Програма на Радио Кајгана 2013 (пријави)

Дискусија во форумот 'Кајгана радио - Е, неее...!' започната од STEALTH, 29 март 2013.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. BloodyJesus

  BloodyJesus патенирана чепкалка

  Член од:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1.152
  Допаѓања:
  1.171
  Како мислиш емисии?
   
 2. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  76.848
  Допаѓања:
  159.953
  Скај а да уживаш малце? :) ако мисли дека може да пушта нека пушта
   
 3. BloodyJesus

  BloodyJesus патенирана чепкалка

  Член од:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1.152
  Допаѓања:
  1.171
  Не разбирам, колку шо сватив као демек многу песни треба?
   
 4. .Sky.

  .Sky. ♫ Модератор ♫

  Член од:
  15 февруари 2013
  Мислења:
  6.670
  Допаѓања:
  7.130
  Или во превод ај не многу замарај шетај :pos: :icon_mrgr: Океј готово !
   
 5. Andrew

  Andrew ќ

  Член од:
  27 октомври 2011
  Мислења:
  5.729
  Допаѓања:
  15.237
  напорен стануваш братко :D
  олади малце и ќе биде :)
   
 6. Болиглава

  Болиглава A cold fact

  Член од:
  16 јуни 2007
  Мислења:
  4.700
  Допаѓања:
  2.324
  Јас веќе договорив неколку другари да ми прает друштво при пуштање, па можно е да имат и програма во живо, свирење итн... ќе видиме. :)
   
 7. Acid

  Acid Администратор

  Член од:
  22 јануари 2005
  Мислења:
  33.533
  Допаѓања:
  26.022
  Абе, до кај сте со распоредите? Кога ќе почнуваме? :)
   
 8. Andrew

  Andrew ќ

  Член од:
  27 октомври 2011
  Мислења:
  5.729
  Допаѓања:
  15.237
  Сите чекаме, ама слабо има диџеи за преку денот. Ноќта е пополнета за цела ндела :)
   
 9. честа

  честа Спор

  Член од:
  25 септември 2008
  Мислења:
  1.305
  Допаѓања:
  978
  Незнам дали може уште да се пријавува, еве да си ја пробам среќата, плус гледам преку ден и посабајле слабо термини.
  1. Жанр на музика кој сакате да го пуштате- Џез, блуз. олдскул рап.
  2. Термин (ден и час) кога би сакале да пуштате музика на Радио Кајгана- Петок, Сабота може од 11 до 12/13/14 и Четврток од 13 до 15.
  3. Тип на емисија (само музика или музика + говор) Музика, можеби и говор ама да се пробам прво како звучам. :)
  4. Дали знаете/сакате да си направите џингл за вашата емисија- И тоа прво да се пробам. :)
   
  На .Sky. му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Andrew

  Andrew ќ

  Член од:
  27 октомври 2011
  Мислења:
  5.729
  Допаѓања:
  15.237
  Надам се пред да земам пензија ќе крене овоа :)
   
  На Morgan Freeman, .Sky. и Толстој им се допаѓа ова.
 11. Antonyoan

  Antonyoan

  Член од:
  25 април 2013
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  71
  Жанр на музика: Meшано
  Термин: Вторник од 16ч до 17ч.
  Тип на емисија: Само музика
  Дали знаете/сакате да си направите џингл за вашата емисија: Не
   
 12. STEALTH

  STEALTH God is a DJ

  Член од:
  25 ноември 2011
  Мислења:
  8.351
  Допаѓања:
  8.886
  Сите досега пријавени се внесени, распоредот го имате на првата страна од темата
   
 13. .Sky.

  .Sky. ♫ Модератор ♫

  Член од:
  15 февруари 2013
  Мислења:
  6.670
  Допаѓања:
  7.130
  Супер а кога ќе почне? :) Реално дај кажате барем некое одредено време кога се планира и сл. Ако знаеш ..


  Инаку да надополнам веќе се готови 2 џингла за кога ќе пуштам музика :) Фали уште да ми ги пратат од продукција па ќе ти постирам тука се надевам ќе ви се допаднат.
   
 14. Windfucker

  Windfucker Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат

  Член од:
  30 април 2010
  Мислења:
  8.436
  Допаѓања:
  15.302
  Имаш информација што бидна со радиово? o_O
   
 15. .Sky.

  .Sky. ♫ Модератор ♫

  Член од:
  15 февруари 2013
  Мислења:
  6.670
  Допаѓања:
  7.130
  Најискрено ниту јас незнам што е тоа најдобро го знае Bidikov и Acid

  се надевам дека ќе бидат искрени и ќе ни кажат што како е со радиото и кои се плановите ... бидејќи доста време помина ... :)
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели преку: