Пубертет

Член од
29 јуни 2006
Мислења
63
Поени од реакции
0
Macedalien напиша:
Најомразен период во мојот живот ми е пубертетот :(

Не ме прашувајте зошто оти ќе ме носите на душа :cry:
Се согласувам!:bravo:
 
Член од
29 мај 2005
Мислења
2.216
Поени од реакции
41
Мене пубертетот ми е од оваа дистанца, најубавиот период од животот.:)
А дистанцаааааааа..па..па...:):):)
Сепак додека траеше,го доживував како ужас.Постојано бев за нешто виновна,стално ме караа, обавезно кој е крив?-ЈАС!,се расправав со кого и за што стигнав,бев многу бунтовна,фала Богу и денес сум.Ама поради таа моја бунтовност и правдољубивост,не попуштав, а нели од мене се бараше да научам,дека постарите се секогаш во право! УТРЕ САБАЈЛЕ!!!
Што мислите вие?
Како вие го доживувате тој дел од сопствениот развој?
Убаво ви е?
Епа раскажете ни,де! :):):)
 

vmd

mafijas
Член од
26 јануари 2007
Мислења
153
Поени од реакции
1
ja imam 13 pa uste me nema fateno pubertet/hahhaah
 
Член од
1 март 2007
Мислења
127
Поени од реакции
0
ЕЕЕ Тебе многу касно
Ако поголем ке пораснеш:salut:

Инаку пубертет е нај нормална работа
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Па според моиве години требало до сеа да ме напушти, мада понекад ми изглеа дека уше сум емотивно у таа фаза:)
Иначе иако треба од страна гледано да претставува една многу убава фаза од животот, ретко кога е така. Мене лично ми беше у најмала рака тежок период кој би сакала да го заборавам.Бев претерано несигурна у себе, имав нагли промени на расположение, мислев дека сите сакаат да ме контролираат, осеќав некој недефиниран немир и сл. Јака им душа на моите, а богами и на сите што имаат деца кои проаѓаат низ "бурен" пубертет.:)
 

MkUnited

Hacked 127.0.0.1
Член од
25 април 2007
Мислења
53
Поени од реакции
0
abe ke vi dojde pubertetot i ke vi pomine :pos: :pos:
 

duffy_f

денес те сакам повеќе од вчера
Член од
29 јануари 2007
Мислења
353
Поени од реакции
13
Пубертетот за мене беше многу убав период без некои поголеми завзеклуци освен тоа што бев многу емотивна посебно кога стануваше збор за љубовта.Што се однесува до видливите телесни промени од страна на бубуљици ги немав речиси воопшто а првата менструација ми беше хит на денот и бев пресрекна затоа што добив последна од другарките .Сепак не е кај сите вака.Некои знаат да поминат како бродолом.:star:
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
Убав, интересен, весел период.........али одамна ми заврши! У секој случај не жалам по него!
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
ја смирив сТраста и Темпераментот во мене после Пубертетот :zlo:
 

Slatka_Mala

devoid of concept
Член од
15 февруари 2006
Мислења
477
Поени од реакции
11
Ич, ама ИЧ не жалам по пубертетот...Here's the story:
Еден прекрасен сончев ден :)pos2:) наеднаш се сетив дека се повеќе време поминувам пред огледало и дека се анализирам како изгледам (не дека имаше нешто за анализирање :)), лицето ми се преполни со “нешта“ што постарите тетки ги нарекуваа акни (мене искрено не ми сметаа многу, одвреме навреме ми пукаше филмот оти сите ме прашуваа што ставам на лицето па ми станало -такво-)...почнав да се извишувам наеднаш МНОГУ, да ми растат градите (срам ми беше да носам тесни маички, што кај денешниве деца е реткост), почнав да се смеам како љуткава и непрекинато и да ги слушам тетките околу мене како ја објаснуваат мојата неконтролирана смеа со зборовите “во пубертет е„...
Си се дружев само со една другарка (до ден-денес си живееме и слатко се смееме на нашите “бубачки во глава„) и не комунициравме многу со тие околу нас, најфазон ни беше муабетот која прва почнала да носи градник, односно на која прва и дошло, а богами и ова машкиве не приметуваа...
Во друштво бев многу молчалива, пред женските пријателки многу дрдорлива, досадна, збесната, дома бев краен мрчатор и борец за тинејџерските права (леле мајко, кај ми бил паметот?) и воглавно сите мои “несовршености„ беа објаснувани со терминот пубертет, па јас само одвај чекав да помине за да видам како е животот во “непубертет„...Среќа што ја имав мајка ми како медицинско лице и трпелив родител-претставник од женска страна да ми ги објасни сите мои испади, па го поминав како-така...
Стварно не ми недостига периодов, воглавно предиод на премин (транзиција-хаха) ни ваму, ни таму, што вели Britney - Not a girl, not yet a woman -, не можеш да си најдеш соодветна облека, детскиве игри не ти се играат, возрасните не те примаат во нивно друштво, се што ти преостанува е - да чекаш да пораснеш :toe:...Само жалам на тие денови со непрекината смеа за секакви глупости...ама добро пак ме фаќаат одвреме навреме, така да ОК е :wink:
Ама, старите викаат преку леб погача нема, па јеби га, ова ти е некој pass over што мора да се помине :jaj:
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Леле колку го мразев пубертетот ееејјјјј!!!!

Ја го поминав пубертетот уште пред 1 година - ваљда.

Да не ги спомнувам мутациите на телото кои идат у пакет со пубертетот и што уште не!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom