Промашени трансфери

Член од
11 јули 2011
Мислења
1.726
Поени од реакции
1.997
Кака во Реал... Дефинитивно таков неверојатен играч се уништи, т.е сигурен сум дека многу подобра кариера и многу повеќе успеси ќе имаше да останеше во Милан... Лусио во Јувентус (иако на стари години сепак мислам дека можеше да изигра најмалце уште една добра сезона во друг клуб)... Насри од Арсенал во Сити... Ибра од Интер во Барса... Енди Керол од Њукасл во Ливерпул... Торес од Ливерпул во Челзи... Чигрински нема да го заборавам кога дојде во Барса... Мансини од Рома во Интер (се изгуби после тој трансфер)... и КВАРЕЗМА во ИНТЕР... Има уште многу ама овие први ми дојдоа на памет...
 
S

Stivie G

Гостин
Има многу промашувања ама ниедно не е како Керол според платената сума :place:
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.114
Поени од реакции
5.871
Мендиета од Валенсија во Лацио, 2001 година.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.629
Поени од реакции
10.343
аман бе насри уште отсега во најголеми промашувања... 2 сезони само поминаа од кои првата беше доста добар
ако е гомно карактер и трча по пари незначи дека е лош играч
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.661
Поени од реакции
14.532
Панчев во Интер... ОЧАЈ
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.019
Поени од реакции
22.926
Торес и Шевченко.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Муту од Парма во Челзи.
Памти некој коа Роби Кин отиде во Интер, во 2000 година? Од сегашна гледна точка, ми изгледа мрднат овој трансфер, тогаш како дете не сум мислел баш за тоа, кога се случи...
И да, Вудгејт во Реал...
 
Член од
23 јануари 2012
Мислења
885
Поени од реакции
912
Беил-Тотенхем..Дечкото игра зверски,но не им носи среќа на Тотенхем,кога играл тој овааа сезона немаат победа..(Нз дали играше со Хал)
Абе ти дали си тачан што си напишаја пред 5 године?
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Абе ти дали си тачан што си напишаја пред 5 године?
Каков промашај направил човекот. :pos:

Иако, мислам дека стварно, еден период, пред неколку години, коа ќе играше Бејл немаа победа, ама краток период...:icon_lol:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.637
Поени од реакции
43.426
Абе ти дали си тачан што си напишаја пред 5 године?
Каков промашај направил човекот. :pos:

Иако, мислам дека стварно, еден период, пред неколку години, коа ќе играше Бејл немаа победа, ама краток период...:icon_lol:
И не беше така краток периодот. И кажав оти игра добро и оти поентата ми е дека не им носи среќа. Стварно чудно беше, ама никако неможеа да тепат со него во тимот. Тогаш беа 18ти или 19ти мислам, па во втората полусезона Реднап дојде и ги спаси. :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Тогаш управата на Тотенхем сакаше да го менува Бејл за Даунинг со доплата и тоа, вие на Чемпионс му се ставате после 6 години дека згрешил :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom