Пубертет

Член од
19 април 2007
Мислења
629
Поени од реакции
37
Пупертетот е фаза од зивотот каде сто работите стануваат појасни и полесно се свакаат,настаните се свакаат поемотивно...Мене барем сеа ми е поинтересно од пред 2-3 години...
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Пубертет? Според мене во него повеќе и побрзо се расти :) и овај фонтов бил стварно поубав :) ‘‘детето‘‘ тогаш е заблудано во своето тело, да си признаеме ама најпојќе :) Се развива мускулатурата и некои дела од телото :) Се менува однесувањето и пискавиот глас:) Ова го читав од една книга :р :) како и да е...то е то
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
Абе има добри и лоши делови од пубертетот .. добро е што ти играат хормоните и што си откачен и бесен и ич не ти е гајле за ништо , али некад кога ке те фати депресија тоа сакс ... али многу е добро кога гледаш како самиот се трансформираш и физички и психички .. ајт поз.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
251
Уф пубертетот никогаш нема да го заборавам имам 14 гдини уше малце 15 а и незнам дали сум излезен од пубертет :pos2::pos2:

Важно многу ми е убав пубертетот
Поздрав!!!
 
К

Кнез Мишкин

Гостин
Што добра тема, Во пубртетот многу брзо израснав тоа беше некаде на крајот од 7 и почетокот на 8 одделение...Фала богу поминав без мозолчиња и слични непријатности на кожата................... :nesvest: .Имаше и добри и лоши денови,,,посебно кога ќе те фатат оние бесните да чува господ пред патот да не ми се најде некој.....:tapp:
 
К

Кнез Мишкин

Гостин
Уф пубертетот никогаш нема да го заборавам имам 14 гдини уше малце 15 а и незнам дали сум излезен од пубертет :pos2::pos2:

Важно многу ми е убав пубертетот
Поздрав!!!
Види најчесто пубертетот кај машките одеднаш се јавува и трае околу 6 месеци најмногу и најчесто не се одолговлекува така ти сам можеш да си заклучиш.......:salut: поздрав
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ete, jas probav da izlezam od pubertet i nekako ne mi se dopadna cuvstvoto pa si ostanav seuste. Pubertetlija so dve deca, na stari godini. Uzivancija.
 
Член од
22 август 2007
Мислења
550
Поени од реакции
16
Pubertetot si ima i dobri i losi strani, znam deka kaj mene gi imase i seuste gi ima. Ima momenti koga sve mi e kako sto treba i se custvuvam prekrasno i so drustvoto i sve, ama cesto se slucuva ednostavno vo mene nesto kako da mi fali, kako golemi praznini, ne znam se custvuvam mnogu glupavo, ne mozma ni da opisam kako tocno, i bukvalno vo sekoja tema naogam nekoi raboti sto mnogu me rastazuvaat ili na nekoj nacin se povrzani so nesto niz sto jas proagam i postojano placam, nemam volja za nisto....... verojatni polovina od vas go proagaat ova....
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
790
бубуљици нервираат
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.400
Поени од реакции
30
Pubertetot si ima i dobri i losi strani, znam deka kaj mene gi imase i seuste gi ima. Ima momenti koga sve mi e kako sto treba i se custvuvam prekrasno i so drustvoto i sve, ama cesto se slucuva ednostavno vo mene nesto kako da mi fali, kako golemi praznini, ne znam se custvuvam mnogu glupavo, ne mozma ni da opisam kako tocno, i bukvalno vo sekoja tema naogam nekoi raboti sto mnogu me rastazuvaat ili na nekoj nacin se povrzani so nesto niz sto jas proagam i postojano placam, nemam volja za nisto....... verojatni polovina od vas go proagaat ova....
Хере ам и , кога сум срекен сум ного срекен ама не е тоа тоа . .
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
хмм прерано ме фати пубертетот и имав мозолчиња али сеа кога излегов ги немам..
 
Член од
18 ноември 2007
Мислења
609
Поени од реакции
41
:helou: пубертет е период кога сите се преиспитуваат , тежок е , но фала богу поминува . Со малку трпение и поголемо разбирање меѓу себе може да биде поднослив.:smir: :smir: :smir:
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Стварно... и јас во 7 одд. бев во депресија... Едноставно не зборев со никого, бев прибран и само учев.
А сега да видите разлика...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom