Пудра ...

  • Креатор на темата Чек Он Ит
  • Време на започнување

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
јас пред некое време земав пудра на макс фактор и со неа ми дадоа јастучиња со истата пудра и број, најпрво ја користев од јастучињата и беше супер како крема а кога ги потрошив почнав да го упторебувам шишенцето и приметив голема разлика односно лицето ме пече. Каде можам да ја испитам пудрава дали некој знае?
 

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
63
користам на виши и сум презадоволна. Не го ни осекам и не изгледам ко кловн.
 
Член од
24 јуни 2009
Мислења
38
Поени од реакции
4
да користам пудра Артдеко...

а инаку за сите оние што постојано велат -“Ги мразам напудрисаните девојки, 3 кила пудра на лице имаат, прст да ставиш ќе пробадне“ .... Бла бла бла!!! Па чекајте бе луѓе некој може навистина има потреба од пудра, заради лузни, акни и слично, кои сте вие да му судите???!!:nenene:
Ако немате потреба ок е, али не мора сега да имате предрасуди кон другите.
Секој настојува да се чувтсвува убаво во животот, ако за некој пудрата е таа што му помага во тоа само напред!
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Ja користев на Лореал 16 часовната


па ја заменив со течна и камена компактна пудра на Аура козметика, супер ми се погодија.
 
H

HITCH

Гостин
Јас пудра користам само од Макс факторот :pos: ама последниов период слушнав доста девојки се задоволни од Аура, па се мислам да ја проверам :)
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
да користам пудра Артдеко...

а инаку за сите оние што постојано велат -“Ги мразам напудрисаните девојки, 3 кила пудра на лице имаат, прст да ставиш ќе пробадне“ .... Бла бла бла!!! Па чекајте бе луѓе некој може навистина има потреба од пудра, заради лузни, акни и слично, кои сте вие да му судите???!!:nenene:
Ако немате потреба ок е, али не мора сега да имате предрасуди кон другите.
Секој настојува да се чувтсвува убаво во животот, ако за некој пудрата е таа што му помага во тоа само напред!
да а истите тие особено машката популација возидвнува по Меган Фокс, Џенифер Лопез, Ким Кардашин и компанија, ги сметаат за најубави девојки и сонуваат за таква женска, а тие се со кило шминка на лицето, особеноо пудра, по 4 или 5 видови на пудри има ставаат за да излгедаат „волшебно“, а тука ми тресат триста филозофии за напудрени девојки.:tapp:
 
Член од
21 август 2010
Мислења
209
Поени од реакции
7
Јас ја користам MANHATTAN (light & natural) секојдневно. Немам никаков проблем чисто ми е лицето (освен со подочници за кои користам коректор)чисто за да ми се изедначи бојата на лицето, а пудрава навистина не се приметува и многу е пријатна во однос на тоа што спонавте дека ви тежи или да ви се размачка, да се залепи за облеката... А важно е и какво лице имате. Моето на пример многу брзо ја упива пудрата, и затоа не делува така како малтер :) Сепак мислам дека тие што имаат лице кое што не ја упива убаво пудрата треба да користат во помала количина
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
50
Поени од реакции
5
Ја користев Max Factor до пред некое време, али приметив дека многу ми го суши лицето, сега користам Revlon ColorStay и сум презадоволна!
 
Член од
11 ноември 2011
Мислења
202
Поени од реакции
235
Немам потреба од пудро,но сепак користам... Некако не ми иде кога се нашминам и ставам руш без пудро,но не трупам многу,умерно,тенок слој.
Инаку користам потемно течно пудро ... Камено пудро ногу ретко,можеби еднаш во година и тоа иста така потемно,и ставам на јаболчниците со четка .
За преку ден го користам пудрото од Авон (црното) ,а за навечер од Орифлеим (кремастото) .Задоволна сум и од двете,не го прави лицето вештачко ,ни пак ти го гуши ко некој пудра ... prod_1020907.jpg oriflame-beauty-matte-control-foundation-358-p.png
 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013

Ја користам оваа, бидеќи неможам да ја најдам FitMe.
За пудрава немам зборови,преубава е.

А и еве едно видео за помош при избор на пудра.
мене ептен ми помогна.
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132

Ваква користев цела зима, и океј ми беше, ама сега за лето некако ми е многу тешка, а и масна е, ми прави лицето да ми свети, па ја заменив за Gosh x-ceptional wear

За сега сум задоволна, иако во последно време гледам да го сведам на минимум ставањето на пудра.
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.723
Поени од реакции
6.296

Добро покрива, не е премногу сува.. исто како кремче да сум ставила и воопшто не е скапа .
 
Член од
24 септември 2009
Мислења
245
Поени од реакции
35
Користам пудри на Есенс и сум задоволна. И Римел исто така ми се ок... Бидејќи имам потреба од пудра и користам за секое излегување овие ми се ем со пристапна цена ем ми одговараат на лицето. :)
Али сега ме примамува и оваа Ингрид, имам слушано добри коментари за неа. Кај може да се најде и колку пари е?
 
М

Мaријa

ГостинVichy - dermablend, најубавата пудра според мене. Има голема покривност, за неизедначен тен, кожа склона на акни е измислена. :)
Во поглед на нијансите е малку ограничена, јас ги комбинирам opal и nude, имам прилично светол тен.
За фиксирање ја користам компактната пудра на Dior, а коректор на Artdeco понекогаш во комбинација со зелениот на Gosh.
Исто во последно време голем дел од козметиката (препаративна и декоративна) ми се на Bourjois. Течната пудра Flower perfection, е одлична за проблематична (масна) кожа, има мат ефект и убаво прикрива недостатоци.
 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
Од која пудра не ви се прават бубуљици?

Ја користев од maybeline dream satin liquid но во последно време многу ми ја иритира кожата.
Планирам да ја земам Loreal true match, ја има користено некој? И колку пари е?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom