Програма на Радио Кајгана 2013 (пријави)

Статус
Затворена за нови мислења.

Bidikov

Server guru
Член од
25 јануари 2005
Мислења
2.680
Поени од реакции
693
Де бре дечки ... навистина неможам да ве разберам ...

Мислите дека радиото е кликни 4 пати некст и опсредена работа ...

Искрено, требаше досега да имам неколку работи комплетирано, но поради други ангажмани останува да ги искористам празнициве за да тоа се надомести ...
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Jaс се откажувам од пуштањето музика на Кајгана Радио.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Причина? може :icon_mrgr:
Најверојатно после Јуни ќе се пушти радиото, а летово ќе сум многу зафатен и нема да бидам ниту дома ниту во можност да пуштам музика, ако ме свати.
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Најверојатно после Јуни ќе се пушти радиото, а летово ќе сум многу зафатен и нема да бидам ниту дома ниту во можност да пуштам музика, ако ме свати.
Да те сфаќам во потполна смисла :) и добро е што си пиша дека не можеш да пушташ музика а за радиото ... после јуни? мислиш другата година? :icon_mrgr: како што тргнала работава ... валјда ќе биде другата година :) шала на страна ... доста време помина откако престана радиото ...
 

-G-

Успешен
Член од
15 јуни 2009
Мислења
636
Поени од реакции
255
Најубаво ќе биде радиото да почне и да работи само на периоди во кој сме се пријавиле, а тоа време каде што нема кандидати да нема радио. Мислам дека ова е во интерес на сите, а може и некој да добие мотивација што се нема пријавено до сега
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Најубаво ќе биде радиото да почне и да работи само на периоди во кој сме се пријавиле, а тоа време каде што нема кандидати да нема радио. Мислам дека ова е во интерес на сите, а може и некој да добие мотивација што се нема пријавено до сега
Така не би било слушано премногу радиото ... :) ако биде како што ти кажуваш ...
 

-G-

Успешен
Член од
15 јуни 2009
Мислења
636
Поени од реакции
255
Така не би било слушано премногу радиото ... :) ако биде како што ти кажуваш ...
Ќе биде слушано толку колку што ќе се пушта ни повеќе ни помалку. А вака па колку се слуша радиото? 6?
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Не знам дали техничките работи се комплетирани, но шо побрзо би почнало то подобро. Гледам дека веќе некои и откажаа интерес.

Ако проблемот се пополнатите места да нема диџеи во сите термини, мислам дека нема да има некој проблем пошо и така никој не би седел 24/7 пред компјутер на радио. Ко пуштавме пред години, радиово функционираше на ваков принцип, па сите беа среќни и задоволни. Поминаа скоро 2 месеци од пријавите и мислам дека повеќето (особено Скај) се ептен возбудени да имаме едно вакво катче за занимација и интеракција меѓу форумџииве.
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Болиглава

Очигледно некако бодам очи со ова ... но :) тоа е само поради тоа што јас сериозно го сфатив тоа и затоа и најмногу се распрашувам ... бидејќи искрен да бидам и чекав ваква шанса јас ... и ете ја приликата ... но проблемот е што веќе долго време не работи радиото проблемот кој е ... незнам ниту јас се надевам дека Bidikov ќе се потруди да го заврши радиото иако колку што знам дека човекот си има доста премногу работа но кога веќе нешто е кажано треба да се оствари ... бидејќи одат и одмори ... така да :) треба малце да се поработи посериозно на радиото бидејќи тоа е доста интересна работа која е добра за форумов исто и за членовите.
 

ToXic_

Booyah!
Член од
19 март 2009
Мислења
275
Поени од реакции
196
некоја ETA има за радиово?
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Џинглови има некој готови да ми позајми кога ќе се пушти радиово?
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Џинглови има некој готови да ми позајми кога ќе се пушти радиово?
Јас ќе ти позајмам секако ќе направам нови џинглови 2 кои ќе можат сите да ги пуштаат. Но работата е што радиото не се знае кога ќе биде ...
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Јас ќе ти позајмам секако ќе направам нови џинглови 2 кои ќе можат сите да ги пуштаат. Но работата е што радиото не се знае кога ќе биде ...
Трпение-спасение...
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Трпение-спасение...
... 2 месеци помина откако кажаа да се припремаме направив и џинглови а абер нема од информација кога ќе почне малце не е океј тоа ...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom