Размазеност

Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.693
Поени од реакции
13.328
Antipaticni mi se razmazenite. A uste poveke me iritira koga nekoj takov mi sovetuva (citaj: mi soli pamet) da go smenuvam stilot zatoa sto toa sto go nosam/poseduvam ne bilo IN. Prvo toj sto menja stilovi kako sto menja corapi, nema svoe jas, samodoverbata mu e apsolutna nula, ne znae da se postavi vo raznoobrazno drustvo i sto e najbitno nema vistinski prijateli i nema ni da gi ima. I se prasuvam kako taa licnost ke se snajde koga mama i tato ke i` gi nema eden den. Zalno no taka e.
 
Член од
29 јули 2008
Мислења
91
Поени од реакции
3
Тие што ме познаваат велат дека сум бил ГАД :toe:
значи секогаш имам остар јазик, немам срам ни страв од никој и ништо
и мразам лигави и размазени до толку што дури и си заминувам од локалот за да не ги ТРПАМ:vozbud:
 

candybabe

~ПЛАВУШКА~
Член од
16 јули 2008
Мислења
588
Поени од реакции
9
ЛИГАВИ И РАЗМАЗЕНИ ???? алоооо.... па таквите не треба да се ставаат у класа ,,ЛУЃЕ,, може на пример во ,,LG,, (lizi gz) hehehe...како и да е .... брате не ги бива ...да искочам со такви и ке се деси следново : лилааа абе нови ми се штиклите ајде идете поспоро не ми се разгазени,, или пак : види мама какви обетки ми земала и немаш појма колку се скапи ја ги гледав и и почнав да и цмиздрам и ми ги купи....ауууууууууууууууууууууууу....КАТАСТРОФА со еден збор
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Иако сум единица сепак сметам дека не сум размазена.Али познавам некој таков кој е размазен до бескрај и ако не е нешто по негово макар тоа и да е некоја ситница е тогаш носот го веднаш крева.Со такви размазени личности неможе да се живее:nesvest:
 

Ред хот!

***candy girl***
Член од
6 март 2007
Мислења
593
Поени од реакции
12
Па може да се каже дека на некој начин сум размазена,но не е тоа претерано.Бидејќи сум единица во семејството сметам дека моите ме размазиле,или како што ме викаат они мезимица на мама и тато,ми угодуваат,ми допуштаат многу работи,но сепак тоа е во границите на нормалата.Во врска со друштвото,се трудам да не бидам размазена(да сакам да биде се по мое),ги балансирам работите и можам да кажам дека нема ептен размазени во моето друштво.А кога ќе сретнам некој таков размазен,разлигавен од мазење,бегам од него што подалеку:)
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Не се доживувам како размазена пошо многу ретко го добивам то шо ќе го посакам., за разлика од братми ко ќе се запнит за една работа мора да ја добијат...
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Не сум воопшто размазен. Многу ретко барам нешто од моите ама го добивам тоа нормално.
 

-Mr.Positive-

MKD gentlemen
Член од
12 септември 2008
Мислења
609
Поени од реакции
47
не сум размазен

барам нешто ама не се и сешто ...
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
шознам... можи сум млаце размазен ама во врска со работите кои ми ги купувале од дома... како на пример алишта и слично
ама во друштво никогаш не сум размазен а има еден таков и ме нервира... и не нервира сите... пошо сака да одиме по неговиот ум... и јас му реков в лице и му се изнацрекав пред сите на улица скандал направ хухух ама не ми е гајле... посебно оти касни ко ке се чекаме многу....
и мразам такви....
 

Fatty

Режи :)
Член од
2 јуни 2006
Мислења
427
Поени од реакции
5
Растена у семејство со 2ца доста постари браќа, иако некој би рекол дека баш ради тоа сум размазена, напротив... далеку од размазена... евентуално, еднаш коа лежев у болница, тоаш добивав СЕ, буквално СЕ што ќе посакам... ама јбг, траеше една недела само :)
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
..не сум размазена ма баш ич...не сум една од оние кои чекаа се од некого ..готово на тацна..знам сама да се изборим за она шо сакам..да го добием како сакам..и кога сакам! И во моето друштво * Фала богу не е никој мамина или татина маза..сите се супер!! инаку ја ги мразам таквите личности..одбивни ми се...зашто не знаат како е да го имаш својот живот ..кажано својот терет на свој грб..се чекаат некој да им принесе..да им го сервира тоа на тацна..дали оценки..дали работно место...и ред други работи...
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Дали сте вие размазени? Знам дека никој нема да признае ама пак :toe:...дали некој во вашето друштво е таков? Што со нив,им ги исполнувате ли сите желби и каприци? Имате ли проблем со комуникацијата и нивните барања...

....вашите мислења повелете...
Сум до негде :) Ми дозволувале многу работи... Ама и сум претерувала па знаеле да ме искараат и да се подзамислам малку :) Знам која е границата, али си дозволувам да ја пречекорам... Ми се може :)
Не им идам по кеиф на размазените.... Кога тогаш мора да им дојде памет... Неможе цел живот секој да им удоволува се'... Јбг, тоа е :)
 

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
пааааа дека јас сум најмал у фамилија и двајца браќа сме, кога ке сум побарал нешто ако не можело да се добие со еден збор сум се разбирал, а за во друштво кај ке се оди таму и јас одам поточно не се бунам таму.
 

Mind In Motion

Smirking Revenge
Член од
29 мај 2007
Мислења
816
Поени од реакции
46
Дали сте вие размазени? Знам дека никој нема да признае ама пак :toe:...дали некој во вашето друштво е таков? Што со нив,им ги исполнувате ли сите желби и каприци? Имате ли проблем со комуникацијата и нивните барања...

....вашите мислења повелете...
Едно дете сум, на мама и тато.

Иако од дома за ништо не ми рекле НЕ. Тоа не ме прави да непробам нешто ново што мислам дека не е по мое. Исполнувам желби, со усул,доза и можност. Балансот во мене го одржува изгледа она што ми рекле НЕ за неколку работи, не се сеќавам што, малку се.


Комуникацијата отежната. Дружбата ограничена.
Ради што не е по гзот нивни. ( Или по мојот? :pos2:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom