Програма на Радио Кајгана 2013 (пријави)

Дискусија во форумот 'Кајгана радио - Е, неее...!' започната од STEALTH, 29 март 2013.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. STEALTH

  STEALTH God is a DJ

  Член од:
  25 ноември 2011
  Мислења:
  8.340
  Допаѓања:
  8.877
  Aјде некако, малку по малку, дојде време да ја направиме програмата за Радио Кајгана.
  Бидејќи многу од вас бараа да пуштаат музика, еве конечно и таа прилика се укажува, па повелете, пријавете се слободно.
  Потребни се диџеи кои ќе пуштаат музика, во точно определен термин. Има место за секој кој е заинтересиран, важно е да е редовен, како би го задржале квалитетот и би ја зголемиле слушаноста.
  Многу е битно да бидете константни, а не да се пријавувате само за недела или две.

  Откако ќе се направи конечниот распоред, упатството за пуштање ќе им биде пуштено по ПП на пријавените диџеи.
  Досегашните пријави и распоредот ќе се апдејтуваат во овој прв пост, да нема постови налево-надесно.
  Ако некои од вас работат во смени, пријавете се, тогаш кога нема да можете да пуштате, тој термин за тој ден ќе го превземе некој друг што може.


  Еве што треба да одговорите:

  1. Жанр на музика кој сакате да го пуштате
  2. Термин (ден и час) кога би сакале да пуштате музика на Радио Кајгана
  3. Тип на емисија (само музика или музика + говор)
  4. Дали знаете/сакате да си направите џингл за вашата емисија

  Благодариме однапред (од цела Кајгана редакција)


  Пријавени:

  https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AvYaOKnccpIRdGU3QVlkOGliQ3JERGExZE9qN0MtWVE&usp=sharing
   
  На dragonsky и Hurin им се допаѓа ова.
 2. Клипче

  Клипче asd

  Член од:
  8 јануари 2012
  Мислења:
  11.938
  Допаѓања:
  28.900
  Пред да ги склопам песните и да се пријавам би било добро закажаните термини да ги апдејтувате тука за да видиме што е останато слободно.

  Конечно ќе можам да се испукам некаде :D
   
 3. kooperativa

  kooperativa Г-ин Пола Милениум

  Член од:
  2 октомври 2012
  Мислења:
  7.633
  Допаѓања:
  8.593
  да не работев во смени (значи нема гаранција за континуитет) ќе се пријавев за рок, метал, готик, прогресив рок и сл.
  како и да е, очекувам квалитетна музика од сите (y)
   
  На AnFem и Nessa Alcarin им се допаѓа ова.
 4. STEALTH

  STEALTH God is a DJ

  Член од:
  25 ноември 2011
  Мислења:
  8.340
  Допаѓања:
  8.877
  Ако некои од вас работат во смени, пријавете се, тогаш кога нема да можете да пуштате, тој термин за тој ден ќе го превземе некој друг што може.
   
 5. Erich Zann

  Erich Zann Модератор

  Член од:
  13 мај 2012
  Мислења:
  13.699
  Допаѓања:
  28.780
  Aj jaс да пробам да скршам мраз. Засега со еден термин поради обврски.

  1. Рок (со сите негови подвидови, видови, правци, НЕкомерцијала)
  2. Недела од 22 часот до 23 часот
  3. Само музика
  4. Врска немам
   
  На AnFem, AniMagus, КвикСилвер и уште 3 други им се допаѓа ова.
 6. kooperativa

  kooperativa Г-ин Пола Милениум

  Член од:
  2 октомври 2012
  Мислења:
  7.633
  Допаѓања:
  8.593
  фала за поканата, и ќе размислам. сепак не е како што кажа поентата да ме има 2-3 недели и после да ме снема пошто немам време
   
 7. Васил МКД

  Васил МКД Jesus

  Член од:
  20 ноември 2009
  Мислења:
  7.947
  Допаѓања:
  7.218
  Значи ако можи во сабота од 21 часот до 22 i'm available. :)
  За жанр ако е можно да мешам (повеќе жанрови), за да им погодиме на сите слушатели.
  Mузика и не, незнам да да направам џингл.
   
 8. Invader

  Invader I am not in danger, I am the danger!

  Член од:
  17 ноември 2008
  Мислења:
  17.090
  Допаѓања:
  19.095
  1. Секој вид на рок и метал
  2. Понеделник 21h-23h
  3. Само музика
  4. Не
   
  На Anne. му/ѝ се допаѓа ова.
 9. .Sky.

  .Sky. ♫ Модератор ♫

  Член од:
  15 февруари 2013
  Мислења:
  6.670
  Допаѓања:
  7.130
  Би сакал и јас да се пријавам за ова бидејќи таква ми е работата каде што ќе можам да пуштам повеќе време музика и редовен да бидам нормално исто така имам и голем избор на музика за тоа подоле што ќе го пишам :)

  1. Pop,Rock, ( на тема Love song )
  2. Понеделник и Недела од 01:00 до 02:00
  3. Само музика
  4. Незнам да направам џингл за емисијата

  Ако ви одговара :) пишете ...
   
  На khz777 и kooperativa им се допаѓа ова.
 10. 1. Рап (претежно балкански)
  2. Четврток 21:00-23:00 (или само 22-23:00 ако има друг заинтересиран за 21-22.00)
  3. Само музика
  4. Не
   
  На babsyy му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Клипче

  Клипче asd

  Член од:
  8 јануари 2012
  Мислења:
  11.938
  Допаѓања:
  28.900
  1.Рап
  2. Недела 22-00h
  3.Само музика
  4.Не
   
 12. _Филип

  _Филип

  Член од:
  18 април 2010
  Мислења:
  2.362
  Допаѓања:
  3.038
  1. Поп, поп-рок, актуелна комерцијална музика :D
  2. Четврток 21h-22h
  3. Само музика во иднина може ми говор :)
  4. Ќе пробам
   
 13. Windfucker

  Windfucker Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат

  Член од:
  30 април 2010
  Мислења:
  8.436
  Допаѓања:
  15.302
  1. Жанр на музика кој сакате да го пуштате
  Комбинации на рок, блуз, џез, итн...
  2. Термин (ден и час) кога би сакале да пуштате музика на Радио Кајгана
  Понеделник и Четврток 23 до 00:30 макс.
  3. Тип на емисија (само музика или музика + говор)
  Музика
  4. Дали знаете/сакате да си направите џингл за вашата емисија
  Не
   
  На .Sky., bebush, Nessa Alcarin и уште 4 други им се допаѓа ова.
 14. Клипче

  Клипче asd

  Член од:
  8 јануари 2012
  Мислења:
  11.938
  Допаѓања:
  28.900
  23-01
   
 15. _Филип

  _Филип

  Член од:
  18 април 2010
  Мислења:
  2.362
  Допаѓања:
  3.038
  21-22?
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели преку: