насочуваат кон мене а и плус таков карактер сум па....(ги жалам моите на моменти)
Не е дека добивам се на тацна или уше не сум дорекла го иам тоа шо го барам.Треба малку да се потрудам да добијам нешто али знам дека што и да побарам ке добијам со малку молење и уценување:kesa:Поише сум татина маза(мајка ми е построга и поавторитетна) па често се карам со неа али татко ми....:smir:
Не ми сметат размазени луѓе,веројатно дека ги сфакам па...и коа ке иам деца(здравје Боже) и они би биле размазени
 
Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
Често за мене имаат зборено дека сум размазена и многу се нервирам затоа што појма немаат за мојот живот...ако секогаш кога ќе сум ја посакала таа убавата барбика од излогот и сум ја добивала - не значи дека сум размазена!
Не е се во материјалното...
Никој не знае што ми крие душата!
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Никако не сум размазена....моите ме држат строго и тоа е ок....се борам да го добиам тоа шо го сакам а не се лигавам...
 
Член од
4 октомври 2009
Мислења
257
Поени од реакции
13
Mrazam ligavi stvorenija ni sum bila ligava ni nekad ke bidam :wink: ali na ovaaa dunja ima mnogu ligushi koj moze da gi trpi e nearen :vozbud:
 
M

MIL

Гостин
Не се сметам за размазен , едноставно се опуштам пред моите и можеби се лигавам ама тоа е нормално за единец :vozbud:
Со други си се однесувам нормално , нормално и пред девојката се однесувам размазано по малку зашто така сме послатки :smir::back:
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Уф размазени души ги има колку сакаш,така наречени шмизлички од кои ми доага да ги докачам и да ги трескам од зид,мислат дека светот се врти околу нив.Не сум таква личност.А и кога би била што со тоа ке добијам од околината?само ремет и ништо друго.
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Во животов имам прекопано многу планини, за да дојдам до светлината од другата страна. Не сум навикната да ми падне нешто од небо (Освен еднаш кога добив плеј стејшн кец на наградна игра:vozbud:). Не ни сакам. А инаку, разгалените ги сфаќам, имало кој да ги разгали. Сметам дека таквите личности немаат животно искуство. Затоа, кога ќе стапнат на трн, ќе се чудат зошто боли.
pametno od tebe
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.521
Поени од реакции
4.304
Си признавам дека сум прилично размазена и разгалена,едно дете сум и речиси сите мои желби биле исполнувани.
Сепак покрај исполнувањето на моите желби,добив и квалитетно воспитување и знам кои се моите можности,знам кои се моите граници и никогаш не претерувам со моите барања и нормално го ценам она што го имам и добивам.
Размазена сум со усул.
Да,сакам обично да биде по мое и за тоа се борам,ама ако не биде - во ред,не правам скандали.


Во мое друштво немам некои претерено разгалени суштества.Сите сме пазени и мазени,ама сепак и сме доста реални и имаме реален поглед на светот и ги пуштаме нозете,онолку колку што ни е долго чергичето.
Се пронајдов овде :)
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Не сум разгалена ич! Знам да бидам „терсене“, ама како последица на многу различни фактори. Разгаленост не толерирам и не умеам да комуницирам со такви луѓе па дури и ако се деца...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom