Промашени трансфери

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.713
Поени од реакции
43.844
Промашена е зделката, 50 милиони плус трет најдобар стрелец во историја за Ибра.
Направи паралела од тоа што Ето го има направено за Барса и Ибра и види дали вредел таквиот начин на инвестиција за Ибрахимович.
Далеку од тоа дека изиграл лошо во Барса, али прашањето е дали имаа Барса потреба од таков тип на зделка за Ибра, односно, дали истата вредеше ...
Како и да е, во категорија на '' промашен трансфер '' не би го ставил Ибра, али потегот на Барса комотно може да се окарактеризира ко погрешен.
 
Член од
22 ноември 2010
Мислења
384
Поени од реакции
11
Промашена е зделката, 50 милиони плус трет најдобар стрелец во историја за Ибра.
Направи паралела од тоа што Ето го има направено за Барса и Ибра и види дали вредел таквиот начин на инвестиција за Ибрахимович.
Далеку од тоа дека изиграл лошо во Барса, али прашањето е дали имаа Барса потреба од таков тип на зделка за Ибра, односно, дали истата вредеше ...
Како и да е, во категорија на '' промашен трансфер '' не би го ставил Ибра, али потегот на Барса комотно може да се окарактеризира ко погрешен.
исто и јас али барса еве и други такви играчи како ибра зима
еве маскерано е чист пример
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
се очекуваше многу повеќе од Ибра,но даде доста во првата половина од сезоната лани(меѓу кои и дербито со Реал М).....Кркич ја изваде Барса на крајот од првенството кога веќе Ибра речиси не заигра,а Барса имаше проблеми со повреди на неколку клучни играчи.....
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.713
Поени од реакции
43.844
исто и јас али барса еве и други такви играчи како ибра зима
еве маскерано е чист пример
Да да, Маскерано, исто, несватлив потег уз Бускетс, јес да треба алтернатива тука, али Маскерано бе, прескапа алтернатива е тоа од проста причина што тешко дека аргентинецов ке обезбеди место во стартен тим покрај Бисквитот.
Шала на страна, бисквитов е супер играч па нелогична ми е инвестицијава за Маскерано и мене, можеа да земат некој дупло поефтин кој комотно ке го ротираа по потреба. И лани така се заебаа со Чигрински, 25 милиони евра дадоа за него а ги имаа Пујол и Пике, капак на Се не ни можеа да го играат во ЛШ.
Ако нешто е лошо у моменталнава Барса, тоа е функционирањево на трансфер пазарот, Чигрински година подоцна шитнат за 15 милиони евра, а Ибра боље да не спомнувам за колку, издриблани од Галијани за време на 1 оброк у ресторан.
 
Член од
16 август 2009
Мислења
2.213
Поени од реакции
1.713
Конечно некој ме сфати шо ми беше муабетот со Маскерано. Исто направија и со Ибра без потреба, и со Хлеб, и Чигрински и со Фабрегас сакаат да направат. Ама Венгер не дава така. Ќе платите 60че ако толку сакате. Се знае кои го сочинуваат костурот на тимот, џабе глупирање е се друго со вакви скапи трансфери. Се упропастуваат играчите само заради тоа што ќе бидат фудбалери на Барса и ќе чекаат некој друг од тимот да освои нешто, па да се закитат и они со медал. :toe:
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
Украина(+ источна европа) се доста голем пазар,купувањето на Чиги беше повеќе од маркетиншка улога.....Маскерано за замена е прескапа инвестиција,но човекот не може да си ја врати најдобрата форма,така да Буски го надминува(иако не сум најубеден кој е поквалитетен на таа ризична и одговорна позиција)

--- надополнето ---

Конечно некој ме сфати шо ми беше муабетот со Маскерано. Исто направија и со Ибра без потреба, и со Хлеб, и Чигрински и со Фабрегас сакаат да направат. Ама Венгер не дава така. Ќе платите 60че ако толку сакате. Се знае кои го сочинуваат костурот на тимот, џабе глупирање е се друго со вакви скапи трансфери. Се упропастуваат играчите само заради тоа што ќе бидат фудбалери на Барса и ќе чекаат некој друг од тимот да освои нешто, па да се закитат и они со медал. :toe:
никој денеска не можеш да го натераш со сила на потпис-играчиве биле желни да настапат во каталонскиот дрес....таму години се негува офанзивен и креативен фудбал,секогаш добар за око-па види ти каде се предностите и маните....
 
Член од
16 август 2009
Мислења
2.213
Поени од реакции
1.713
Па да де, биле желни, од еден од ностителите на играта на Арсенал кој го имаше секаде по теренот, еве го сега у Бирмингем има 3 утакмици изиграно...Нема врска тоа каков фудбал се негува, шо ако се негува офанзивен и креативен, кога горенаведените само го посматраат тоа. Тоа ми е зборот.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.448
Поени од реакции
22.124
Конечно некој ме сфати шо ми беше муабетот со Маскерано. Исто направија и со Ибра без потреба, и со Хлеб, и Чигрински и со Фабрегас сакаат да направат. Ама Венгер не дава така. Ќе платите 60че ако толку сакате. Се знае кои го сочинуваат костурот на тимот, џабе глупирање е се друго со вакви скапи трансфери. Се упропастуваат играчите само заради тоа што ќе бидат фудбалери на Барса и ќе чекаат некој друг од тимот да освои нешто, па да се закитат и они со медал. :toe:
 
Член од
16 август 2009
Мислења
2.213
Поени од реакции
1.713
Ајде детенце мало, заплачи...кога веќе нема што да кажеш.
 

Rikal

Тој е тој: Специјалниот
Член од
18 септември 2010
Мислења
363
Поени од реакции
23
Адебајор во Сити! Мизерија е
 
Член од
20 април 2013
Мислења
113
Поени од реакции
132
Кој трансфер според вас бил огромно промашување?
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Тек ќе се случи најголемото.

Тие што ќе го купат РУНИ:P
 

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.191
Поени од реакции
837
Панчевски.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom