Прирачник како да легнеш некоја девојка

H

HITCH

Гостин
Не се лажete самите, тоа што чоекот кажа е вистина!
- Јас имам еден куп примери и со мене и со некои од моите другари, најдобрите момички со погрешните момци се фаќаат. Барем докај 25г (зависи која како) додека девојките бараат забава..
Штета што навистина некој момци се вистински да не кажам светци, никогаш не се закачаат први, секогаш се тука за помош, не навредуваат, работливи итн... А немаат фатено девојка сеуште дури и на 23г. што си мислиш ти? Дека тоа е до него а не до девојките? Па не баш, за друарчето за кое зборувам се имаше пуштено на повеќе девојки, и на "добрите" и оние по искусните. Е сега гледам само примри, оние девојки "добрите" многу чест се фаќаат со селачиштата низ град и на крај плачат, овој ме изневерува, не ми обраќа внимание, кога ме ебе еба само он да си напраи ќееф.. ЕПА девојки фак оф - оние кои имаат почит спрема личонст не се глупи, гледаат дека кај вас многу ретко просперираат па затоа овој прирачник е МНОГУ ТОЧЕН!
Би имале среќа ако налетате на некој кој ги следи правилата од овој прирачник и на крај би сакал да остане со вас за во подолга врска, бидејки неможе цел живот да глуми- а ако налетате на оригналните селачишта (голема веројатноста) :jaj: "сами си го барате"
Зависи кој како реализира! Мојот совет сеуште останува, продолжи да реализираш.

За темава сеуште мислам дека не се потребни прирачници, туку луѓево мора да почнат да се дружат со вистински личности надвор од виртуелниот свет. Мислам дека со фб некои луѓе ги преминаа сите граници!

Твоите другари што немаат фатено девојка на 23 години сами се криви! Не ти треба „добра“ или „лоша“ девојка, ти треба некоја со која ќе ти биде убаво.

Престанете да барате дечковци/ девојки од слики на фб! Излезете и ќе си најдете тоа што го барате.
 
Член од
9 март 2009
Мислења
212
Поени од реакции
24
Твоите другари што немаат фатено девојка на 23 години сами се криви! Не ти треба „добра“ или „лоша“ девојка, ти треба некоја со која ќе ти биде убаво.
Да сами се криви :uvo: бидејки не ги исполнуваат барањата кои повеќето девојки ги поставуваат а тоа се.
( да не пишувам ) баш добро објасни првиот постер кој го напиша прирачникот, прочити го упте еднаш - и да не си свесна тоа пали кај вас то је то (не велам кај сите но кај повеќето!)

Благодарам за твоите совети, кои воопшто не ми се потребни и никој не ти побара- еве ти еден мој совет, јави се на некој кажи му сакам да се сексам 24ч без престан, па после дојди ваму и пишај коментари.
Ме мрзеше на се да одговарам во постот но кажи ми ти дефиниција за најдобри момички?во кој контекст го кажа тоа?
И образложи што мислеше со тоа сељачишта.Може сакаш да кажеш со мамините синчиња кои чекаат од родителите и се фалаат со длабок џеб или нешто сосема друго?
Да не ме сфатиш погрешно,не те напагам само барам одговор.

Peace.
Исто така, прочитај го првиот пост- прирачникот и ќе знаеш за селачиштата за кои зборам, за добрите девојки.. хмм штознам како да ти кажам- можеби оние кои ги знаеме како примерни, учени и одговорни, не сум размислувал на дефиницја но еве една на брзинка - стварно незнам како да ти објаснам.. можеби такво мислење носиме за оние малку повлечените девојки :toe: А знам такви девојки многу кој се палат по оние низ град кои се белаџии и немаат два грама интелект! Си гледаат само за себе и ич не ги боли К и за девојката.. тие се тие селачишта- но сепак обавезно прочитај го првиот пост има повеќе инфо
 
H

HITCH

Гостин
Да сами се криви :uvo: бидејки не ги исполнуваат барањата кои повеќето девојки ги поставуваат а тоа се.
Nuke, продолжете да си барате љубов на социјалните мрежи, само да знаеш дека и таму можеш да се изгориш.
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
Јас знам една фраза на која паѓаат сите девојки. Ама буквално сите. Значи, одиш на девојка и и викаш:
,,Девојко, дали ова марамче ти мириса на хлороформ?,,
И ќе видите како одма ќе падне пред вас. Е сеа од некоја причина не сакаат втор состанок :/
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Да сами се криви :uvo: бидејки не ги исполнуваат барањата кои повеќето девојки ги поставуваат а тоа се.
-( да не пишувам ) баш добро објасни првиот постер кој го напиша прирачникот, прочити го упте еднаш - и да не си свесна тоа пали кај вас то је то (не велам кај сите но кај повеќето!)

Исто така, прочитај го првиот пост- прирачникот и ќе знаеш за селачиштата за кои зборам, за добрите девојки.. хмм штознам како да ти кажам- можеби оние кои ги знаеме како примерни, учени и одговорни, не сум размислувал на дефиницја но еве една на брзинка - стварно незнам како да ти објаснам.. можеби такво мислење носиме за оние малку повлечените девојки :toe: А знам такви девојки многу кој се палат по оние низ град кои се белаџии и немаат два грама интелект! Си гледаат само за себе и ич не ги боли К и за девојката.. тие се тие селачишта- но сепак обавезно прочитај го првиот пост има повеќе инфо
A што е потребно да исполнува некое момче(зборувам општо без исклучоци)???Ако ми се појави некој кој се фали дека има најнов кабриолет и со длабок џеб и згора на тоа се лигави со тоа радо би го шутнала како крпа и има да го памети тоа цел живот.Треба да бидете свои,оригинални,уникатни а не да глумете "bad boy"од Холивудските филмови.Е сега,можеби налетале на погрешните,не викам ништо.Ама малку оригиналност а не глумење фраер кој може да ја има секоја риба од морето.
Е сега за дефиницијата која те прашав мора да признаам дека си мислел по добриде девојки на оние кои глумат јаки пи*ки во град-попознато како оние јаките девојки.
Е сега и за селјачиштата се согласувам...ама јбг,nobody is perfect.
 
Член од
9 март 2009
Мислења
212
Поени од реакции
24
Nuke, продолжете да си барате љубов на социјалните мрежи, само да знаеш дека и таму можеш да се изгориш.
Јас стварно не знам од каде донесе заклучок дека бараме љубов преку нет?
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.366
Поени од реакции
4.893
Јеее читајте по форуми и ќе легните.. Само напред.. :tapp:
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Прирачник како да легнеш некоја девојка. Мхм, океј. И кој би бил релевантен за да го напише тој т.н. прирачник? Некој рандом форумџија кој мисли дека жените се само да ги ебеш и тепаш. Фала, не мора. И вака добро се снаоѓам.
 
Член од
22 септември 2010
Мислења
130
Поени од реакции
27
Прво ти треба прирачник за девојката каква е ,а после да ја легнеш...неможам да разберам, не се сите исти ни машки ни женски. Сепак едно е генерално и едно секогаш мислам дека треба да е така, а тоа е без разлика машко-женско само биди тоа што СИ, не е вистинскиот начин да разговараме со некој, да му правиме финти, да се водиме според прирачник, освен ако станува збор за легнување само...а зошто и да се трудиш ако е само за СЕКС? Кога има многу многу што само секс им е у главата и нема потреба од никакви филмови или прирачници.

А доколку си заинтересиран повеке за таа девојка, одколку само за физички активности тогаш... слушај ја, секое деталче и пробај да ја сфатеш... има такви што знаат што сакат и што незнаат но тоа не е причина ние да сме изгубени.

Кога ти оди со некој муабетот тогаш го ЧУСТВУВАШ тоа, се поврзуваш, знаеш што да кажеш на СЛЕДНОТО после тоа што е изрежирано и да биде уште по совршено.
 
Член од
5 декември 2011
Мислења
16
Поени од реакции
1
добра статија, наскоро јас ке напишам еден прирачник во врска со шармот и тајните на вистинскиот маж
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.684
Поени од реакции
4.427
Значи предуслов е да имаат стална девојка за да можат без оврска да боцкаат. Цццц
Една со обрска а другите без. Работава прво заљуби се па после укакај се.
А што е работата, за искуство?
Едно златно правило: Искуство не се стекнува со менување на партнерки туку во долги врски во кои и двајцата се спремни на експериментирање и гласно искажување на желбите.
Горенаведеново важи и само важи во случај кога вашата цел е секс и само секс заради секс...никакви врзувања, никакво чувство на вина, никакви премислувања ...што не значи дека еден ден нема да ја напуштите борбата и да се ситуирате со некоја (сите тоа го прават)..само ќе ги имате сладките спомени..и знаењето кое ќе може да им го предавате на синовите(хахаха..глупости ама ај)...но тоа е друга тема ај да не го тупам..за тоа колку родителите не учат како да се снаоѓаме..

Јас се согласувам со твоево размислување ама си напиша дечкото упатството ако сакаш само секс без никакви последици.
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.579
Нема некои точни правила како да ќариш женска.
Само треба да заборавиш се што ти рекле другарите во врска со женските во смисол ееј ова ама е јака немаш шанси кај неа или да си мислиш дека си грд.Или да си мислиш што ке и кажеш, да си смислуваш говор или некоја финта нешто такво. Значи сите предрасуди што ти ги пукале во глава другите за тебе и ти самиот за себе, треба да ти ги снема од мозокот, убаво да си облечен и намирисан, чист, среден. Ништо друго не ти треба. Не треба дури ни да бидеш некаков лепотан. Доволно е да имаш просечен изглед, и расположен, насмеан. Е сега не оклештен како некој дркаџија лиги да ти течат додека збориш со девојката, туку елегантна смирена насмевка.
Тогаш ке бидеш опуштен,забавен и привлечен и добро ке знаеш да се однесуваш пред девојката, тоа што мислиш дека е згодна, нема да ти смета, да се здткуваш додека збориш со неа, затоа што нели си ги оставил педрасудите да се дружат со твоите другари додека ти се забавуваш во убаво друштво.. И така ке бидеш smooth, и девојката ке биде твоја.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.691
Поени од реакции
11.092
Биди свој, прав мушкарац и она е твоја до гроба.
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
Облечи се убаво.. Среди си косата.. Намирисајсе .. ќе има промени.. Пробај да спортуваш за да направиш некое стегнато тело..

Нема многу размислување тука.. Како што машкото сака убава девојка така и девојката сака убав дечко.. Неможеш ти со некоја финта да ги ќариш сите убави девојки не особено ако читаш на форум..

Ако веќе од психолошки аспект гледаш како можеш да привлечеш внимание на женска тогаш ќе правиш муабет со повеќе женски за да ги видиш нивните размислувања и да сватиш како одат работите..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom