Протести низ Македонија (Генерална дискусија)

Дискусија во форумот 'Вести и случувања' започната од Нuкола, 26 април 2016.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Syn

  Syn ^ Фабричка грешка

  Член од:
  23 декември 2007
  Мислења:
  22.086
  Допаѓања:
  17.688
  bajagi ti e netocna informacijava.
   
 2. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  69.043
  Допаѓања:
  132.108
  Ама пак сме си играле со носење отворени кутии а? :)

  http://www.oscepa.org/documents/all...tements-10/3449-2016-parliamentary-eng-5/file
   
  На ohrid66 и MiaSanMia им се допаѓа ова.
 3. Del Boy

  Del Boy

  Член од:
  28 септември 2012
  Мислења:
  5.571
  Допаѓања:
  10.571
  Влажнете ајде уште некој саат , после пак ладен туш како сношти и така се во круг 2ипол год. :ROFLMAO:
   
 4. MiaSanMia

  MiaSanMia Chipolopolo

  Член од:
  7 април 2012
  Мислења:
  9.943
  Допаѓања:
  8.653
  36k nevazecki livcinja,30k od SDSM..Kako e mozno ova ?:eek:
   
 5. wicked_1

  wicked_1

  Член од:
  20 јули 2014
  Мислења:
  5.069
  Допаѓања:
  6.479
 6. Syn

  Syn ^ Фабричка грешка

  Член од:
  23 декември 2007
  Мислења:
  22.086
  Допаѓања:
  17.688
  Ja uzivam. Ti gluposti treses, a uste eden pokazatel za toa e ova sto go napisa za sjo. Vaka da ti kazam druze, prvo, vakva rabota za sjo posle ovie izbori moze da napise samo politicki neuk covek, vtoro, posle vakviot razvoj na nastani sansite sjo da prodolzi so rabota se isti so sansite utre pak da ogree sonce i da bide den, i ne samo toa sto ke prodolzi da raboti, ovoj pat ke funkcionira so uste pogolema sloboda i veter u grb.

  I ne se vregaj, ne vikam deka si glup covek ali svakjanjata tvoi za ova sto se desi i voopsto za momentalnava politicka situacija ti se isti ko moite za nuklearna fizika, poim si neame i dvajcata.
   
  На G@rfielD, ElNinho и true blue им се допаѓа ова.
 7. kano

  kano Farang

  Член од:
  27 ноември 2014
  Мислења:
  2.705
  Допаѓања:
  1.568

  Samo zagrizen :pos:
   
 8. silmarillion

  silmarillion Merchant @ Prancing Pony

  Член од:
  28 јуни 2015
  Мислења:
  4.883
  Допаѓања:
  8.535
  Абе само 20 саата им беа потребни на вмровците да почнат да пљукаат по својата партија : ))) Од еднаш перфектната ВМРО стана збиралиште на профитери, претстедателите на комитетите биле профитери, Грујо немал гз да се справи со ништо... абе ако не напраат влада у наредниве 3 дена ќе им се растури партијава.
   
 9. Ne_sum_ja

  Ne_sum_ja

  Член од:
  8 мај 2013
  Мислења:
  5.319
  Допаѓања:
  11.450
  Не е затоа што некои се непотпишан, туку бројките во електронскиот систем не се точни со наведените во записниците.

  Затоа сега пак во Скопје се пребројуваат спорните места.
   
  На Del Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 10. kano

  kano Farang

  Член од:
  27 ноември 2014
  Мислења:
  2.705
  Допаѓања:
  1.568

  Rasiri malku vidikot i zaprasaj se zasto bejli sega brca u vrekite. Ostaj ti zagubeni izbori i 700 000 glasaci veter u grb na sjo. Rabotite ke se smenat pobrzo od sto mislis ako mu se dozvoli na vmro da formira vlada. Posilni vetri doagaat ;)
   
 11. blanco

  blanco

  Член од:
  18 мај 2008
  Мислења:
  3.883
  Допаѓања:
  5.338
  Интересни бројки кај албанците.

  На минатите избори албанските партии собраа околу 241.000 гласови. Односно околу 21% од вкупниот број на гласови.

  На овие избори собраа околу 212.000 гласови т.е. околу17.5% од вкупниот број на гласови.

  Ако се земе фактот дека излезноста на овие избори беше поголема од претходните, може да се направи една груба проценка дека на албанските партии им фалат околу 35.000 гласови. Не ме фаќајте за збор, не е математички точна бројката, но тука е негде.

  Заклучокот е дека албанските гласови на Заев му донесоа 4-5 пратенички места плус и баш тие граѓани, кои покажаа високо ниво на демократски капацитет го закопаа ВМРО


  Од погоренаведеново може да се заклучи дека ВМРО по никоја логика нема да направи Влада дури и да излезат со 2 пратеника плус. Едноставно ДУИ јадеше една ептен јака шлаканица за тендерската коалиција, со што моментално им тече од сите страни. За евентуална коалиција на ВМРО со останатите албански партии не вреди ни да се дискутира.
   
 12. Гард

  Гард

  Член од:
  27 септември 2010
  Мислења:
  3.080
  Допаѓања:
  4.354
  Не ли е малце необично да има толку многу неважечки ливчиња? Пак имало некоја мучка, сигурен сум.
   
  На ElNinho и MiaSanMia им се допаѓа ова.
 13. Syn

  Syn ^ Фабричка грешка

  Член од:
  23 декември 2007
  Мислења:
  22.086
  Допаѓања:
  17.688
  Kako sto rekov. Poim si nemas, duri eve i da bide po tvoe, i da formira vlada, u sobranie samo oni se kontra sjo dali ti toa go razbiras ili ne ???
   
 14. olaNik

  olaNik

  Член од:
  29 февруари 2016
  Мислења:
  364
  Допаѓања:
  177
  Hilari Zaeva seuste li broi?
  Mislis Tetovo Micigen e.
   
 15. silmarillion

  silmarillion Merchant @ Prancing Pony

  Член од:
  28 јуни 2015
  Мислења:
  4.883
  Допаѓања:
  8.535
  Куцамо на врати заборављених асова:

  Дали Емил Стојменов се јавил да честита овој пат, или пак забораил?
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели преку: