Пудра ...

  • Креатор на темата Чек Он Ит
  • Време на започнување
Член од
2 септември 2008
Мислења
12
Поени од реакции
0
ПРАШАЊЕ..да не знаете каде можам да најдам пудра слична на онаа што светка од севентин,ама некоја поефтина варијанта? СЕСТРА МИ МЕ ПУКНААААААА.

незнам колку е таа од севентин, јас ја користам од Gosh (Shimer) нешто така беше околу 400 денари е. најдобро отиди во Unique имаат најголем избор на брендови
 

bezobrazna

...Paste
Член од
7 август 2008
Мислења
440
Поени од реакции
27
незнам колку е таа од севентин, јас ја користам од Gosh (Shimer) нешто така беше околу 400 денари е. најдобро отиди во Unique имаат најголем избор на брендови
а во прав е или течна? сакам во прав...
 

Mr.Miyagi

Drk ma chop!
Член од
9 септември 2008
Мислења
69
Поени од реакции
5
Има некои за кои важи стихот на Марчело дека: "to nije cura sa pudrom, to je pudra sa curom" :smir:
 

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
63
никаква не користам... а коа сакам да покријам нешто... најновата пудра на макс фактор... не сум навикната на пудра. али затоа на маскара ... ноон стоп
 

Ann'

Jezebel's Daughter
Член од
9 јуни 2008
Мислења
210
Поени од реакции
9
Пудра само за вечерни излегувања. За преку ден си користам коректор.
Не ја сакам пудрата, не се чуствувам природно.
А нешто што најмногу ме нервира е пудра над јаки и црвени бубулици. Одвратно е...
 
Член од
4 септември 2008
Мислења
63
Поени од реакции
0
pudra , redam poveke od kompleks otkolku od potreba , koristam sega od GOSH i pudrana e stvarno no comment izgleda mnogu prirodno super e najtemnata nijansa mislam deka e 490 den ja kupiv, epten zadovolna sum i skoro cela godina ja koristam aber nema da se potrosi
 

ninanajna

Ice Girl
Член од
15 август 2008
Мислења
209
Поени од реакции
12
Јас моментално користам од Лореал убава е ама после извесно време лицето ми светка пошто имам малце мрсна кожа дали некој може да ми каже што има како мојата кожа користи некој пудра што му е ептен погодена?
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Јас моментално користам од Лореал убава е ама после извесно време лицето ми светка пошто имам малце мрсна кожа дали некој може да ми каже што има како мојата кожа користи некој пудра што му е ептен погодена?
Менхетен има пудра за мрсна кожа одлична е!!!!! Околу 420 ден е
 

ninanajna

Ice Girl
Член од
15 август 2008
Мислења
209
Поени од реакции
12
Менхетен има пудра за мрсна кожа одлична е!!!!! Околу 420 ден е[/quo
На менхетен не сум користела имам испробано на макс фактор ептен ми е мрсна и воопшто не ми одговара на севантин беше добра и не беше скапа една другарка ми има кажувано дека на Римел е добра дали некој има користено?
 

Nikolic

Џентлмен
Член од
8 април 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
68
Не се разбирам од пудри,ама знам дека не ја разубавува девојката туку ја прави значително ПОГРОЗНА
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Јас моментално користам од Лореал убава е ама после извесно време лицето ми светка пошто имам малце мрсна кожа дали некој може да ми каже што има како мојата кожа користи некој пудра што му е ептен погодена?
Вака јас користам од Avon

течната пудра со тој коректорот заедно ...и кожава не ми е како што викаш светликава
и пред да го нанесам прво коректорот па пудрата обавезно ставам крем од нивеа
пошо е со мала хидратација и не ми ја мрсит многу кожата

п.с. се надевам дека ти помогнав:pipi:
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
Не користам пудра. За среќа чисто ми е лицето. Не ми се допаѓа кога некој има премногу пудра ставено. Како цемент изгледа. Бљак!
 
H

HITCH

Гостин
Јас користев пудра од макс фактор ама ми ја донесоа од Австралија поклон и ми се потроши и не можем да си ја најдам инаку не ни можам да најдам каде ја продаваатмојата макс фактор пудра тоа многу ме нервира.
Користам пудра само кога одам на некоја свеченост т.е. на места каде има камери и апарати за излегување многу ретко
Кој е главен дистрибутер за макс фактор? или каде има најголем избор за макс фактор?
 
С

Сатори

Гостин
Каква пудра користите?

Ако има ваква тема, слободно спојте ги.
Насловот кажува се, јас после неколку третмани за лице морав да го сменам пудрото, зошто буквално доаѓа до уништување на ткивото ако не се користи квалитетна пудра.

Значи, какво пудро користите?
Колку често?
Дали сте забележале да ви ја суши кожата или да ви се појавуваат некои други проблеми?

Јас конечно си го погодив, корисам maXfactor lasting performance, 102 за светла, светла кожа. :)
И најдобро прикрива недостатоци.

Дами, повелете.:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom