Проблем со пенисот

Дискусија во форумот 'Здравје' започната од ZoroKing, 28 јуни 2012.

 1. ZoroKing

  ZoroKing

  Член од:
  28 јуни 2012
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  1
  Bev vo wc i ja otvoriv glavickata na mojot penis, sega ostana taka. Kako shto znam treba da se vrati nazad, ili ne? Kozickata e epten nasobrana dole... Sto da pravam kazete ve molam, imam inace 16 godini. Fala!
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Факе

  Факе Highbury–the Home of Football

  Член од:
  6 март 2010
  Мислења:
  9.135
  Допаѓања:
  9.452
  Дркаше ?
   
  DrMTR, Blackcomb, Чупенцето од Битола и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Erich Zann

  Erich Zann Модератор

  Член од:
  13 мај 2012
  Мислења:
  13.678
  Допаѓања:
  28.718
  Па врати ја назад ебаго , имаш валјда раце :icon_lol:
   
  Bibo, staycalm, PIRATIC и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. ZoroKing

  ZoroKing

  Член од:
  28 јуни 2012
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  1
  Epten e custvitelna, ne boli - ama neznam... Inace ova e prv pat da izleze glavickata. Inace @Fake: ne, bev ljubopiten.
   
 5. Erich Zann

  Erich Zann Модератор

  Член од:
  13 мај 2012
  Мислења:
  13.678
  Допаѓања:
  28.718
  Да беше петто оделение че те разберев..........али вака јок..........ко шо си тргнал тешко на женскати ко че треба да онадиш.
  Биди маж не дрмај, you can do it (y)
   
  На Dimitar :), Aleksandar91 и aleksandarreal им се допаѓа ова.
 6. Sagan

  Sagan Гостин

  Phimosis.
   
  На Ultra му/ѝ се допаѓа ова.
 7. ZoroKing

  ZoroKing

  Член од:
  28 јуни 2012
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  1
  Opasno li e ova, i kako se leci? Ne e opasno za "drugarot" da ostane taka nadvor? Fala...
   
 8. Sagan

  Sagan Гостин

  Не е опасно и не е нешто што треба да се лечи, доколку не предизвикува болка, проблеми со мокрење, при мастурбација или при секс. Станува збор за ретка состојба каде отворот на кожичката околу главичката е премногу тесен за да може при ерекција таа да излезе надвор.
   
  На ZoroKing му/ѝ се допаѓа ова.
 9. PurplePuma

  PurplePuma Somewhere, over the rainbow...

  Член од:
  21 јануари 2009
  Мислења:
  8.059
  Допаѓања:
  8.174
  Другар, пробај да ја вратиш, ако боли извести не. Најозбилно.
   
  На Shaman му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Anco

  Anco За солун ДА, ЗА срем НЕ

  Член од:
  1 ноември 2011
  Мислења:
  7.241
  Допаѓања:
  12.405
  до сега сигурно си го решил проблемот,со петелот и голата глава,
  друг пат,во ѓезве ладна вода клајго и сам ќе си се врати како полжав.
   
  На zombiesatemyneigbour, Клетников, Џек Нолан и уште 22 други им се допаѓа ова.
 11. Zaphod Beeblebrox

  Zaphod Beeblebrox Поранешен покул Божино

  Член од:
  7 јуни 2008
  Мислења:
  16.547
  Допаѓања:
  20.952
  Фимоза е коа не може да излезе воопшто. На другарчево не му се враќа назад. Ако веќе еднаш излегло - значи има доволно простор и не е фимоза.
   
 12. Anon

  Anon /b/ House /b/

  Член од:
  13 декември 2007
  Мислења:
  9.971
  Допаѓања:
  14.751
  А што е, semi-phimosis? :D Не мора да значи...

  ZoroKing, имаш 2 најдобри начина да го решиш проблемот.
  1. Хируршки зафат
  2. Кога го маваш, колку-толку пробувај што повеќе да ја вадиш главичката и како што поминува време би требало многу полесно да ти оди работата.

  Ја би пробал со второво :)
   
 13. darmon

  darmon

  Член од:
  6 март 2007
  Мислења:
  2.301
  Допаѓања:
  1.566
  Убаво ти рече чичо Anco
  Убаво ти рече чичко Anco. :)
  Или па бапни една кеса мраз во гаќи и да видиш како има да го нема. :)
   
  На Forza Milan!!! и imp им се допаѓа ова.
 14. ShakaZulu

  ShakaZulu " Тој Сум Бре "

  Член од:
  29 јули 2008
  Мислења:
  2.940
  Допаѓања:
  3.059
  имам слишано за појавава ама чим еднаш излегло значи не е во права смисла фимоза, со тренинг (препорачувам “машински (од друго лице)“) а не рачен толку многу верувам дека ќе се создаде проширување кое нема да ти прави проблеми во животот :D
   
 15. -Sluzbarski-

  -Sluzbarski-

  Член од:
  31 мај 2011
  Мислења:
  2.746
  Допаѓања:
  1.282
  полека,не отвораш Скопско бе другар !!

  првпат влагаш у WC??
   
  На Govinda му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: