Протести низ Македонија (Генерална дискусија)

Дискусија во форумот 'Вести и случувања' започната од Нuкола, 26 април 2016.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. PIRATIC

  PIRATIC diplomiran klozetar

  Член од:
  26 јануари 2012
  Мислења:
  4.900
  Допаѓања:
  3.847
  Poslednive 10 godini nikogas ne bile tolku blisku VMRO-DPMNE i SDSM, razlika od samo 2 pratenika ili okolu 14 ili 15 iljadi glasovi (po narodski kazano za pi*kino vlakno) !
  Do pred samo 2 i pol godini na togasnite parlamentarni izbori razlikata bese skoro celi 200 iljadi glasovi vo korist za VMRO-DPMNE ... vsusnost VMRO-DPMNE i deneska tezi +- okolu 450 iljadi glasovi sto i ne e taka nekoja drasticno razlicna cifra od onaa na prethodnite izborni ciklusi, no ona sto e presvrtnica vo celava situacija e deka SDSM od vkupno okolu 290 iljadi osvoeni glasovi na prethodnite parlamentarni izbori proletta 2014 god. vcera osvoija poveke od 400 iljadi glasovi, znaci se vo pozitiva od priblizno 150 iljadi glasovi vo sporedba so prethodnite parlamentarni izbori !
   
 2. Toma

  Toma од Бардовци + тврд со кора + ОоОоОоО

  Член од:
  22 април 2014
  Мислења:
  1.854
  Допаѓања:
  465
  Штета што е ладно за кампување, инаку...
   
 3. stratUs

  stratUs

  Член од:
  20 април 2012
  Мислења:
  869
  Допаѓања:
  675
  Да албанската дијаспора си обработи добро!:cautious:
   
 4. kano

  kano Farang

  Член од:
  27 ноември 2014
  Мислења:
  2.623
  Допаѓања:
  1.517

  Dovolno e. Treba 4 potpisi da se prodolzi mandatot. Dali ti toa go razbiras ili ne? Plus ti rekov drugi pojaki vetrista ke duvaat
   
 5. PIRATIC

  PIRATIC diplomiran klozetar

  Член од:
  26 јануари 2012
  Мислења:
  4.900
  Допаѓања:
  3.847
  Inaku drasticno seriozen pad ima kaj DUI od 18 na samo 10 pratenici ... da receme deka nesto zele Besa, a nesto od DUI otislo i na kontoto na SDSM hmmm
  DPA isto taka belezi pad, da receme deka Zijadin Sela im ima lapnato dosta eks.glasaci za ovaa nekogas najmokna Albanska partija vo MKD !
   
 6. Mister No

  Mister No

  Член од:
  5 ноември 2012
  Мислења:
  1.624
  Допаѓања:
  3.532
  Џорџе, бе, Џорџе....
  Ај вака да се договориме: јас нема да викам дека си глуп, ама и ти немој да демантираш....
  Значи, последните 10 години власта ја имаа ВМРО и ДУИ. Сега, за да овие продолжат пак да бидат на власт, гласале 500+ илјади.
  Другите гласачи 650+ илјади, гласале за некои нови дечки
   
  На NewForce и Lurtz им се допаѓа ова.
 7. kano

  kano Farang

  Член од:
  27 ноември 2014
  Мислења:
  2.623
  Допаѓања:
  1.517
  Koga ne go slusate kurtonot taka vi e... On ubavo objasni sto mu kazale u stab so penkalata :pos:
   
 8. PIRATIC

  PIRATIC diplomiran klozetar

  Член од:
  26 јануари 2012
  Мислења:
  4.900
  Допаѓања:
  3.847
  Proveri na sajtot na DIK, vo odredeni opstini kade sto mnozinskoto naselenie dominantno se Albanci vcera pobedil SDSM na pr. Aracinovo, Studenicani, Cair, Dolneni, Plasnica, ubedliva pobeda vo Struga, Debar, Mavrovo i Rostusa, kako i vo nekoi opstini vo Poloskiot kraj !
   
 9. Ne_sum_ja

  Ne_sum_ja

  Член од:
  8 мај 2013
  Мислења:
  5.234
  Допаѓања:
  11.167
  Сдсм тврди дека копиите од записниците што ги направиле по завршувањето на броењето не се поклопуваат со оригиналните записници.

  Ова потенцијално би можело да биде обид за фалсификат на некои места и претседателите на одборите да одговараат кривично.
   
 10. K!KI

  K!KI

  Член од:
  28 март 2015
  Мислења:
  2.551
  Допаѓања:
  4.551
  Едните сељаци, другите предавници. Како што навредуваа едните така навредуваа и другите.

  Sent from mTalk
   
 11. silmarillion

  silmarillion Merchant @ Prancing Pony

  Член од:
  28 јуни 2015
  Мислења:
  4.642
  Допаѓања:
  7.859
  1. Дали некој од ДИК ќе си понесе одговорност зошто миљон гласа неможе да ги изброи 22 саата веќе?
  2. Дали ако Заев изгуби макар со еден пратеник ќе си даде оставка?
  3. Дали Грујо кој веќе го изгуби референдумот, по патот на сите лидери во ЕУ што ги изгубија референдумите ќе си даде оставка?
  4. Дали ДУИ и покрај националистичките настапи на ВМРО (театар за победничко Карбинци) ќе коалицира со нив за да си ја спаси кожата?
  5. Каде за Нова Година?
   
  На PIRATIC и puno им се допаѓа ова.
 12. Fringe

  Fringe Скитник низ паралелни светови

  Член од:
  24 септември 2011
  Мислења:
  7.898
  Допаѓања:
  2.971
  Nemam interes
   
 13. kano

  kano Farang

  Член од:
  27 ноември 2014
  Мислења:
  2.623
  Допаѓања:
  1.517
  1.Ne. Zakonski imaat 24 casa taka da do 19.00.

  2. Valjda ne.

  3. Definitivno ne.

  4. Sekako. Samo ne za da se spasat ko sto mislis nego ova im e sekako posledno pa treba da keshiraat.
   
 14. Tikvesija

  Tikvesija

  Член од:
  13 декември 2014
  Мислења:
  422
  Допаѓања:
  335
  1.) Ne
  2.) Absolutno Ne
  3.) Da, Ke go prinudat
  4.) Sekako
  5.) Grcija
   
 15. Fringe

  Fringe Скитник низ паралелни светови

  Член од:
  24 септември 2011
  Мислења:
  7.898
  Допаѓања:
  2.971
  Ima mucka i so dui sto im zema 1-2 pratenicci na sds
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели преку: