Програма на Радио Кајгана 2013 (пријави)

Статус
Затворена за нови мислења.

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
81.440
Поени од реакции
182.305
Скај а да уживаш малце? :) ако мисли дека може да пушта нека пушта
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.673
Поени од реакции
7.159

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.331
Јас веќе договорив неколку другари да ми прает друштво при пуштање, па можно е да имат и програма во живо, свирење итн... ќе видиме. :)
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.312
Поени од реакции
29.010
Абе, до кај сте со распоредите? Кога ќе почнуваме? :)
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.729
Поени од реакции
15.244
Сите чекаме, ама слабо има диџеи за преку денот. Ноќта е пополнета за цела ндела :)
 

честа

Спор
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.305
Поени од реакции
979
Незнам дали може уште да се пријавува, еве да си ја пробам среќата, плус гледам преку ден и посабајле слабо термини.
1. Жанр на музика кој сакате да го пуштате- Џез, блуз. олдскул рап.
2. Термин (ден и час) кога би сакале да пуштате музика на Радио Кајгана- Петок, Сабота може од 11 до 12/13/14 и Четврток од 13 до 15.
3. Тип на емисија (само музика или музика + говор) Музика, можеби и говор ама да се пробам прво како звучам. :)
4. Дали знаете/сакате да си направите џингл за вашата емисија- И тоа прво да се пробам. :)
 
Член од
25 април 2013
Мислења
23
Поени од реакции
71
Жанр на музика: Meшано
Термин: Вторник од 16ч до 17ч.
Тип на емисија: Само музика
Дали знаете/сакате да си направите џингл за вашата емисија: Не
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
9.017
Поени од реакции
10.333
Сите досега пријавени се внесени, распоредот го имате на првата страна од темата
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.673
Поени од реакции
7.159
Сите досега пријавени се внесени, распоредот го имате на првата страна од темата
Супер а кога ќе почне? :) Реално дај кажате барем некое одредено време кога се планира и сл. Ако знаеш ..


Инаку да надополнам веќе се готови 2 џингла за кога ќе пуштам музика :) Фали уште да ми ги пратат од продукција па ќе ти постирам тука се надевам ќе ви се допаднат.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.436
Поени од реакции
15.312
Супер а кога ќе почне? :) Реално дај кажате барем некое одредено време кога се планира и сл. Ако знаеш ..


Инаку да надополнам веќе се готови 2 џингла за кога ќе пуштам музика :) Фали уште да ми ги пратат од продукција па ќе ти постирам тука се надевам ќе ви се допаднат.
Имаш информација што бидна со радиово? o_O
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.673
Поени од реакции
7.159
Имаш информација што бидна со радиово? o_O
Најискрено ниту јас незнам што е тоа најдобро го знае Bidikov и Acid

се надевам дека ќе бидат искрени и ќе ни кажат што како е со радиото и кои се плановите ... бидејќи доста време помина ... :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom