Програма на Радио Кајгана 2013 (пријави)

Дискусија во форумот 'Кајгана радио - Е, неее...!' започната од STEALTH, 29 март 2013.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Bidikov

  Bidikov Server guru

  Член од:
  25 јануари 2005
  Мислења:
  2.664
  Допаѓања:
  499
  Де бре дечки ... навистина неможам да ве разберам ...

  Мислите дека радиото е кликни 4 пати некст и опсредена работа ...

  Искрено, требаше досега да имам неколку работи комплетирано, но поради други ангажмани останува да ги искористам празнициве за да тоа се надомести ...
   
  На Acid, Толстој и .Sky. им се допаѓа ова.
 2. Толстој

  Толстој екс Бомбастичен

  Член од:
  28 септември 2012
  Мислења:
  11.745
  Допаѓања:
  11.852
  Jaс се откажувам од пуштањето музика на Кајгана Радио.
   
 3. .Sky.

  .Sky. ♫ Модератор ♫

  Член од:
  15 февруари 2013
  Мислења:
  6.670
  Допаѓања:
  7.130
  Причина? може :icon_mrgr:
   
 4. Толстој

  Толстој екс Бомбастичен

  Член од:
  28 септември 2012
  Мислења:
  11.745
  Допаѓања:
  11.852
  Најверојатно после Јуни ќе се пушти радиото, а летово ќе сум многу зафатен и нема да бидам ниту дома ниту во можност да пуштам музика, ако ме свати.
   
 5. .Sky.

  .Sky. ♫ Модератор ♫

  Член од:
  15 февруари 2013
  Мислења:
  6.670
  Допаѓања:
  7.130
  Да те сфаќам во потполна смисла :) и добро е што си пиша дека не можеш да пушташ музика а за радиото ... после јуни? мислиш другата година? :icon_mrgr: како што тргнала работава ... валјда ќе биде другата година :) шала на страна ... доста време помина откако престана радиото ...
   
 6. -G-

  -G- Успешен

  Член од:
  15 јуни 2009
  Мислења:
  636
  Допаѓања:
  253
  Најубаво ќе биде радиото да почне и да работи само на периоди во кој сме се пријавиле, а тоа време каде што нема кандидати да нема радио. Мислам дека ова е во интерес на сите, а може и некој да добие мотивација што се нема пријавено до сега
   
  На Болиглава му/ѝ се допаѓа ова.
 7. .Sky.

  .Sky. ♫ Модератор ♫

  Член од:
  15 февруари 2013
  Мислења:
  6.670
  Допаѓања:
  7.130
  Така не би било слушано премногу радиото ... :) ако биде како што ти кажуваш ...
   
 8. -G-

  -G- Успешен

  Член од:
  15 јуни 2009
  Мислења:
  636
  Допаѓања:
  253
  Ќе биде слушано толку колку што ќе се пушта ни повеќе ни помалку. А вака па колку се слуша радиото? 6?
   
 9. Болиглава

  Болиглава A cold fact

  Член од:
  16 јуни 2007
  Мислења:
  4.700
  Допаѓања:
  2.324
  Не знам дали техничките работи се комплетирани, но шо побрзо би почнало то подобро. Гледам дека веќе некои и откажаа интерес.

  Ако проблемот се пополнатите места да нема диџеи во сите термини, мислам дека нема да има некој проблем пошо и така никој не би седел 24/7 пред компјутер на радио. Ко пуштавме пред години, радиово функционираше на ваков принцип, па сите беа среќни и задоволни. Поминаа скоро 2 месеци од пријавите и мислам дека повеќето (особено Скај) се ептен возбудени да имаме едно вакво катче за занимација и интеракција меѓу форумџииве.
   
  На Anne. и -G- им се допаѓа ова.
 10. .Sky.

  .Sky. ♫ Модератор ♫

  Член од:
  15 февруари 2013
  Мислења:
  6.670
  Допаѓања:
  7.130
  Болиглава

  Очигледно некако бодам очи со ова ... но :) тоа е само поради тоа што јас сериозно го сфатив тоа и затоа и најмногу се распрашувам ... бидејќи искрен да бидам и чекав ваква шанса јас ... и ете ја приликата ... но проблемот е што веќе долго време не работи радиото проблемот кој е ... незнам ниту јас се надевам дека Bidikov ќе се потруди да го заврши радиото иако колку што знам дека човекот си има доста премногу работа но кога веќе нешто е кажано треба да се оствари ... бидејќи одат и одмори ... така да :) треба малце да се поработи посериозно на радиото бидејќи тоа е доста интересна работа која е добра за форумов исто и за членовите.
   
  На ToXic_ му/ѝ се допаѓа ова.
 11. ToXic_

  ToXic_ Booyah!

  Член од:
  19 март 2009
  Мислења:
  187
  Допаѓања:
  43
  некоја ETA има за радиово?
   
 12. Windfucker

  Windfucker Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат

  Член од:
  30 април 2010
  Мислења:
  8.436
  Допаѓања:
  15.302
  Џинглови има некој готови да ми позајми кога ќе се пушти радиово?
   
 13. .Sky.

  .Sky. ♫ Модератор ♫

  Член од:
  15 февруари 2013
  Мислења:
  6.670
  Допаѓања:
  7.130
  Јас ќе ти позајмам секако ќе направам нови џинглови 2 кои ќе можат сите да ги пуштаат. Но работата е што радиото не се знае кога ќе биде ...
   
  На Windfucker му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Windfucker

  Windfucker Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат

  Член од:
  30 април 2010
  Мислења:
  8.436
  Допаѓања:
  15.302
  Трпение-спасение...
   
  На КвикСилвер му/ѝ се допаѓа ова.
 15. .Sky.

  .Sky. ♫ Модератор ♫

  Член од:
  15 февруари 2013
  Мислења:
  6.670
  Допаѓања:
  7.130
  ... 2 месеци помина откако кажаа да се припремаме направив и џинглови а абер нема од информација кога ќе почне малце не е океј тоа ...
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели преку: