Пудра ...

  • Креатор на темата Чек Он Ит
  • Време на започнување
Член од
6 мај 2006
Мислења
611
Поени од реакции
50
ах јас имам неверојатен проблем со пудриве.. никако да си најдам нешто што ми одговара имам мрсна кожа и без разлика колку пудра ке ставам и дали ке нанесам камена или не после 2 саати лицето буквално ми ја јаде пудрата.. значи нема ни траг од неа.. доагам дома и освен римелот и моливчето од остатокот од шминката ни траг... па ако има некој пудра за мрсна кожа да ми препорача со задоволство би ја пробала.. нормално фиксатор за навечер и нешто полесно за преку ден.. само нека остане на лице.. ми се смачи од тој проклет сјај после некое време :nesum::pipi:
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
37
Поени од реакции
0
ах јас имам неверојатен проблем со пудриве.. никако да си најдам нешто што ми одговара имам мрсна кожа и без разлика колку пудра ке ставам и дали ке нанесам камена или не после 2 саати лицето буквално ми ја јаде пудрата.. значи нема ни траг од неа.. доагам дома и освен римелот и моливчето од остатокот од шминката ни траг... па ако има некој пудра за мрсна кожа да ми препорача со задоволство би ја пробала.. нормално фиксатор за навечер и нешто полесно за преку ден.. само нека остане на лице.. ми се смачи од тој проклет сјај после некое време :nesum::pipi:
Ijas go imam istiot problem so kozata premnogu mrsna taka da dosega si nemam pogodeno salam pudra:uvo:
 
Член од
23 март 2008
Мислења
685
Поени од реакции
165
ах јас имам неверојатен проблем со пудриве.. никако да си најдам нешто што ми одговара имам мрсна кожа и без разлика колку пудра ке ставам и дали ке нанесам камена или не после 2 саати лицето буквално ми ја јаде пудрата.. значи нема ни траг од неа.. доагам дома и освен римелот и моливчето од остатокот од шминката ни траг... па ако има некој пудра за мрсна кожа да ми препорача со задоволство би ја пробала.. нормално фиксатор за навечер и нешто полесно за преку ден.. само нека остане на лице.. ми се смачи од тој проклет сјај после некое време :nesum::pipi:
I jas go imav istiov problem,po preporaka na mojata kozmeticarka zedov revlon za mrsna koza i krem loreal PURE ZONE ,ne gi zatvora porite i ne sodrzi nikakva mrsna suspatnca vo sostavot,na baza na voda e.Probaj vaka ke go resisi problemot trajno.Prethodno koristev max faktor lasting performans i voospto ne bev zadovolna ,bidejki bese premnogu mrsna i mi gi zatvorase porite .Probaj vaka ke ima rezultati.
 
Член од
28 септември 2008
Мислења
111
Поени од реакции
0
Јас ја користам од Deborah(течна) па одозгора камена од Oriflame ... ставам само за искачање и задоволна сум :)
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
52
Поени од реакции
0
Znaci problem so pudrive definitivno imam i tia golem :tapp:, iamam suva koza,a i ma mi potreba pugrat da mi pokriva bidejki imam mali flekicki od akni, a i pred da dobija mmi iskacaat akni.Znaci mi treba ubava gusta,a hidratantna pudra shto pokriva.Sum gi koristela Seventeen time plus, na max factor (skoro site i mnogu mi se suvi), na manhattan anti bakteriskata i edna vo crna tubicka ali nitu edna od ovie ne me voodushevi so site izgledam ko 5 kila pudra da sumstavilai liceto mi e suo.Najzadovolna sum od impala ali dolgo ja stavam i licevo izgleda veke mi e prezasiteno.Daj predlozete mi neshto ako go imate istiot problem ko mojov:kesa:
 

Јоулин<---

Играорка
Член од
25 февруари 2009
Мислења
186
Поени од реакции
3
Користам пудра Manhattan ClearFace (и течна и камена)....ептен ми е погодена...
 
Член од
2 април 2009
Мислења
1.405
Поени од реакции
177
Јас не користам пудра.:toe:
Мала сум уште, несакам лицето да си го заебам уште од сега.:uvo:
Има време,ќе почнам да ставам и јас,ама сега за сега не.:)
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
788
Поени од реакции
23
користам пудра секој ден најмногу од макс фактор севантин и авон
 

.:TINA:.PINK

.:oksimoronka:.
Член од
17 август 2008
Мислења
354
Поени од реакции
16
Mene prva pudra sto ja kupiv bese Deline, mi se dopadna i uste ja koristam..samo letno vreme potemna, vo zima edna nijansa posvetla...inaku super mi e..plus ja hidratizira kozata, taka da ne moram da ztavam prvo pomada pa pudra..
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Гледам сега во последно време и машки почнале да користат..
Не сум ја по тие западњачки трендови..
А на женско , мрзам многу пудра.. Ако изгледа како Кукла немора тоа да биде позитивно.
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
ах јас имам неверојатен проблем со пудриве.. никако да си најдам нешто што ми одговара имам мрсна кожа и без разлика колку пудра ке ставам и дали ке нанесам камена или не после 2 саати лицето буквално ми ја јаде пудрата.. значи нема ни траг од неа.. доагам дома и освен римелот и моливчето од остатокот од шминката ни траг... па ако има некој пудра за мрсна кожа да ми препорача со задоволство би ја пробала.. нормално фиксатор за навечер и нешто полесно за преку ден.. само нека остане на лице.. ми се смачи од тој проклет сјај после некое време :nesum::pipi:

Ne znam kolku pari si podgotvena da potrozhish za dekorativna kozmetika, ama pudrite na Dior se najdobroto shto mozhe da se najde, bar od celiot kup koj shto ja go imam koristeno. Koja pudra i da ja koristish, obavezno pod nea krem, nemoj za mrsna kozha zoshto kje ti ja zbrchka i zasushi pudrata:) Najdobro e za kombinirana do normalna... Mene dovolen fiksator mi e kamenata pudra, ama ako smetash deka toa nema da ti pomogne, ima posebni spreevi za fiksiranje na pudra. Go imam koristeno toj od Clinique, ne e losh efektot. Imam videno deka nekoj slichen proizvod nudat i od Deborah...
A za "prokletiot sjaj" kupi si ubavo kremche za mrsna kozha (koga bev posledno vo Skopje a si ja imav zaboraveno celata shminka, si kupiv krem za mrsna kozha od L'Oreal, za 500 denari, od Unique, i moram da kazham deka se iznenadiv od toa kolku e dobar..).
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
765
ах јас имам неверојатен проблем со пудриве.. никако да си најдам нешто што ми одговара имам мрсна кожа и без разлика колку пудра ке ставам и дали ке нанесам камена или не после 2 саати лицето буквално ми ја јаде пудрата.. значи нема ни траг од неа.. доагам дома и освен римелот и моливчето од остатокот од шминката ни траг... па ако има некој пудра за мрсна кожа да ми препорача со задоволство би ја пробала.. нормално фиксатор за навечер и нешто полесно за преку ден.. само нека остане на лице.. ми се смачи од тој проклет сјај после некое време :nesum::pipi:
Ти ја препорачувам пудрата од Manhattan powder mat make up. 430 денари, Unic. Ќе ти стои 7 саати минимум, веруј ми!:back:
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
145
Моето ставање пудра (течна патем) го има ефектот на коректор, затоа што не ја распростанувам низ цело лице, туку само ако имам потреба,само на одредени места. Затоа што мразам да ја употребувам на целото лице, тогаш ми е многу фејк (а мразам фејк) и мразам кога ќе видам девојка која ставила кило пудра на себе без потреба и наликува на гејша.
Моментално користам Young Derm 5, посветлата верзија, бидејќи е единствената заедно со Giordanni пудрата кои ми одговараат на бојата на кожата.
Штетна е да се става прекумерено, затоа што ги затнува порите и кожата не дише. А и не е добро кога се користи преку лето и во топлите денови затоа што се топи по целото лице и не изгледа убаво (за течната важи ова).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom