Програма на Радио Кајгана 2013 (пријави)

Статус
Затворена за нови мислења.

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Invader

Се откажуваш? o_O
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Би сакал и јас да се пријавам за ова бидејќи таква ми е работата каде што ќе можам да пуштам повеќе време музика и редовен да бидам нормално исто така имам и голем избор на музика за тоа подоле што ќе го пишам :)

1. Pop,Rock, ( на тема Love song )
2. Понеделник и Недела од 01:00 до 02:00
3. Само музика
4. Незнам да направам џингл за емисијата

Ако ви одговара :) пишете ...
Бидејќи пишува дека незнам ... веќе имам готови џинглови и ќе направам уште некој да го преправам

4. Знам да направам.
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Во петок терминот од 16 часот до 17 часот е слободен, STEALTH доколку можи би сакал и тој термин да го букирам. :)
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.656
Поени од реакции
14.512
Дечки, радиото повторно почна, сите пријавени пишете на другата тема, таму е новиот список
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom