Разликата во години

Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
se e vo pitanje sexot ....mozebi izgleda smesno no na:baeh: msn odbiv 100 maloletnicki
секоја чест, сигурно мора да си некој јак фраер а ? или им бараш лична карта пред да те запознаат / адднат..

vo ljubovta nema granici...no, sepak treba da ima nekoja pristojna razlika vo godinite. kolkava bi bila taa razlika vo godinite, sekoj si ja definira spored svoite sopstveni ubeduvanja. moeto momce e 6 god. postaro od mene i nas ni odgovara ovaa razlika.
6 години , но 6 години од 13-19 , 21-27 , 25-31 , 34-40 , има разлика како Македонија и грчка ... дај потенцирај малце или стави си години на профил вака само празни муабети .. :uvo:
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
ne znam za drugite.ama jas odsekogas sum preferiral postari devojki,i najcesto sum bil so postari.razlikata vo godini bas i nema nekoja golema uloga vo mojot izbor,presuden moment sekogas bil psihofizickata zrelost na licnosta so koja sum bil,i so koja sum sakal da bidam.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.744
Поени од реакции
19.923
Mojата девојка е постара од мене 2 години....

Па заедно сме (уште месец) 5 години. Така да, немора да значи.

Џиш, 2 години не се ни некаква разлика овде збориме за огромни разлики, од 8 години нагоре, тогаш веќе се се приметува... верувај и тоа ептен, кога ќе видиш некоја 30 годишна со некој 45 има бааги разлика..
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Eee тоа е веќе нешто... Така иди и дедо да бидеш и со баба да не спиеш :)

Моето беше муабетот девојката постара не го бива.
 

DANTE

Gym instructor.
Член од
22 март 2006
Мислења
1.318
Поени од реакции
366
2 години разлика, до 3 максимум.. а после 20та година практикувам и до 4 години (пример: тој 24, таа 20 *или обратно) не повеќе од 4 :)
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Абе нема врска годините.. Да се погодат марките на машинките!!!:pos2::pos2:
 
Член од
24 јуни 2008
Мислења
1.705
Поени од реакции
75
Ако збориме за сериозни врски односно бракови , голема разлика во ниту еден случај ниту со била која пропорција не е пожелна (секоја чест на исклучоците).
Во одредени периоди од животот имаме различни потреби. Сексот е важен фактор во еден брак или врска исто како и меѓусебното разбирање.
Доколку вашиот маж е „престар“ и уморен секако ќе посакате нешто помладо, истот важи и за жените. Истото важи и за младите, искуство и тн...
Најдобро е кога поголем дел од работите во животот ќе ги искусите односно истражите заедно.
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Ако девојката е полнолетна тогаш и 7-8 па и 9 години не се голема разлика.
 

Ајанта

Македонка
Член од
21 декември 2008
Мислења
580
Поени од реакции
37
Ако станува збор за зрели, формирани личности, возраста нема никакво значење се додека двајцата се на иста бранова должина и меѓу нив искрат искри на еротски оган.
 

Pl.

Pl.
Член од
16 јули 2009
Мислења
566
Поени од реакции
62
Годините не играат никаква улога туку самиот карактер на личнстите.
 
Член од
6 јули 2009
Мислења
491
Поени од реакции
16
Хмм...никогаш не ми играла улогата на години за да започнам врска или да се измувам крај краева, од увек ми се лепат или врсници или помали 2-3 години од мене...не гледам никаква пречка во тоа дали партнерот ќе биде постар или помлад од девојката, како што рече колешкава над мене „Годините не играат никаква улога туку самиот карактер на личнстите.“ сосема се согласувам со неа. :pipi:
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.905
Поени од реакции
23.866
За авантуристички излети не игра многу разлика. За посериозни зафати, годините играат голема улога во зависност од колкава е разликата. Може да се поклапате, да сте на иста бранова должина итн... ама едно нешто што е сериозен и ненадминлив проблем е биолошкиот часовник. Работи како секс и сексуален апетит, климактериум и менопауза, деца, и физичкото опаѓање може да носат покомплицирани проблеми ако е поголема разликата во години.
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Игра улога секако. Нема граници точно, се што треба е разбирање. По 20тата година дури и не се забележува разликата во години. Ако се согласуваат добро, зошто да не. Ако имаат баланс на сфаќањата и однесувањето, не е важно дали некој од страна ќе с*ре за некоиси разлики. Пречат тие муабети, но најважно е нив да им е ок.
 
Член од
2 април 2009
Мислења
1.405
Поени од реакции
177
Лично јас,никогаш не би одела со тип кој што е многу постар од мене.3 години максимум,се нагоре или надоле е претерано.Ми играат голема улога и мислам дека се ретки случаевите кога тие врски успеваат.Може грешам,може само сега така размислувам ама просто не верувам дека нешто би ме убедило во спротивното.Не верувам во тоа дека „Љубовта е посилна од се“ и не верувам дека секогаш таа победува.:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom