Работа во Катар и Дубаи

Член од
18 октомври 2013
Мислења
1
Поени од реакции
0
Има ли некој информација за работа во Оман, разбрав дека има некоја девојка од Скопје што заминала таму на работа?
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Дечки поздрав до сите , ме интересира дали е некој запознат како и која е налесна и неболна процедура за раскинување договор во Дубаи ??

Благодарам Поздрав
 

kapetan

Не сум дебел. Стомакот ми е 3D!
Член од
4 октомври 2008
Мислења
966
Поени од реакции
535
Дечки поздрав до сите , ме интересира дали е некој запознат како и која е налесна и неболна процедура за раскинување договор во Дубаи ??

Благодарам Поздрав
Почни да крадиш се и сешто од работното место да те дознаат и да те депортираат :)
 

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681
Да ги израдувам оние што се веќе во Дубаи, а ги мава носталгија за ајвар, лутеница и слично:D

http://novatv.mk/index.php?navig=8&cat=7&vest=8492

Контактирав со сопственикот, наскоро ќе почнат и со доставување до дома :) Пошто ми е малце далеку за одење и пазарување :) Иначе, петка е .. Ајвар, сиренце, Podravka производи, милина!! :))
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Контактирав со сопственикот, наскоро ќе почнат и со доставување до дома :) Пошто ми е малце далеку за одење и пазарување :) Иначе, петка е .. Ајвар, сиренце, Podravka производи, милина!! :))
не ме заборавај за парфемите плз
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
249
Поени од реакции
148
Прекрасно е Дубаи, сите што сте помлади и немате работа а можете да се снајдете поминете слободно дел од Вашиот живот таму. Има преку 200 националности и обично и хотелите бараат различни националности. Во Атлантис на пример сретнавме Македонци кои се задоволни. Платите не се кој знае колку ама вреди да се види. Државјанство неможеш НИКОГАШ да добиеш ама искуство да.
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Прекрасно е Дубаи, сите што сте помлади и немате работа а можете да се снајдете поминете слободно дел од Вашиот живот таму. Има преку 200 националности и обично и хотелите бараат различни националности. Во Атлантис на пример сретнавме Македонци кои се задоволни. Платите не се кој знае колку ама вреди да се види. Државјанство неможеш НИКОГАШ да добиеш ама искуство да.
атлантис? стави слика од хотелот, да видам дали е тој на кој мислам плз
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Добив понуда за работа во Саудиска Арабија. Некој да сподели искуство ако бил таму?
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Поточно за Dhahran, една година договор за работа ?
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.739
Поени од реакции
6.673
За Катар, Дубаи...освен работа како келнер, шанкер, рецепционер, се наоѓа нешто друго?
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
За Катар, Дубаи...освен работа како келнер, шанкер, рецепционер, се наоѓа нешто друго?
Се наоѓа, јас не ни аплицирав на linkedin ме најдоја и ми понудија. И јас се прашував истото претходно и ми кажаја тука да аплицирам http://www.bayt.com/ но никој не ми се јави :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom