Проблем со пенисот

Член од
19 јануари 2020
Мислења
4
Поени од реакции
2
Во врска со проблемите со половите органи. Пишувам од лично искуство, немојте да чекате и да се срамите доколку имате некоја болка или пак нешто како фимоза или слично, ТУКУ одете на уролог, сепак се работи за вашето здравје.
Јас сум имал фимоза а не сум знаел, а ми беше и страв и срам да отидам на лекар, сепак на 26 години одлучив дека треба да одам на лекар, каде што лекарот ми ја констатира фимозата и ми рече дека многу сум чекал за да отидам на лекар на преглед и како единствен начин да се среди е да се изврши циркумизација.
Инаку (опис на проблемот), главата од пенисот ми се отвараше целосно кога пенисот ми беше во нормална положба, меѓутоа при ерекција не можев да ја отворам главата воопшто, а како резултат на тоа при секс имав многу болки, а понекогаш имав болки и при некоја најобична цврста ерекција кога носев тесни гаѓи.
Откако ми објасни лекарот што и како ќе биде, одлучив да ја извршам операцијата и си закажав термин.
Во врска со целата интервенција, од моментот кога отидов во болница до моментот кога си тргнав од болница времето беше само околу 2 часа. Најпрвин ти ставаат анестезија која што многу боли (навистина многу) и потоа го вршат сечењето и шиењето, при што тука лично не чувстував некоја голема болка освен понекогаш од 2 до 3 секунди, меѓутоа имав некое чудно чувство.
На крајот ти ставаат преврска и си одиш дома.
Во првите 6 дена секој ден одев на прегледи при што секој ден ми ставаа нова преврска. Начелно во првите 2 дена ми беше тешко и најмало движење од кревет до тоалет, но потоа полека се намалуваше болката и единствено малку повеќе е сензитивна главата но лично ова го решив со носење тесни гаѓи со што се намалува триењето.
Голем проблем се ноќните ерекции, ставам лед, меѓутоа е малку потешко и со ладни облози да се решат.
Моментално сум на седмиот ден од интервенцијата и би сакал некој што веќе го има поминато ова да ми каже начелно кога се намалува отокот, кога отпаѓаат конците и кога почнува целосно нормализирано одење и седење (имам болки при седење).
 
Член од
16 март 2019
Мислења
828
Поени од реакции
403
Во врска со проблемите со половите органи. Пишувам од лично искуство, немојте да чекате и да се срамите доколку имате некоја болка или пак нешто како фимоза или слично, ТУКУ одете на уролог, сепак се работи за вашето здравје.
Јас сум имал фимоза а не сум знаел, а ми беше и страв и срам да отидам на лекар, сепак на 26 години одлучив дека треба да одам на лекар, каде што лекарот ми ја констатира фимозата и ми рече дека многу сум чекал за да отидам на лекар на преглед и како единствен начин да се среди е да се изврши циркумизација.
Инаку (опис на проблемот), главата од пенисот ми се отвараше целосно кога пенисот ми беше во нормална положба, меѓутоа при ерекција не можев да ја отворам главата воопшто, а како резултат на тоа при секс имав многу болки, а понекогаш имав болки и при некоја најобична цврста ерекција кога носев тесни гаѓи.
Откако ми објасни лекарот што и како ќе биде, одлучив да ја извршам операцијата и си закажав термин.
Во врска со целата интервенција, од моментот кога отидов во болница до моментот кога си тргнав од болница времето беше само околу 2 часа. Најпрвин ти ставаат анестезија која што многу боли (навистина многу) и потоа го вршат сечењето и шиењето, при што тука лично не чувстував некоја голема болка освен понекогаш од 2 до 3 секунди, меѓутоа имав некое чудно чувство.
На крајот ти ставаат преврска и си одиш дома.
Во првите 6 дена секој ден одев на прегледи при што секој ден ми ставаа нова преврска. Начелно во првите 2 дена ми беше тешко и најмало движење од кревет до тоалет, но потоа полека се намалуваше болката и единствено малку повеќе е сензитивна главата но лично ова го решив со носење тесни гаѓи со што се намалува триењето.
Голем проблем се ноќните ерекции, ставам лед, меѓутоа е малку потешко и со ладни облози да се решат.
Моментално сум на седмиот ден од интервенцијата и би сакал некој што веќе го има поминато ова да ми каже начелно кога се намалува отокот, кога отпаѓаат конците и кога почнува целосно нормализирано одење и седење (имам болки при седење).
Koncite pagaat posle 3 nedeli otokot sekoj den se pomalce ke go imas na ranata treba da stavas antibicki sprej silben nano za pobrzo zarasnuvanje na ranata

Veke od vrorata nedela ke mozes slobodno da sedis ( bez bolki ) za namaluvanje na erekcija davaat diazepam taka da dodeka ne padnat koncite najubavo navecer zemaj po 1 diazepam seksualni odnosi i mastrubiranje mozes duri posle mesec ipol od operacijata ( ako imas porano odnosi moze da se pojavi krvarenje na ranata )

Kaj koj doktor se operirase ?
 
Член од
19 јануари 2020
Мислења
4
Поени од реакции
2
Koncite pagaat posle 3 nedeli otokot sekoj den se pomalce ke go imas na ranata treba da stavas antibicki sprej silben nano za pobrzo zarasnuvanje na ranata

Veke od vrorata nedela ke mozes slobodno da sedis ( bez bolki ) za namaluvanje na erekcija davaat diazepam taka da dodeka ne padnat koncite najubavo navecer zemaj po 1 diazepam seksualni odnosi i mastrubiranje mozes duri posle mesec ipol od operacijata ( ako imas porano odnosi moze da se pojavi krvarenje na ranata )

Kaj koj doktor se operirase ?
Се оперирав на приватно.
Од лекарства само ми препишаа Панцеф од 400 грама, да пијам по една таблета 10 дена. Друго ништо.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
828
Поени од реакции
403
Се оперирав на приватно.
Од лекарства само ми препишаа Панцеф од 400 грама, да пијам по една таблета 10 дена. Друго ништо.
Vo red e ti dale antibiotic za zastita na organizmot od bakterii kako i da e ne se sekiraj za 3 nedeli ke bides kako nov
 
Член од
12 март 2009
Мислења
13.393
Поени од реакции
7.505
оволку компликации со еден банален су-нет, ама муслиманите и евреито го праат на мали деца и нормално бргу им поминува...
не знам зошто евреите во уса се уште не измислиле некој ласерски, безболен суНет ???
 
Член од
19 јануари 2020
Мислења
4
Поени од реакции
2
Inace sekoj den li treba na prevrska,jas ne idam sekoj den preku den dva odam
Мене лекарот ми кажа дека треба секој ден да ја менува со цел да види во каква состојба е местото, а воедно и заради спречување на инфекции. Рече дека начелно ќе носам 7 до 10 дена, а потоа тој кога ќе процени дека е подобро да не носам веќе завој нема да носам веќе.
 
Член од
14 јануари 2020
Мислења
11
Поени од реакции
8
zdravo imam prasanje koe mi sozdava nokni mori navecer

za tie sto ne im padnale koncite dali boli da ti gi vagat
denes sme 1 februari a jas se operirav na 13 januari
 
Член од
19 јануари 2020
Мислења
4
Поени од реакции
2
zdravo imam prasanje koe mi sozdava nokni mori navecer

za tie sto ne im padnale koncite dali boli da ti gi vagat
denes sme 1 februari a jas se operirav na 13 januari
Jас колку што сум запознаен конците треба да отпаднат сами, времето предвидено за да паднат е начелно од 2 до 4 седмици, така што почекај да заврши 4-тата седмица, па доколку сеуште имаш конци оди и консултирај се со урологот кој те оперираше.
 
Член од
6 февруари 2020
Мислења
3
Поени од реакции
7
Pomagajte na glavata na penisot mi iskoci beli mozolcinja ima losa mirizba i me cesa koga ja povlecam kozata na penisot celiot e bel preporaka so e posle nekolku denovi mi se trgne se vrati vo normala trae 1do 2 dena i pak pocnuva ???
 
На врв Bottom