Програма на Кајгана Радио 2010 [старо]

Статус
Затворена за нови мислења.

pepix

PepiX
Член од
9 декември 2009
Мислења
48
Поени од реакции
0
1. Жанр на музика кој сакам да го пуштам
Воглавно house & Dance музика
2. Термин (ден и час) кога би сакал да пуштам музика на Кајгана радио
Секој ден од 16:00 до 23:00 сум слободен
3. Претходно искуство во пуштање музика (не на Кајгана Радио)
На студентски забави порано и ретко правам миксови за промоција на сајтот
hotbpm(dot)com
4. Тип на емисија (само музика, музика и говорни содржини)
само музика
5. Дали знам да си направам џингл за мојата емисија на радио
/
6. ЗОШТО сакам да пуштам музика на Кајгана Радио?
/
 

-G-

Успешен
Член од
15 јуни 2009
Мислења
636
Поени од реакции
255
1. Жанр на музика кој сакам да го пуштам
2. Термин (ден и час) кога би сакал да пуштам музика на Кајгана радио
3. Претходно искуство во пуштање музика (не на Кајгана Радио)
4. Тип на емисија (само музика, музика и говорни содржини)
5. Дали знам да си направам џингл за мојата емисија на радио
6. ЗОШТО сакам да пуштам музика на Кајгана Радио?
1. Sekakov vid na House, Trance, Electro, Minimal...
2. Lesno bi mozele da se dogovorime vremeto ne mi e problem
3. Rodendenski zabavi, po kafici i sekako po doma :)
4. Samo muzika
5. Pa bi mozel
6. Zadovolstvo i cest mi e :)))
 

slobbo

LoneRyder
Член од
16 ноември 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
583
1. Жанр на музика кој сакам да го пуштам
D'n'B , YU Rock
2. Термин (ден и час) кога би сакал да пуштам музика на Кајгана радио
Вторник и четврток после 20:30, петок помеѓу 12:00 и 18:00
3. Претходно искуство во пуштање музика (не на Кајгана Радио)
Приватни забави
4. Тип на емисија (само музика, музика и говорни содржини)
Јас би само музика , зошто не сум баш секогаш расположен за зборење :kesa:
5. Дали знам да си направам џингл за мојата емисија на радио
Па ако е потребно би се снашол, снаодлив сум :Р
6. ЗОШТО сакам да пуштам музика на Кајгана Радио?
сакам да дадам и јас свој придонес за Кајгана :salut:
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
Јас имав ShoutCast инфо, али го изгубив.
Ај нека прати некој по ПП :)
И така и така први дојде, се подновив со 15GB Dance/Trance/Techno/D&B/Класика :)
---
P.S, еве пак пријава за 2010 :)
1. Жанр на музика кој сакам да го пуштам
~ Јас што сакам на Бит Пазар :) Што сакаат слушателите тоа, освен турбо-фолк и фолк (и Слаткар / Тони Зен / македонски комерцијален рап)
2. Термин (ден и час) кога би сакал да пуштам музика на Кајгана радио
После школо секој ден, т.е накај 15:00 (пон-пет)
3. Претходно искуство во пуштање музика (не на Кајгана Радио)
~ Имав радио... што никој не го слушаше :)
~ Пуштав музика на Нова Година :)
4. Тип на емисија (само музика, музика и говорни содржини)
~ Музика
5. Дали знам да си направам џингл за мојата емисија на радио
~ Знам, но немам моментално соодветни алатки
6. ЗОШТО сакам да пуштам музика на Кајгана Радио?
~ Сакам да ги споделам овие 15 гига со кајганџиите.
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
Јас имав ShoutCast инфо, али го изгубив.
Ај нека прати некој по ПП :)
И така и така први дојде, се подновив со 15GB Dance/Trance/Techno/D&B/Класика :)
---
P.S, еве пак пријава за 2010 :)
1. Жанр на музика кој сакам да го пуштам
~ Јас што сакам на Бит Пазар :) Што сакаат слушателите тоа, освен турбо-фолк и фолк (и Слаткар / Тони Зен / македонски комерцијален рап)
2. Термин (ден и час) кога би сакал да пуштам музика на Кајгана радио
После школо секој ден, т.е накај 15:00 (пон-пет)
3. Претходно искуство во пуштање музика (не на Кајгана Радио)
~ Имав радио... што никој не го слушаше :)
~ Пуштав музика на Нова Година :)
4. Тип на емисија (само музика, музика и говорни содржини)
~ Музика
5. Дали знам да си направам џингл за мојата емисија на радио
~ Знам, но немам моментално соодветни алатки
6. ЗОШТО сакам да пуштам музика на Кајгана Радио?
~ Сакам да ги споделам овие 15 гига со кајганџиите.
Update: 24.6 GB (26,469,215,801 bytes)
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
840
Поени од реакции
25
1. Жанр на музика кој сакам да го пуштам
2. Термин (ден и час) кога би сакал да пуштам музика на Кајгана радио
3. Претходно искуство во пуштање музика (не на Кајгана Радио)
4. Тип на емисија (само музика, музика и говорни содржини)
5. Дали знам да си направам џингл за мојата емисија на радио
6. ЗОШТО сакам да пуштам музика на Кајгана Радио?

1.Pogressive House,House,Deep House
2.Сабота 8-9 часот вечер
3.Свое интернет радио
4.Само музика
5.Знам
6.Пополнување на време :):)
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
1. Жанр на музика кој сакам да го пуштам
punk,ska,reggae,indie,alternative
2. Термин (ден и час) кога би сакал да пуштам музика на Кајгана радио
сабота помеѓу 11-13 часот (11-12 или 12-13 не е битно,може и од 11-13)
3. Претходно искуство во пуштање музика (не на Кајгана Радио)
на едно интернет радио кое никој не го слушаше
4. Тип на емисија (само музика, музика и говорни содржини)
музика
5. Дали знам да си направам џингл за мојата емисија на радио
знам ама неам услови
6. ЗОШТО сакам да пуштам музика на Кајгана Радио?
онака, без некоја посебна причина.
 

МадерФакер

Титл по моја желба
Член од
25 ноември 2009
Мислења
678
Поени од реакции
44
1. Жанр на музика кој сакам да го пуштам
- Би пуштал се, освен турбо-фолк и нови македонски квази песни (тони зен, слаткар, днк, јј и слични), но сепак најмногу би пуштал електронска музика. :)
2. Термин (ден и час) кога би сакал да пуштам музика на Кајгана радио
- Било кој ден од понеделник до петок од 21:00 до 22:00.
3. Претходно искуство во пуштање музика (не на Кајгана Радио)
- Имам сопствено интернет радио кое едно време вртеше, али во последно време е офлајн.
4. Тип на емисија (само музика, музика и говорни содржини)
- Претежно музика, но можно е и некое коментарче да падне. :)
5. Дали знам да си направам џингл за мојата емисија на радио
- Би се потрудил.
6. ЗОШТО сакам да пуштам музика на Кајгана Радио?
- Па најмногу од занимација. :)
 
S

StormRage

Гостин
ок народе сеа шо бидна со ова? до кога ќе чекаме
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.106
Поени од реакции
7.688
1. Жанр на музика кој сакам да го пуштам
2. Термин (ден и час) кога би сакал да пуштам музика на Кајгана радио
3. Претходно искуство во пуштање музика (не на Кајгана Радио)
4. Тип на емисија (само музика, музика и говорни содржини)
5. Дали знам да си направам џингл за мојата емисија на радио
6. ЗОШТО сакам да пуштам музика на Кајгана Радио?

1 Електронска музика сите скоро жанрови (одреден ден денеска hause утре dnb)
2 Најчесто би пуштал петок или сабота кај 9 :30 до кај 12 саат ,али не баш секој петок или сабота би ве известил за денови кога неможам
3 не сум имал претходно искуство пуштање музика ама сакав и пробав да направам интернет радио не ми успеа незнаев како се прави
4 музика цел микс ако е можно во Трактор би пуштал ама знам дека не е можно баш тоа а и кој не би сакал да зборува на радио да има емисија во која ќе има гости ама условите тоа не ни го дозволуваат не е ова радио Антена 5
5 не сум правел џинглови ама би се потрудил нешто интересно да биде
6 затоа што сакам да пробам како е да пушташ музика во радио и тоа на интернет :vozbud:
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
617
Поени од реакции
63
1. Пуштам Музика (секаква) по ваш избор одберете ме па ке се договориме
2. 24/7/365 достапен само за Кајгана
3. Искуства нокни журки
4. Само музика (засипнат сум) :smir:
5. Никогаш не сум правел но да се обидам ке ми успее:smir:
6. Зошто ми е интересно и да дадам некој придонес
 

МадерФакер

Титл по моја желба
Член од
25 ноември 2009
Мислења
678
Поени од реакции
44
1. Жанр на музика кој сакам да го пуштам
- Би пуштал се, освен турбо-фолк и нови македонски квази песни (тони зен, слаткар, днк, јј и слични), но сепак најмногу би пуштал електронска музика. :)
2. Термин (ден и час) кога би сакал да пуштам музика на Кајгана радио
- Било кој ден од понеделник до петок од 21:00 до 22:00.
3. Претходно искуство во пуштање музика (не на Кајгана Радио)
- Имам сопствено интернет радио кое едно време вртеше, али во последно време е офлајн.
4. Тип на емисија (само музика, музика и говорни содржини)
- Претежно музика, но можно е и некое коментарче да падне. :)
5. Дали знам да си направам џингл за мојата емисија на радио
- Би се потрудил.
6. ЗОШТО сакам да пуштам музика на Кајгана Радио?
- Па најмногу од занимација. :)
Исправка у тачка 2: од понеделник до четврток, петок нема шанси. :)
Ај па до католички Божиќ ваљда ќе ја напраите програмата. :)
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Тој што ќе пушта Хип Хоп, нека ми се обрати да му кажам некои добри песни:smir:
Ќе бидат задоволни слушателите:)
Јас би сакал да пуштам ама незнам:toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom