Протести низ Македонија (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
Штo се случувa вo мoментoв сo aбoлициите и нaјaвувaнaтa експертскa влaдa? Незнaм Зaпaдoв кaкo имa тoлкaвo трпение зa криминaлциве :toe:
Ништо нема да биде. Толку беше, заврши представата.
 
D

Darko_ufo

Гостин
Ништо нема да биде. Толку беше, заврши представата.
Па ти ќе бидеш најсреќен сепак нема да дојде СДСМ на власт пошто они се поголемото зло, оваа земја ќе остане вечна и никој нема да ја разнебити поготово СДСМ кои со странската помош се бореа да се укине аболицијата... Сорос да се протера!!!

ДПМНЕ не ги сакаш ама СДСМ никад да не дојдат на власт.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.453
Поени од реакции
5.861
Повторно снимките од безбедносните камери стигнуваат во рацете на владините курири, кои со нив прават пропаганда после.
Мвро-Дпмне си тераат по старо откако се разрешија министрите на Сдсм.

Нема да ја биде ова држава.
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
Па ти ќе бидеш најсреќен сепак нема да дојде СДСМ на власт пошто они се поголемото зло, оваа земја ќе остане вечна и никој нема да ја разнебити поготово СДСМ кои со странската помош се бореа да се укине аболицијата... Сорос да се протера!!!

ДПМНЕ не ги сакаш ама СДСМ никад да не дојдат на власт.
Јас сум и на мислење дека заев е платен од дпмне да ја саботира сдсм, да игра по нивно, да изиграва некаква опозиција.
Се што почнува, на крај завршува во полза на дмпне. Така е еве и сега.
Да сакаа дпмне досега ќе го ставеа заев во затвор, крив е на големо, но изгледа им одговара таков водач на опозиција.
Заев или е тотално неспособен за да води опозиција или е играч на дпмне.
 
D

Darko_ufo

Гостин
Јас сум и на мислење дека заев е платен од дпмне да ја саботира сдсм, да игра по нивно, да изиграва некаква опозиција.
Се што почнува, на крај завршува во полза на дмпне. Така е еве и сега.
Да сакаа дпмне досега ќе го ставеа заев во затвор, крив е на големо, но изгледа им одговара таков водач на опозиција.
Заев или е тотално неспособен за да води опозиција или е играч на дпмне.
Па да де не знам зашто се буниш ти тогаш, помалото зло продолжува да владее... Ти треба да си задоволен.
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
Па да де не знам зашто се буниш ти тогаш, помалото зло продолжува да владее... Ти треба да си задоволен.
нема поголемо зло од овие што се на власт сега, само што со оваква опозиција и оваков народ ќе си владеат они уште најмалку 30 години.
 
Член од
24 април 2010
Мислења
1.251
Поени од реакции
1.756
Што протест има утре пред беко, и од колку саат е???
 
D

Darko_ufo

Гостин
нема поголемо зло од овие што се на власт сега, само што со оваква опозиција и оваков народ ќе си владеат они уште најмалку 30 години.
Ајде повтори ја твојата фамозна желба да изгуби ДПМНЕ ама да не дојдат на власт СДСМ зашто се полоши... :pos:
 
D

Darko_ufo

Гостин
напорен си ептен, бетер си од ботовите на дпмне
Ако е некој тука напорен тоа се ''неутралните'' како тебе кои со својата ''неутралност'' само му даваат поддршка на Грујокио.
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
Ако е некој тука напорен тоа се ''неутралните'' како тебе кои со својата ''неутралност'' само му даваат поддршка на Грујокио.
вие сдсм-овци од што ште толку глупави и тврдоглави, човек и да не сака ќе го натерате да гласа за дпмне.
кога ве читам овде на форум, гледам дека не сте ништо подобри од дпмне ботовите.
сдсм на чело со заев како власт ќе биде иста како сега дпмне со грујо.
заев е ист криминалец како грујо и фамилија.
на сдсм и требаат реформи за да стекне доверба кај народот и да има шанси на избори. за заев никој нема пофален збор.
 
Член од
7 јули 2014
Мислења
1.243
Поени од реакции
1.162
вие сдсм-овци од што ште толку глупави и тврдоглави, човек и да не сака ќе го натерате да гласа за дпмне.
кога ве читам овде на форум, гледам дека не сте ништо подобри од дпмне ботовите.
сдсм на чело со заев како власт ќе биде иста како сега дпмне со грујо.
заев е ист криминалец како грујо и фамилија.
на сдсм и требаат реформи за да стекне доверба кај народот и да има шанси на избори. за заев никој нема пофален збор.
И јa се сoглaсувaм декa требa рефoрми у сдсм и декa зaев не е дoбрa oпцијa зa фрoнтмен нa пaртијaтa, АМА дa гo нaречеш ист криминaлец кaкo пaтoрoт е тешкa глупoст. Дa беше тaкa дo сегa имaше дa гo стрпaaт у ќoркa или вo нaјмaлa рaкa ќе гo тегнеa сo уценa oд пoлитикaтa. Декa си имa чoекoт мaтни рaбoти, нaјверoјaтнo си имa aмa вaљдa ништo гoлемo и спектaкулaрнo. Чoекoт нaпрaи земјoтрес у вемерo, дa имaa нештo јaкo бaгрaвa oдaмнa ќе беше oтиден у истoријaтa.
 
D

Darko_ufo

Гостин
И јa се сoглaсувaм декa требa рефoрми у сдсм и декa зaев не е дoбрa oпцијa зa фрoнтмен нa пaртијaтa, АМА дa гo нaречеш ист криминaлец кaкo пaтoрoт е тешкa глупoст. Дa беше тaкa дo сегa имaше дa гo стрпaaт у ќoркa или вo нaјмaлa рaкa ќе гo тегнеa сo уценa oд пoлитикaтa. Декa си имa чoекoт мaтни рaбoти, нaјверoјaтнo си имa aмa вaљдa ништo гoлемo и спектaкулaрнo. Чoекoт нaпрaи земјoтрес у вемерo, дa имaa нештo јaкo бaгрaвa oдaмнa ќе беше oтиден у истoријaтa.
Ama ne ti ne znaes, Marambo znae kako idat rabotite i koj e pogolemo zlo.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.309
Поени од реакции
8.847
Штo се случувa вo мoментoв сo aбoлициите и нaјaвувaнaтa експертскa влaдa? Незнaм Зaпaдoв кaкo имa тoлкaвo трпение зa криминaлциве :toe:
Izgleda i zapadot krena race od crpko, go pustija povoda.Ne mozat tie vecno da se glupiraat za keif na Crpnatiot. Mu dadoa ministerstva da sredat za izbori, tie rabotea da nema. Ne moze zapadot da go stavi premier bez izbori, stom ne saka ne mora.[DOUBLEPOST=1464137818][/DOUBLEPOST]
Албанците имаат храброст, ние Македонците сме пички.
Naprotiv, albancite se najgolemi kuropusaci I picketini koj rabotat kako sto im svirat posilnite.Gi vidovme sto napravija vo minatoto bez podrska.
 
Последно уредено:
Член од
21 ноември 2012
Мислења
1.174
Поени од реакции
744
Дури и аплаузи. Памет да ви дели овој бре. :tapp: Овој ве разбуди шарени. Најави дека ќе сте шарале се по список. :bravobe: :цицки:слобода
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom