Радован

M@STER

M@ster Price
Член од
1 февруари 2007
Мислења
191
Поени од реакции
0
Mesija напиша:
Во право си и јас имам слчушнато...А и спотот, за умрениот другар, спотот го има напраени со жени, како не му е срам, РАПОТ ГО СРАМИ, да му ја на*бам
e so de i VRCAK koga peese za negov drugar (odavna megju prvite pesni) imase edna vo spotot samo ko sutkase G'zot
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Kako prvo se izvinuvam sto postuvam na volku stara tema, ama koga ja vidov i ja procitav ne mozev da izdrzam da ne napisam nesto.
Procitav deka nekoj napisal: "eden drugar mi kaza ova, ona...", pa sakav da vi dadam informacija od prva raka (za tie sto gi interesira). I dvajcata (Bozin i Radovan) ucea so mene vo osnovno. Bozin otide vo Francija koga zavrsivme 6-to oddelenie. Negde na pocetok na 8-mo Radovan se razbole (mislam tumor na mozok imase) i eden den doznavme deka umrel. Site zalevme, dodeka Bozin (ili kako sto toj miluva da se narekuva Seine 92) si go drvese ku*ot vo Pariz. Ne deka se odnesuvavme bas najdobro so Radovan dodeka bese ziv, ama Bozin ima najmalku pravo da napise pesna za Radovan vo koja go narekuva "brate moj". Sega ke vi kazam zasto. Vo 6-to odd. ednas Radovan pozajmi 20 denari od Bozin za da kupi jadenje. (Samata pesna kazuva deka Radovan bese siromasen i sobirase kolicki pred VERO) Po nekolku dena Bozin gi barase tie pari nazad, i bidejki Radovan ne bese vo sotojba da mu gi vrati, ovoj go natepa. Mislam, go tepase za E*ANI 20 DENARI!!!
Edinstvena opravdana pricina poradi koja Bozin bi snimil pesna za Radovan bi bila da cuvstvuva griza na sovest. No ne bi rekol deka e taka, posle onie pi*ki i hammer-ot vo spotot. Naprotiv, Bozin ja snimi taa pesna za da se stekne so popularnost vrz koja bi ja temelel negovata "bleskava" muzicka kariera.
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
M@STER напиша:
e so de i VRCAK koga peese za negov drugar (odavna megju prvite pesni) imase edna vo spotot samo ko sutkase G'zot
E ajde de:nenene: :kesa:

A samo kolku nema vrska covekot od rab lelelee pa kolku e furnat tragedii.....
 
Член од
27 јануари 2007
Мислења
38
Поени од реакции
0
poufuran tip od nego nema
aj da imase vrska so rap pa okej
samo si ima studio kade si nekoi drugi luge praat neso za nego
loso
go mzam
idiot
tolku :)
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
Прво, од старт да кажам дека не го бранам Врчак како рапер, ама во неговата прва песна, таа за наркоманот, песната и спотот се поклапаат! ФАКТ! Не е дека ”женската” од спотот го шуткала гзот! далеку од тоа, спотот прилега на песната, а не овој wannabe рапер, што ”негуе свој пимп стајл” пее за мртов другар, а има уметнато хамери, пи*ки и тн. Единствена сцена што прилага на спотот е кај гробиштата. А како што пиша и Smert уствари не ни биле некакви другари? КОЈ ТЕПА ЗА 20 ДЕНАРИ БЕ?! нит ќе бил побогат, нит посиромав!
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Radi "raperi" kao ovoj, lugevo mrazat RAP (i MK RAP)! Kao prvo, tipov recitira za edno cigance, sto ustvari TIPOV i drugarite negovi go zakacale za da im dava po 10 den. I sea nacekal nekoja tema poso (smrtta na Radovan) i coekot si snimil spot, ali spot so HAMER H2, picki naokolu, (KLAVIR!!!), neso rolerki, blejdaat....

Picku mater!
Stvarno zalna pesna (ne za radovan, za tipot :))
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Mislam deka pogresno si razbral nekoi raboti. Kako prvo, Radovan ne e cigance. (Ti lici li Radovan na cigansko ime?) Kako vtoro nikoj ne baral pari od nego, tuku site mu davavme pari. Samo Seine 92 mu gi barase tie pari sto prethodno mu gi dade, i otkako ne gi dobi tie pari, go istepa.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Smert напиша:
Mislam deka pogresno si razbral nekoi raboti. Kako prvo, Radovan ne e cigance. (Ti lici li Radovan na cigansko ime?) Kako vtoro nikoj ne baral pari od nego, tuku site mu davavme pari. Samo Seine 92 mu gi barase tie pari sto prethodno mu gi dade, i otkako ne gi dobi tie pari, go istepa.
Moze gresam za toa deka e cigance, ama ovoj Seine, 200 evra li mu dal pa da go tepa sto ne mu gi vratil??? Ili go istepal za 100 den???
I posle napisal (mnogu losa) pesna za nego, so NENORMALNO MNOGU LOS (i mnogu utnat) spot!!!
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Tuka se slozuvam so tebe. Pesnata e mnogu losa. Rimite se za nikade. (Sekoj stih zavrsuva so glagol vo minato vreme na pr.: kupuvase, sobirase i sl.) Spotot e uste polos. Da ne praime muabet za pi*kite i hamerite. Toa fintata so dzebnata svetilka ne znam sto mu e, ali e epten debilno. So eden zbor, cela pesna e debilna. I koga ja slusnav "Devojka od sni" definitivno zakluciv deka Seine 92 e debil, kreten i sto uste ne.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Pametno!

Ja si slusam rap, isklucivo MK RAP, i radi debili kao tipov (moze ne e debil u karakter, ali pesnite, spotovite i tekstovite mu se "ПРИЧАЈУ МИ ПРИЧЕ") lugevo koa ke go slusnat ili ke slusnat slicni na nego, mrazat MK RAP, i mislat deka site pesni se vakvi....

P.S. Me interesira delot sto go recitira na francuski, kojznae sto treska!
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
-={K-O-R-U-N}=- напиша:
P.S. Me interesira delot sto go recitira na francuski, kojznae sto treska!
“Ти си заминуваш, ти не си тука, кај Бога ти ќе останеш, бла бла бла...„

Песната, како и сите други негови песни, е дебилна.
Типот е дебилен исто така. Пошто е јебо највечи што живеел и творел во Франција, па после дошол тука и се измешал со простата раја, што не се вредни за малиот прст да му се фатат. У тој филм живее. :tapp:

И уште цела тема сте му отвориле. :pop:
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Смешно и повеќе дебилно ми изгледа ова со темава за мисир ко овој стварно. Мислам радован го нема господ ни го зема имам хамер во гаража јака цура ми праи масажа што бе моли за раде битно ми е фуфа денес да ми даде и така натака би звучела песната и спотот за радован. а второиот со девојката од сните му е лудница, пенетрирам меѓу ѕидови твоите очи ги маглат моите видови. Барам ѕид главу да оломим е за типов. Многу пари па ај ќе бидеме пеачи или што би рекол Игор Џамбазов „МРАЗАМ ПЛЕЈ БЕК
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
Smert напиша:
Kako prvo se izvinuvam sto postuvam na volku stara tema, ama koga ja vidov i ja procitav ne mozev da izdrzam da ne napisam nesto.
Procitav deka nekoj napisal: "eden drugar mi kaza ova, ona...", pa sakav da vi dadam informacija od prva raka (za tie sto gi interesira). I dvajcata (Bozin i Radovan) ucea so mene vo osnovno. Bozin otide vo Francija koga zavrsivme 6-to oddelenie. Negde na pocetok na 8-mo Radovan se razbole (mislam tumor na mozok imase) i eden den doznavme deka umrel. Site zalevme, dodeka Bozin (ili kako sto toj miluva da se narekuva Seine 92) si go drvese ku*ot vo Pariz. Ne deka se odnesuvavme bas najdobro so Radovan dodeka bese ziv, ama Bozin ima najmalku pravo da napise pesna za Radovan vo koja go narekuva "brate moj". Sega ke vi kazam zasto. Vo 6-to odd. ednas Radovan pozajmi 20 denari od Bozin za da kupi jadenje. (Samata pesna kazuva deka Radovan bese siromasen i sobirase kolicki pred VERO) Po nekolku dena Bozin gi barase tie pari nazad, i bidejki Radovan ne bese vo sotojba da mu gi vrati, ovoj go natepa. Mislam, go tepase za E*ANI 20 DENARI!!!
Edinstvena opravdana pricina poradi koja Bozin bi snimil pesna za Radovan bi bila da cuvstvuva griza na sovest. No ne bi rekol deka e taka, posle onie pi*ki i hammer-ot vo spotot. Naprotiv, Bozin ja snimi taa pesna za da se stekne so popularnost vrz koja bi ja temelel negovata "bleskava" muzicka kariera.
Не ме заебавај, за тој радован е песната? Смеѓ со виткана коса....Ја па сеа укапирав. Леее. Сеа и криво ми падна. Ц Ц Ц....ајт.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom