Природна боја на коса или фарбање

Дали би си ја офарбале косата?

  • Да

    Гласови: 92 40,4%
  • Не

    Гласови: 79 34,6%
  • Можеби

    Гласови: 57 25,0%

  • Вкупно гласачи
    228
N

navivacka

Гостин
Се имам и фарбано и шатирано...мојата природна боја на косата е костенливо кафеава ама сега ја префарбав во црна и сум задоволна.
 
А

Александра Д.

Гостин
Можеби во иднина би ја шатирала, но сега си ја сакам ваква, природна. Не сакам да ја фарбам затоа што ќе ми се оштети многу.
 

●Mαrια...«3*

♥ 3 ♥
Член од
3 април 2009
Мислења
692
Поени од реакции
68
Сега за сега не би ја менувала мојата боја на коса.
Костенлива ми е .. но на лето многу ми осветлува.
Понатака кога ќе почне да ми белее тогаш можеби ќе направам корекција.
 
Член од
10 април 2009
Мислења
337
Поени од реакции
16
Не сум се фарбала целосно, ама првото шатирање ми беше во трето одделение и од тогаш уште едно десетина пати се ишатирав плава и сите мислеа дека сум природна плавуша. Пред не цела година кога се ишишав ми испадна плавото и сите: си се фарбала, си се фарбала?

а би сакала некогаш да се исфарбам скрос црна со црвени прамени:)
 
Член од
16 јуни 2009
Мислења
33
Поени од реакции
3
Јас највеке 5 пати сум ја офарбал косата, а зошто не знам но мислам поради забава.
 

Lov3ly`gIrL`

C est la vie..
Член од
19 јуни 2009
Мислења
46
Поени од реакции
2
se isfarbav ednash kako plava, kako karamela sli4no i od togash redovno se farbam koga ke mi porasne korenot, i poubava si sum vaka ina4e mn mi bese temna i ne me li4eshe bash :)
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Mi беше косата темно кафеава али имав голема желба да се исфарбам црно .И пред некој ден се исфарбав според коментарите на другите ми одговарала бојата.а и јас сум ептен задоволна како ми изгледа косата сега.Така да и кога ке измине исфарбаното пак ке се фарбам црно обожавам што сум црнокоса :kesa:
 
Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153
Се имам фарбано и шатирано, но сепак природната боја е онаа која нe' прави тоа што сме :). Ок е фарбање понекогаш, да се експериментира/проба нешто ново колку за промена, но не треба да се претерува зашто пред се' не е здраво за нашата коса.
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.920
Поени од реакции
826
Јас си иам смеѓа коса и сеа за сеа неам намера да ја фарбам (уништувам).
 

OrrCee

Сто посто проценти :)
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.524
Поени од реакции
23
баш сега размислувам дали да си ја офарбам косата или да си ја шатирам:toe:
 

LovedGirl

M`agapas? S`agapw polu!
Член од
17 септември 2008
Мислења
127
Поени од реакции
11
Ја фарбам косата со црна боја инаку природната ми е кафеава , почнав да се фарбам бидејки косата многу ми се мрсеше , а сега помалку и бојата ми дава некаков сјај...
 
Член од
25 јуни 2009
Мислења
81
Поени од реакции
2
Значи како мала имав скроз плава коса! Бав плавуша у пубертет ми останаа само прамени од плавото малце поотемно кафено и уше малце потемно кафено! Си ја обожавам косата немам бели влакна и стварно ми е ко фарбана и не планирам да ја фарбам додека не морам! Коа веќе ќе морам ќе напраам иста комбинација како сеа само за нијанса посветло зашо така помалце ќе ми се познаваат белите влакна!
 
Член од
20 јануари 2012
Мислења
65
Поени од реакции
16
Podobro e da ne se farba kosata,ja ne bi ja farbala nikogas,farbanjeto e loso za kosata
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
596
Поени од реакции
99
Природно си е природно :) Подобро природната боја која мислам дека секому најдобро му прилега притоа здрава коса, отколку фарбана оштетена.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom