Пубертет

Член од
30 мај 2008
Мислења
3
Поени од реакции
0
mislam deka i maskite i zenskite koi imaat i po 20 tina godini i se pravat ozbilni seriozni seoak vo site nas ostanuvaat posledicite od pubertetot t.e. otkacenosta glupiranje i se ona sto e karakteristika psihicka na pubertretot
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
хаха добар е пубертетот секогаш сакаш да испробаш нови нешта(е сега некои и вон граници на нормалата),ама со пубертетов осеќам дека се појќе се нервирам и за беспотреба
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
многу се нервирам пошто се ме иритира...и многу лесно мењам расположение....
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
и многу сум неодлучен.....или не...
 
Член од
18 ноември 2007
Мислења
609
Поени од реакции
41
:helou:Родител сум на два сина .Едниот не го ни осетивме кога беше во пубертет, а вториот нека ни е жив и здрав ,поминавме низ сите фази . Се трудев да го разберам,му дозволив многу работи (ставивме менѓушка ,шатиравме коса и сл.) и успеавме некако да одржуваме равнотежа ,негде попушти негде додржи . Тоа е нормална и минлива работа треба многу трпение и многу големо разбирање ,добро е кога ќе има и некој трет па кога родителот брани др. како попушта и слично само се во договор . Не е страшно само храбро, па и убава работа е .:smir:(најважно поминува)
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.552
Поени од реакции
1.812
многу ме болеа цицките во пубертетот
 
Член од
2 август 2008
Мислења
743
Поени од реакции
460
Лелее.... пубертетот,еве пола го изодив,до кај 20тина години мижеби сосема ќе ми дојде умот.Морам да го дефинирам како период кога немаш ни грам мозок и кога често се случува да ти плесне шамар мајка ти поради низата на глупости шо ја правиш.Али сепак,после пубертетот стануваме помудри бидејќи научуваме многу од сопственото искуство.
Тоа е составен дел од животот кој ти помага понатаму да се надоградиш.
 

lidu6

искусен форумџија
Член од
8 јуни 2008
Мислења
181
Поени од реакции
8
Од искуство немам зацртано се уште детално што е пубертето и се што вклучува тој...
Сум во раните години од пубертетот и од повекето наведени промени, мислам дека можам да се справам со тој период... хаха мислам дека многу лошо ке влијае за тие што се околу мене:tapp:
 

.:TINA:.PINK

.:oksimoronka:.
Член од
17 август 2008
Мислења
354
Поени од реакции
16
raspolozenieto i nestrplivosta mi se golem problem..daj kazete nekoj lek..ako postoi..:uvo:.
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
најак период...хахаха....барем според мене....и плус сите глупости кои ги праат тинејџерите не оваа возраст не може некој на 25 или 30 години...тој период е за испробуање на нови ствари..на авантуреееее:vozbud:(едно не ми се допаѓа....е тоа е ЦРВЕНОТО кај женското хахахаха)......:pos2::pos2::pos2:
 

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
ХАХА многу е забавно!:vozbud: Умот на сите страни ти лета, за нишо не те брига баш си фураш...а кога ќе те фатет хормоните за љубов пубо да не прајме муабет:pos2::pos2:
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
...нервози за беспотреба
...се заљубуваш и после плачеш зошто дечкото отишол со друга
...:uvo:
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.983
Поени од реакции
12.542
Ти на 30-40 години ке се нафатиш да ја потуриш цела улица со бензин , па да ја запалиш,или да се наптпреварвиш кој појке испил,кој појќе испушил,кој имал појќе женски,ке ставаш убетчиња,тетоважи,скришум ќе бегаш од дома....? мене ми се свиѓат, многу работи пробвам, знам дека после 4-5 години ќе си речам ,, Абе нормална сум била јас тогаш ко сум го праела ова-она '' . Кај мене нишо посебно во карактер се немат сменето, само во некој деној имам многу енергија и ми се чинит можам цел свет пешки да го поминам,друг ден пак, од кревет не ми се станвит...ама знам дека ова ни се најубајте години во животов шо никогаш немат да может да се вратет, па зато - уживам!
 
G

GoddessOfRock

Гостин
Мене на 12 ме напушти( таман по4н и престана) озбилно... Одма обрските ајмооо секој ден до 4 сат на сколо после домашна у4ење... и на крај немаш време на интернет да видеш и оп дојде ве4ерта треб да гледаш филм и тоа ти е
 

nelo

Смрта е сигурна, животот не е!
Член од
29 мај 2008
Мислења
109
Поени од реакции
0
Хахахаха јас и 40 да наполнам пак ке бидам во пубертет - таков сум по природа ги заебавам луѓето
 

Kajgana Shop

На врв Bottom