Разликата во години

рок-кејт

незгодна ко кратко ќебе!
Член од
22 мај 2007
Мислења
1.024
Поени од реакции
70
шознам пак.. со помало момче, ми се чини (барем засеа) дека ни на крај памет не би одела.. шознам, можда сум со застарени сваќања, ама не ми штимат некако.. немат везе.. за поголеми.. не сечам ко со нож 3 години и крај.. него.. до 3 години ми е во ред, па и 4 во краен случај.. уствари шо зборвам ко не знам? никоаш не сум се заљубила во некој постар појќе од 3 години од мене, ни пак во некој помал од мене, па да знам како ќе изреагирам во таква ситуација. Здравје боже тоаш ке мислиме.
 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
Ми се прај ќефо за постари , поготово мажени мммм :pipi:
 
Член од
24 јануари 2009
Мислења
229
Поени од реакции
15
Сум одел со 2 години постара од мене и не осеќав некоја разлика,скопјанка пази:pipi:.Ама морат во животов некоја милфица да се бркнит, машкиве морат да ме сфатет:icon_lol: Лом да те напрајт, ко лајно да се осеќаш на крај :sekss::pos:
 

bubi4ko

Македонци брее..
Член од
24 јуни 2008
Мислења
274
Поени од реакции
17
Па баба ми и дедо ми се 16 години разлика...Така да важна е љубовта!!
 
O

Out Boy

Гостин
Се’ што е плус-минус 9-10, е осудено на неуспех

точка
 
D

DeviL_32`

Гостин
Љубовта нема граници, а педофилијата е сеуште Шенгенски Ѕид :pos:

Сум имал одено и со постари и со помали ама разликата е 1 година...и тогаш не осетив ништо чудно :toe:
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
sekogas postara mi bil podobriot izbor,postarite sekogas bili posvesni za sebe,pomalive devojki se nekako mi bile kako premnogu visoko vo vozduh pa se,se oni se poiskusni,popametni i sl...zatoa postara e top izbor,ona ne leta tuku znae sto ,koga i kade e.
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
Па и нема баш некоја разлика во годините шо знам мзеби дечкото да е 26 а има мозок за 16 или обратно. Се зависи од ситуацијата.. Пр. ја и мојот дечко сме 7години разлика и не секогаш се осека таа разлика
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Па и нема баш некоја разлика во годините шо знам мзеби дечкото да е 26 а има мозок за 16 или обратно. Се зависи од ситуацијата.. Пр. ја и мојот дечко сме 7години разлика и не секогаш се осека таа разлика
ti si postara od nego, i ne osekas razlika ili obratno,...toa e mnogu bitna razlika?

Ми се прај ќефо за постари , поготово мажени мммм :pipi:
bogami i mene,...top e toa...
 

Unknown!

Непознат!
Член од
5 август 2009
Мислења
81
Поени од реакции
1
Абе вака за разлика у години нема врска..али работата е што они ке си имаат проблеми..ке си живеат у различни светови.. :helou:
 

брицо

liverpool
Член од
22 мај 2009
Мислења
567
Поени од реакции
2
не се важни годините важно е да се сакаат
 
Член од
15 декември 2007
Мислења
865
Поени од реакции
28
Кај мене единствено помал од мене како опција го нема,и никогаш го немало.За постар...не ми е битно колку е постар,ама па да не биде 10 години...Сепак,процентуално најзастапени ми се врсници.:)
 

_iva*

Шмизла у хороскоп
Член од
6 декември 2008
Мислења
163
Поени од реакции
8
Не зборете дека немаат врска годините, бидејчи имаат... Моите се разлика 14 години и не се трпат. едноставно преголема разлика и немаат допирни точки.
Јас лично преферирам дечкото да е моја возраст а може и помал :helou: се разбира 2 години најмногу.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom