Природна боја на коса или фарбање

Дали би си ја офарбале косата?

  • Да

    Гласови: 92 40,4%
  • Не

    Гласови: 79 34,6%
  • Можеби

    Гласови: 57 25,0%

  • Вкупно гласачи
    228
S

SSS-Stolica

Гостин
Се знае МАЈКА ПРИРОДА!
Никогаш не сум се фарбал и нема да го направам тоа сакам да сум си природен
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Do sega se nemam farbano i dodeka ne vidam belo vlakno na mojata kosa nema ni da se farbam. Koga bi se farbala bi stavila boja ista kako mojata prirodna, moze ke probam 1-2 nijansi posvetla ili potemna ama pak blisko do mojata boja da bide.
 

ivana87

magic is everywhere
Член од
7 јуни 2007
Мислења
1.613
Поени од реакции
220
Јас сум за природна боја и ми се допаѓа мојата боја на коса :icon_bigg
 

lady_QUEER

I love life.
Член од
28 март 2009
Мислења
521
Поени од реакции
28
Што се не имам правено со касата,еднаш и розов бев:pipi:,
многу постари жени се фарбаат поради белите влакна,знам плавуши кои ке речат не менјам,плаво си е плаво па макар и фарбано.:pos2:
Таму каде што има потреба не е лошо да се корегира,на пазарот има фарби кои се многу природни а и нема податоци дека ја оштетуваат косата,напротив ја штитат.Од техники на фарбање најбарано е нијансирањето,како основа се става една боја и 2-3 блиски тонови до косата што ја имате,а ефектите се доста забележителни.Инаку сум плавуша:smir:(фарбана).
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
:tapp: Постот пред мене
Он топик Природна :) некој кога се исфарбат на ништо не личат :nenene:
 
Член од
31 март 2009
Мислења
30
Поени од реакции
3
Дефинитивно не, понекогаш имам некој фикс идеи за да си ја офарбам..али сепак ми се свиѓа мојата боја на коса..а и се што е природно е убавоо:pipi:
 
Член од
2 април 2009
Мислења
1.405
Поени од реакции
177
Не би ја менувала бојата на косата,барем не во скоро време.
Супер е вака,башка и јас несакам да ја горам и уништам со такви работи.
Има време за тоа понатаму,ако сметам дека ми треба некоја промена или па кога ќе ми обели,нормално дека би се исфарбала.:pipi:
 

lady_QUEER

I love life.
Член од
28 март 2009
Мислења
521
Поени од реакции
28
Незнам,јас работам со безамонијачни фарби,има еден бренд кој незнам колку ви е познат,а дава одлични резултати кај проседи...кај сите уствари.Елгон може да погледнете на нет ама мислам дека го нема уште кај нас,од БГ набавувам.Таа фарба,боја за коса,кој ја има пробано нема да ја смени никогаш.Кене ми нудеа,пробав и знам веќе дека не е тоа тоа:smir:,имам клиентка која со цел живот се фарбала па нема видни оштетувања,значи заблуда е.Пазарот нуди многу,изберете квалитетни фарби пред се.
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Фарбање? Никогашшшшшшшшшшшшшшшшш !
Си ја обожавам бојата на косата. Костенливо-кафена и боите се прелеваат ммм..
Башка мрзам фејк. Пак ќе речам преферирам природен изглед.
 

Mrs. Vedder

red cloud at sundown
Член од
12 февруари 2009
Мислења
984
Поени од реакции
66
Не би ја фарбала заради мерак да сменам боја на косата,некоја нијанса освен кога ќе дојде ред за белите влакна кои се неизбежни и се приметуваат до крајности.
 

lady_QUEER

I love life.
Член од
28 март 2009
Мислења
521
Поени од реакции
28
Ја фарбам од почеток на средно,скоро секогаш плаво,веке сум признаена на далеко во околината како легитимна блондинка.Плаво гладно нема.:pipi:
 

Marshmallow

◦Kajganaholic◦
Член од
28 март 2009
Мислења
450
Поени од реакции
25
Природната боја на косата е поубава,бидејки сепак си го има потребниот сјај.Кога ке почне да ми белее косата би се офарбала за да си ја обновам малку од малку хехе
 

PokerFace

I'll never be the same..
Член од
30 март 2009
Мислења
1.212
Поени од реакции
623
Природната боја на косата е поубава,бидејки сепак си го има потребниот сјај.Кога ке почне да ми белее косата би се офарбала за да си ја обновам малку од малку хехе

ме 2 :)

сепак повеке преферирам природна боја на коса :helou:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.500
Поени од реакции
6.128
се мислам дали да се исфарбам или шатирам.незнам дали ке ми стои убаво.ми викат по што сум бил црноманест немало да ми стои убаво :toe:
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
788
Поени од реакции
23
се фарбав пред некоја година но косата многу ми се оштети па ја пуштив мојата сега не се фарбам само се шатирам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom