Програма на Кајгана Радио 2010 [старо]

Дискусија во форумот 'Кајгана радио - Е, неее...!' започната од rossoner stefan, 29 декември 2009.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Giger's Predator

  Giger's Predator

  Член од:
  1 март 2008
  Мислења:
  1.396
  Допаѓања:
  1.049
  1. Жанр на музика кој сакам да го пуштам
  2. Термин (ден и час) кога би сакал да пуштам музика на Кајгана радио
  3. Претходно искуство во пуштање музика (не на Кајгана Радио)
  4. Тип на емисија (само музика, музика и говорни содржини)
  5. Дали знам да си направам џингл за мојата емисија на радио
  6. ЗОШТО сакам да пуштам музика на Кајгана Радио?
  1. Rap.Rap izdaden od 1989 do 1998. Plus acid jazz , melanholicen jazz, abstrakten jazz, mracen jazz.Nesto dosega ne cueno vo makedonija veruvajte mi :)
  2. 12 do 1 po polnok. Eden ili Dva dena vo Nedelata.Koga ke kazete vie
  samo da e po polnok i da e cas do cas ipol setot.
  3. Iskustvo Da.No mnogu odamna.A i ne znam sto vestina se bara ?
  4. Muzika, govorni sodrzini, nekoi ekstra zabavni elementi i razni drugi
  sodrzini vo polza na muzikata i razlicieto na setot i atmosferata koja ja dvizi.
  5. Da... bez problem mozam da napravam dzingl na mojata programa.
  6. Sakam da pustam muzika jas, bidejki edinstveno jas od Makedonija sum moderator
  na stranski underground forumi i blogovi na koi se sobirame luge od celiot svet i si
  go spodeluvame rapot koj go smetame za kvaliteten.
  Imam poveke od 1500 albumi i 2000 singlovi i seto toa izdadeno pomegu 1991 i 1998 godina.Kako sto kazav.Zboruvam za kvaliteten rap.Ne mracen.Tuku kvaliteten.Po kreativen, po star i sepak po vkusen.Jazz, Bluz Soul, R&B i Fank elementi seto spakuvano vo ritam i lirika od edni od naj kvalitetnite cueni i ne cueni raperi.Ako ste zainteresirani da cuete nesto po razlicno pisete mi.

  Veke ednas se obidov minatata godina da pustam muzika no ne znam sto bide ne stana...
   
 2. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.694
  Допаѓања:
  4.203
  никаков абер нема од ова радиово што е проблемот ??
   
 3. host_kb

  host_kb manjak

  Член од:
  4 мај 2010
  Мислења:
  35
  Допаѓања:
  8
  Hip-Hop
  sabota od 13 do 17 casot
  nedela od 13 do 19 casot
  praev nekoi probi na onoa svoja radio stanica preku net...
  moze i govorni sodrzini
  normalno,praam hip-hop bitovi vise 2 godini
  za da im pokazam na lugeto sto e prav hip-hop makedonski(svp,legijata str2 toksikologija) pa i stranski(marchelo,krs,easy e i mn drugi)
   
 4. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.694
  Допаѓања:
  4.203
  џабе се пријавувате нема абер радиото да го уклучат
   
 5. viksamkd

  viksamkd

  Член од:
  27 март 2007
  Мислења:
  584
  Допаѓања:
  37
  1. Теch House или Progressive House зависи од расположење.. Све ке биде у сет а не песна по песна
  2. Термини преку ден од 16-17 часот 1-2 у недела
  3. да
  4. само музика
  5. знам, имам продуцирано и свои траки
  6. ради занимација, забава, и такодалје..

  еве ви линк од нешто насвежо од мене да чуете..

  http://soundcloud.com/viktorapostolski/summer-calling-vol-1
   
 6. Nemorosus

  Nemorosus

  Член од:
  5 ноември 2008
  Мислења:
  2.555
  Допаѓања:
  589
  Нормално дека нема кога само 4ица слушатели максимално се достигаат :)
   
 7. DarkCore^

  DarkCore^

  Член од:
  8 февруари 2007
  Мислења:
  2.931
  Допаѓања:
  249
  1. Жанр на музика кој сакам да го пуштам
  2. Термин (ден и час) кога би сакал да пуштам музика на Кајгана радио
  3. Претходно искуство во пуштање музика (не на Кајгана Радио)
  4. Тип на емисија (само музика, музика и говорни содржини)
  5. Дали знам да си направам џингл за мојата емисија на радио
  6. ЗОШТО сакам да пуштам музика на Кајгана Радио?

  -------------------------------------------------

  - Rock , Alternative Metal , New Metal .. (System of a Down , KoRn , Еxtreme , Green Day (по нешто) , Simple Plan (ретко) .)
  - Денес од 18:00 до 20:00.
  - Немам . Единствено по дома онака комшиите да ги нервирам ^^.
  - Музика и Говорни Содржини ( само уште да знаев како да комуницирам со слушателите. ( програм или што треба ) )
  - Незнам да напраам Џингл
  - Едноставно тоа ми била желба од секогаш.. Уживам додека пуштам музика =)
  -------------------------------------------------

  --- надополнето ---

  темава е потполно деад -.-
   
 8. Vlatko Hendrix

  Vlatko Hendrix

  Член од:
  6 август 2010
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  0
  Зошто кога идам на www.radio.kajgana.com/ покажува дека не постои страницата
   
 9. ..........

  .......... Гостин

  Има ли шанси да преработи радиото?
   
 10. tRoLoLo-.-

  tRoLoLo-.-

  Член од:
  4 април 2009
  Мислења:
  311
  Допаѓања:
  14
  Некоја можност да го обновиме радиово ? :( Ај мис кајгана радиоооо
   
 11. gooner4life

  gooner4life Arsenal-Maniak

  Член од:
  11 јули 2008
  Мислења:
  7.035
  Допаѓања:
  1.566
  Можеме да покренеме некој апел кај админите/модераторите за пуштање на радиото во функција!!!
  Дали да направиме нов топик, да пишуваме сите на еден од нив , или да пишуваме тука на овој под-форум ?
   
 12. Ѓорѓески

  Ѓорѓески Бивши Скај Дог

  Член од:
  25 мај 2007
  Мислења:
  6.660
  Допаѓања:
  943
  Постои радиово?
   
 13. HITCH

  HITCH Гостин

  1. Жанр на музика кој сакам да го пуштам: македонска музика, рок, поп рок, power балади, бивша ју музика, jazz, traditional pop, инструментална. (Планирам ова да го пуштам по блокови, не се наеднаш :pos:)
  2. Термин (ден и час) кога би сакала да пуштам музика на Кајгана радио:
  Утрински термини: понедлник - петок од 9 - 11.
  Вечерни термини: понеделник од 9-11; вторник; 9-11; петок 9-11 (може и подолг период, ак мојт, ак немат проблем, а зш да имат?!)
  3. Претходно искуство во пуштање музика (не на Кајгана Радио): Јок!
  4. Тип на емисија (само музика, музика и говорни содржини): само музика!
  5. Дали знам да си направам џингл за мојата емисија на радио: Не знам. :(
  6. ЗОШТО сакам да пуштам музика на Кајгана Радио?: Сметам дека со активирањето на радио Кајгана ќе биде уште поинтересно на форумов. Обожавам музика и нема да ми биде никаков проблем да ја споделам мојата топ листа со останатите форумџии. Сметам дека на повеќето форумџии ќе им се допадне мојот избор на песни. (Според репутацијата која ја добивам мислам дека имам доста музички фанови :smir:)
   
 14. pisatelka

  pisatelka

  Член од:
  11 август 2010
  Мислења:
  96
  Допаѓања:
  32
  1. Жанр на музика кој сакам да го пуштам
  2. Термин (ден и час) кога би сакала да пуштам музика на Кајгана радио
  3. Претходно искуство во пуштање музика (не на Кајгана Радио)
  4. Тип на емисија (само музика, музика и говорни содржини)
  5. Дали знам да си направам џингл за мојата емисија на радио
  6. ЗОШТО сакам да пуштам музика на Кајгана Радио?

  1.Само днб и реге!
  2. Нон-стоп :)
  3. Не
  4. Музика и говорни содржини (ме бидува за ораторство, башка као мала водев една емисија на радио т.с. детска емисија)
  5. Да
  6. Ме бива мене ептен :))))))
   
  На Tonchie му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Nemorosus

  Nemorosus

  Член од:
  5 ноември 2008
  Мислења:
  2.555
  Допаѓања:
  589
  Абе дајте, шо правиме со радиово? Да го ставевте кај менито на форумот што е како „Тип Игра“ може повеќе луѓе ќе го слушаат, и некоја промоција на самата Кајгана.com, не само на форумот :) Што повеќе луѓе, толку подобро.
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели преку: