Програма на Радио Кајгана 2013 (пријави)

Статус
Затворена за нови мислења.

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.656
Поени од реакции
14.512
Aјде некако, малку по малку, дојде време да ја направиме програмата за Радио Кајгана.
Бидејќи многу од вас бараа да пуштаат музика, еве конечно и таа прилика се укажува, па повелете, пријавете се слободно.
Потребни се диџеи кои ќе пуштаат музика, во точно определен термин. Има место за секој кој е заинтересиран, важно е да е редовен, како би го задржале квалитетот и би ја зголемиле слушаноста.
Многу е битно да бидете константни, а не да се пријавувате само за недела или две.

Откако ќе се направи конечниот распоред, упатството за пуштање ќе им биде пуштено по ПП на пријавените диџеи.
Досегашните пријави и распоредот ќе се апдејтуваат во овој прв пост, да нема постови налево-надесно.
Ако некои од вас работат во смени, пријавете се, тогаш кога нема да можете да пуштате, тој термин за тој ден ќе го превземе некој друг што може.


Еве што треба да одговорите:

1. Жанр на музика кој сакате да го пуштате
2. Термин (ден и час) кога би сакале да пуштате музика на Радио Кајгана
3. Тип на емисија (само музика или музика + говор)
4. Дали знаете/сакате да си направите џингл за вашата емисија

Благодариме однапред (од цела Кајгана редакција)


Пријавени:

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AvYaOKnccpIRdGU3QVlkOGliQ3JERGExZE9qN0MtWVE&usp=sharing
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.797
Пред да ги склопам песните и да се пријавам би било добро закажаните термини да ги апдејтувате тука за да видиме што е останато слободно.

Конечно ќе можам да се испукам некаде :D
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
да не работев во смени (значи нема гаранција за континуитет) ќе се пријавев за рок, метал, готик, прогресив рок и сл.
како и да е, очекувам квалитетна музика од сите (y)
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.656
Поени од реакции
14.512
да не работев во смени (значи нема гаранција за континуитет) ќе се пријавев за рок, метал, готик, прогресив рок и сл.
како и да е, очекувам квалитетна музика од сите (y)
Ако некои од вас работат во смени, пријавете се, тогаш кога нема да можете да пуштате, тој термин за тој ден ќе го превземе некој друг што може.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.614
Поени од реакции
31.821
Aj jaс да пробам да скршам мраз. Засега со еден термин поради обврски.

1. Рок (со сите негови подвидови, видови, правци, НЕкомерцијала)
2. Недела од 22 часот до 23 часот
3. Само музика
4. Врска немам
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Ако некои од вас работат во смени, пријавете се, тогаш кога нема да можете да пуштате, тој термин за тој ден ќе го превземе некој друг што може.
фала за поканата, и ќе размислам. сепак не е како што кажа поентата да ме има 2-3 недели и после да ме снема пошто немам време
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Значи ако можи во сабота од 21 часот до 22 i'm available. :)
За жанр ако е можно да мешам (повеќе жанрови), за да им погодиме на сите слушатели.
Mузика и не, незнам да да направам џингл.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
1. Секој вид на рок и метал
2. Понеделник 21h-23h
3. Само музика
4. Не
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Би сакал и јас да се пријавам за ова бидејќи таква ми е работата каде што ќе можам да пуштам повеќе време музика и редовен да бидам нормално исто така имам и голем избор на музика за тоа подоле што ќе го пишам :)

1. Pop,Rock, ( на тема Love song )
2. Понеделник и Недела од 01:00 до 02:00
3. Само музика
4. Незнам да направам џингл за емисијата

Ако ви одговара :) пишете ...
 
А

Атомската мравка

Гостин
1. Рап (претежно балкански)
2. Четврток 21:00-23:00 (или само 22-23:00 ако има друг заинтересиран за 21-22.00)
3. Само музика
4. Не
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.797
1.Рап
2. Недела 22-00h
3.Само музика
4.Не
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.654
Поени од реакции
3.563
1. Поп, поп-рок, актуелна комерцијална музика :D
2. Четврток 21h-22h
3. Само музика во иднина може ми говор :)
4. Ќе пробам
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
1. Жанр на музика кој сакате да го пуштате
Комбинации на рок, блуз, џез, итн...
2. Термин (ден и час) кога би сакале да пуштате музика на Радио Кајгана
Понеделник и Четврток 23 до 00:30 макс.
3. Тип на емисија (само музика или музика + говор)
Музика
4. Дали знаете/сакате да си направите џингл за вашата емисија
Не
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom