Проблем со пенисот

Член од
28 јуни 2012
Мислења
3
Поени од реакции
3
Bev vo wc i ja otvoriv glavickata na mojot penis, sega ostana taka. Kako shto znam treba da se vrati nazad, ili ne? Kozickata e epten nasobrana dole... Sto da pravam kazete ve molam, imam inace 16 godini. Fala!
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
13.851
Поени од реакции
29.189
Bev vo wc i ja otvoriv glavickata na mojot penis, sega ostana taka. Kako shto znam treba da se vrati nazad, ili ne? Kozickata e epten nasobrana dole... Sto da pravam kazete ve molam, imam inace 16 godini. Fala!
Па врати ја назад ебаго , имаш валјда раце :icon_lol:
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
13.851
Поени од реакции
29.189
Epten e custvitelna, ne boli - ama neznam... Inace ova e prv pat da izleze glavickata. Inace @Fake: ne, bev ljubopiten.
Да беше петто оделение че те разберев..........али вака јок..........ко шо си тргнал тешко на женскати ко че треба да онадиш.
Биди маж не дрмај, you can do it (y)
 
S

Sagan

Гостин
Opasno li e ova, i kako se leci? Ne e opasno za "drugarot" da ostane taka nadvor? Fala...
Не е опасно и не е нешто што треба да се лечи, доколку не предизвикува болка, проблеми со мокрење, при мастурбација или при секс. Станува збор за ретка состојба каде отворот на кожичката околу главичката е премногу тесен за да може при ерекција таа да излезе надвор.
 

PurplePuma

Somewhere, over the rainbow...
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.063
Поени од реакции
8.178
Другар, пробај да ја вратиш, ако боли извести не. Најозбилно.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
7.503
Поени од реакции
13.354
до сега сигурно си го решил проблемот,со петелот и голата глава,
друг пат,во ѓезве ладна вода клајго и сам ќе си се врати како полжав.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.547
Поени од реакции
20.975
Не е опасно и не е нешто што треба да се лечи, доколку не предизвикува болка, проблеми со мокрење, при мастурбација или при секс. Станува збор за ретка состојба каде отворот на кожичката околу главичката е премногу тесен за да може при ерекција таа да излезе надвор.
Фимоза е коа не може да излезе воопшто. На другарчево не му се враќа назад. Ако веќе еднаш излегло - значи има доволно простор и не е фимоза.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
11.608
Поени од реакции
17.564
Фимоза е коа не може да излезе воопшто.
А што е, semi-phimosis? :D Не мора да значи...

ZoroKing, имаш 2 најдобри начина да го решиш проблемот.
1. Хируршки зафат
2. Кога го маваш, колку-толку пробувај што повеќе да ја вадиш главичката и како што поминува време би требало многу полесно да ти оди работата.

Ја би пробал со второво :)
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.569
Убаво ти рече чичо Anco
до сега сигурно си го решил проблемот,со петелот и голата глава,
друг пат,во ѓезве ладна вода клајго и сам ќе си се врати како полжав.
Убаво ти рече чичко Anco. :)
Или па бапни една кеса мраз во гаќи и да видиш како има да го нема. :)
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
2.994
Поени од реакции
3.143
имам слишано за појавава ама чим еднаш излегло значи не е во права смисла фимоза, со тренинг (препорачувам “машински (од друго лице)“) а не рачен толку многу верувам дека ќе се создаде проширување кое нема да ти прави проблеми во животот :D
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.283
Bev vo wc i ja otvoriv glavickata na mojot penis, sega ostana taka. Kako shto znam treba da se vrati nazad, ili ne? Kozickata e epten nasobrana dole... Sto da pravam kazete ve molam, imam inace 16 godini. Fala!
полека,не отвораш Скопско бе другар !!

првпат влагаш у WC??
 
На врв Bottom