Прирачник како да легнеш некоја девојка

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
значи, ова е напишан текст од мене и пуштен на еден друг форум па после се рашири насекаде.
не мислам дека една ипол година, која помина од неговото прво појавување, ја пореметува неговата улога и вистина.
Кога го пишував ова бев на 22 години, сексот ми беше примарна цел, па и плус, бев под големо влијание на советите на неколку луѓе, кои ми ги покажаа овие работи.
Значи се работи за заедница, за луѓе кои се строго специјализирани во активноста, легнување на жени.
јас тогаш имав можност да присуствивам на нивните активности и начинот на кој дејствуваа за да ги заведат девојките.
И сето тоа ми остави простор да го напишам овој текст ( во смалена верзија, исфрлени се пишувањата од колегите од интернет)
и така да започнеме...

Заведувањето е наука со многу строги правила... Иако изгледаат мистериозни патиштата на љубовта, постојат определени шеми во однесувањето на луѓето, во случајов девојките. Правила кои се знаат или може со разговор да се предвидат, и после тоа да се применат во заведувачката игра. Ако успееш во девојката да ги внесеш чувствата на восхит кон тебе, чувството на верба и сигурност, чувството дека ете ти си вистинскиот човек кој таа толку време го барала, чувството на фасцинација од се што е поврзано со тебе, има огромна веројатност дека девојката ќе спие со тебе. Значи никакви пари, никакви пијачки, само 30 мин. - 2 часовен разговор (од девојка до девојка си зависи). Се разбира претерано е да кажам дека секоја девојка ќе ја легнеш на тој начин. Но пак ќе кажам, ако ги следиш правилата на играта, ќе имаш можност за пенал. Добро сега, ако машкото добро изгледа тоа е плус, но не е пресудно.


Идејата не е да кажам дека сите жени ќе ги легнам со мојот сладок говор и однесување, туку да ја одвикнам машката популација од идиотски пуштања како што се частење на пијачки, и малку да започне со нормални методи...

Македонија е мала средина, местата на кои излегуваат луѓето се знаат, многу е тешко да се примени мојот следен совет до машки... (дај боже веќе да си ги знаете и да ги применувате:))

Во почетокот е идејата за постојана девојка, постојана девојка мора да се има. Не зборувам за девојка во која ќе бидете (верувате дека сте) максимално заљубени (иако и тоа е +), девојка која ќе си ја имате за редовен секс... Уште поубаво е ако успеете да имате повеќе девојки...

Од кога сте на раат со редовниот секс, ова го барам со цел да не издавате сигнали на попален мајмун...тоа за жените е голем turn off (тие знаат да го намирисаат очајот) тргнувате во град...на некои места каде не ве знаат и почнувате да се пуштате на други девојки...да се пуштате на по 5 девојки од вечер на секоја со различна варијанта...од сите одбивања (дај боже да ги нема) вие учите се повеќе и повеќе за работите сврзани со жената и нејзиното заведување...спокоен сте бидејќи и ништо да не се случи и да немате никаков успех таа вечер...ќе можете следниот ден да си одите кај девојка ви и да се утешите...и како станувате се подобар и подобар во играта, ќе приметите дека работите ќе ги правите инстинктивно, и дека се повеќе и повеќе жени ќе сакаат да спијат со вас..

Горенаведеново важи и само важи во случај кога вашата цел е секс и само секс заради секс...никакви врзувања, никакво чувство на вина, никакви премислувања ...што не значи дека еден ден нема да ја напуштите борбата и да се ситуирате со некоја (сите тоа го прават)..само ќе ги имате сладките спомени..и знаењето кое ќе може да им го предавате на синовите(хахаха..глупости ама ај)...но тоа е друга тема ај да не го тупам..за тоа колку родителите не учат како да се снаоѓаме..

Целта на тоа што сакам да го загатнам тука е..има милион фини дечки кои не можат да имаат редовен секс, а една од причините е и нивната инфантилна поставеност спрема девојките..нивното воспевање на девојките како совршени суштества и ставање на пиедестал... и после тоа во муабетот со нив се усеруваат и не знаат што да кажат... Друга работа во врска со тоа дека едно пали кај една друго кај друга...

Колку да и си мислиме дека сме посебни, дека којзнае колку се разликуваме од другите, има механизми кои на сите нас ни се заеднички, не водат низ животот... јас ги потенцирам токму тие особини кај луѓето..начините на кои треба да се експлоатираат желбите и потребите на луѓето се со цел за нивна манипулација... зошто сега велам манипулација..заради тоа што секогаш кога девојка сака да има секс со некого таа е на некој начин изманипулирана... дали од машкото или од самата себе... девојката сака да биде освоена, да биде уловена, да биде доминирана... колку и да се мислат девојките за слободни, самосвесни... нив им треба силна машка рака... тоа се двете спротивности, тоа е јин и јанг кој владее со светот...

Жената е плодната почва во кое семето на мажот ќе се развива до нов човек... јас го разбирам тоа, и разбирам зошто девојките инстинктивно сакаат да водат љубов со доминантното машко..инстинктивно сакаат нивното дете да биде најубаво и најсилно и заради тоа го бараат најдобриот мажјак за да се спарат со него... е сега.. јас зборував во погорните постови за идеја, како да се направи девојката да верува дека ти си доминантното машко... или да парафразирам... како некое мутле (под мутле мислам некое фин дечко кој едноставно е премногу збунет и несигурен за да легне нешто) може да стане најголемиот ебач во светот ако доволно добро ја познава женската психа и доволно добро (не доволно добро туку совршено добро!) знае што и кога да каже... затоа што играта е безмилосна... и нема место за грешки... од запознавањето до легнувањето има множество на точно определени нешта или фази низ кои мора да се помине... флексибилноста и варијациите во постигнување на секоја од тие фази се бескрајни... но резултатот секогаш треба да биде ист... жените треба да се пренесат низ неколку состојби за да бидат приемчиви за идејата за секс со машкото... (ако е расположена од старт... не ви требам јас)... е сега... клучот на успехот е микс од поголем број на фактори...

1 случај. Девојката има дечко, и се допаѓаш, но не сака да се чувствува виновна ако го лаже дечко и...
Ова е глупава женска логика, која значи дека си на пат да ја легнеш, и покрај дечко и...

Основата на се е дека ако таа ти каже дека си има дечко, може да се ослободи и да дозволи ти да ја ебеш, бидејќи тоа не е веќе нејзина грешка зошто таа претходно ти кажала за дечкото, а ти тоа си го игнорирал... значи во нејзиниот ум -таа немала избор во тоа што се случило...

2 случај..девојката може (а може и да нема) дечко, но не се чувствува сигурно и ти го кажува тоа за да те успори во твојата намера за секс со неа...

Сега кога ќе почнеш да ја заведуваш..заборави дека таа си има дечко... ако си има и не и се допаѓаш.. ќе ти каже самата... немој да правиш грешки... таа нема заборавено на него...

Девојките кои имаат дечковци се во принцип потешки за освојување... затоа најпаметниот пат до нејзиното освојување кое човек треба да го превземе е во станувањето на другар со неа... откога човек ќе стане другар со неа (особено ако се работи за посериозна врска... таа ќе почне да ти се исповедува... да ти кажува секакви детали... ти сите тие работи во иднина ќе можеш да ги искористиш за да ја опнеш... ништо полесно од станување на љубовник на девојка со која си веќе добар другар... немој само да се сељачиш со изјави од типот... ми се допаѓаш... остави природата да го стори своето... кога си со некого подолго време, се навикнуваш на него... и идејата за секс станува се поприфатлива... свесно или потсвесно...

Немој никогаш да го земаш здраво за готово зборот на девојките дека се зафатени.. тие понекогаш не знаат нешто нормално да кажат, па викаат дека се зафатени бидејќи знаат дека тоа е нешто што ги плаши машките... но нивните тела ги издаваат, и заради тоа секогаш треба да се набљудуваат... самите тие ќе си кажат..

Кај некои девојки се гледа дека тие навистина се искрени во тоа што го кажуваат и навистина сакаат да останат верни...
но кај други се гледа дека сакаат само врска со нивниот дечко, и дека ја прифаќаат идејата на секс со тебе... ако ти се поставиш дека не сакаш да и правиш никакви проблеми и глупости како инсистирање на врска со неа понатаму... останува само секс за една ноќ... никакви заебанции после тоа...

П.С. Девојките не сакаат да им се лигавиш и да бидеш фин со нив.. фините дечки (тие ги гледаат како оние кои ќе им обезбедат иднина на нив и нивните деца...се погодни за мажи.. ако сакаш да ја ебеш девојката тогаш не треба да си фин туку треба да си сељак.. треба да си фраер... треба да си оној кој прави проблеми... кој се рчка со сите и никогаш не се скрасува на едно место... за добрите и фините дечки нема место во играта... но затоа бракот со т.н. фраери е ужас за секоја жена... сега како ќе им се погоди... но во принцип дифтарите не стануваат добри сопрузи...

Затоа... поентата на постов е да се искористи таа женска слабост..која го тера жените да се заљубуваат во крајни лузери.. да се имитираат нивните однесувања..
можеби.. за секој си е индивидуално..

Бидејќи тоа е патот до сексот...

Што е кул фраер... кул фраерот е тешко сељачиште кое к.. не го боли за чувствата на женското и си гледа секогаш него да му е по ќеифот... тој не почитува ни родители, не почитува ни женска ни ништо... сега логичното прашање тука е .. зошто девојките се затрескуваат по такви идиоти...

Фраерите се релаксирани кога се наоѓаат околу девојки.. нив не ги мачи стравот од одбивање, тие не се секираат дали утре со таа девојка пак ќе комуницираат...

Од искуството на девојките се гледа дека тие ги мразат лигушите... ги мразат оние кои се подготвени да направат се за нив, да одговорат на секоја нивна желба...жените сакаат предизвик... сакаат некој да им ја запали жижицата... и барем за кратко време тие да светат со неа...


и така тоа е мојот текст.. како минува време, се се подзамислувам да напишам нешто поголемо, некоја книга или барем да организирам некој семинар, каде ќе се собереме глутница машки и ќе заведуваме девојки.
Сеуште незнам, али интересна е перспективата, во секој случај
:wink:
 

123

Член од
20 април 2005
Мислења
2.156
Поени од реакции
8
Значи предуслов е да имаат стална девојка за да можат без оврска да боцкаат. Цццц
Една со обрска а другите без. Работава прво заљуби се па после укакај се.
А што е работата, за искуство?
Едно златно правило: Искуство не се стекнува со менување на партнерки туку во долги врски во кои и двајцата се спремни на експериментирање и гласно искажување на желбите.
 

How1TzeR

ШЕВА
Член од
6 февруари 2005
Мислења
367
Поени од реакции
13
Добар труд си вложил ...

Еве јас ќе кажам моја теорија.....
Брат џабе ти се тетратки , книги , скрипти , учебници ..и остали ку*чеви карики ...

ФРАЕР Е РОДЕН ФРАЕР .... не можеш со сила да се правиш фраер !

Фраер не мислам кола , пари , итн .... скапоцени камења. ( и ова е + )
Вродена мана е Фраерлук .... ( како што е вродена мана на некои да се РОПАЦИ ) да не заборавиме треба да си и ФАЦА ... да не личиш на Јонче од Бучим ...па следат ..облека ... твои движења ..однесување.. галење уз муабет ... итн ....
 

How1TzeR

ШЕВА
Член од
6 февруари 2005
Мислења
367
Поени од реакции
13
Пер галење мислам со штипкање на цурата по образ еднаш .. зависи до цурата :) како го сака :lol: зависи ситуација .......... абе шо д`ткам .... зависи од се бе брат ! може си у кафич , дома , може у планина да ја е*ам си со нејзе па таму и се пушташ. :lol: :lol:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Koа го прочитав онака ми дојде некоја лигушка слика :D
Туку шеги на страна ајде, да се вратиме на книгата "Совети за јуниорите"! :D
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.585
Kako povozrasen, i se nadevam zivotno poiskusen, si zemav za sloboda da repliciram od nekolku zamene bitni pricini:

Prvo, bidejkji navistina ima golem broj maski koi ne znaat kako da postapuvaat so sprotivniot pol i istiot ne go razbiraat koncepciski, a posebno vo denesnava situacija se najcesto manipulirani i povreduvani od devojkite;
Vtoro, bidejkji navistina postoi znaenje sto se uci vo zivotot po ova prasanje;
Treto, epten me boli srce od politikata vo RM, pa rekov emotivno da
"kompenziram" so sosema sprotiven gig; od ovoj podobar - zdravje.


Nikola: vo zivotot se trudam da bidam fer no i realno da gi gledam rabotite. Jas sostavot go ocenuvam so dovolen (2).

Ti odnosot kon sprotivniot pol go svakjas vojnicki, sto mozebi nekoj kje rece ne e loso, no pak dolgorocno ne e produktivno! Ne mnogu od gorekazanoto e tocno! Instinktivno nesto nasetuvas, no ne e toa jasno precizirana "filozofija" koja moze da se pretoci vo politika i potoa vo konstruktivna akcija kade sto kje funkcioniras so zenite.

Sakate li da cuete zosto ne e? Ako temava ja re-formulirame, mislam deka ima potencijal da bide najcitana na kajgana i izdvoena na naslovna:!: :wink:

HOw1TzeR ccccc..... :lol:
 

How1TzeR

ШЕВА
Член од
6 февруари 2005
Мислења
367
Поени од реакции
13
Misirkov напиша:
HOw1TzeR ccccc..... :lol:
Или да ја поканам на романтична вечера , свеќи .. вино што ти не ја знам 300 дрангулии ( не викам дека е лошо тоа ) .
Па тука се настапува со ајде мааа , знаеш ли ти ја.... па вака па онака ... држ не дај ... опни се на колена па ако има лош тепих у ресторанот ќе те заболат коленици ... и настапуваат зборовите као " многу те сакам знаеш ли"
E сеа за да не ме испоутепате од цитирање ... не викам дека овој начин е лош ама и не добар .. не си ФРАЕР ако го дудлаш.

п.с. ако го направите искажаното погоре , може особата X да бара и салто со колуд напред ( може и назад ) да ви побара !

ама ќе се исцитирам сам сеа ( боље сам ) :)

How1TzeR напиша:
зависи до цурата Насмевка како го сака Ептен смешно! зависи ситуација .......... абе шо д`ткам .... зависи од се бе брат ! може си у кафич , дома , може у планина да ја е*ам си со нејзе па таму и се пушташ.
Мисирков надвор е војна со жените .. битка се води нема цица маца, или ќе бидеш херој после војната или десанка шакич е у исто така сериозна комбинација :lol:
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Никола, упатството ти е супер ако се фокусираш на квантитет. Со тоа не значи дека и квалитетот доаѓа автоматски.

А ова упатство знаете на што ме потсеќа? „Свакога дана у сваком погледу све више напредујем...“ :) :) :)
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Ti odnosot kon sprotivniot pol go svakjas vojnicki, sto mozebi nekoj kje rece ne e loso, no pak dolgorocno ne e produktivno! Ne mnogu od gorekazanoto e tocno! Instinktivno nesto nasetuvas, no ne e toa jasno precizirana "filozofija" koja moze da se pretoci vo politika i potoa vo konstruktivna akcija kade sto kje funkcioniras so zenite.
не е битно како јас ја гледам, битно е каква вистински е. Јас тука не сакам никого да учам како да си ја најде љубовта на животот, туку како да легне нешто, кратко и ефикасно.
Зошто да се мачи човек и да му зема оваа работа голем дел од драгоценото време?
Кога може се да се случува побрзо и поефективно.

Значи предуслов е да имаат стална девојка за да можат без оврска да боцкаат. Цццц
Една со обрска а другите без. Работава прво заљуби се па после укакај се.
А што е работата, за искуство?
Едно златно правило: Искуство не се стекнува со менување на партнерки туку во долги врски во кои и двајцата се спремни на експериментирање и гласно искажување на желбите.
абе не е нужно да се има девојка или жена, но е полезно, за ако ништо не испадне да не се чувствуваш глупо, т.е. да имаш каде да се вратиш.
Плус, треба да си изрелаксиран, сексот да ти е последна работа на памет.
Ако ти тече лига од уста додека гледаш некоја, тешко дека ќе ја легнеш.

Никола, упатството ти е супер ако се фокусираш на квантитет. Со тоа не значи дека и квалитетот доаѓа автоматски.
квантитетот носи и квалитет.
што повеќе девојки легнеш, тоа полесно ќе ги легнеш оние кои следуваат.
И тоа ќе бидат се подобри и се појаки.
Се е до опуштеноста и до самодовербата.

некои луѓе си ги имаат тие работи од старт, кај некои треба да бидат изградени.
Но, секогаш се има можност за повеќе и подобро, колку и да ве бива
само relax и никакви проблеми нема да имате 8)
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Јас тектстот на Никола од една страна би го оценала со 1 од друга со 5. Со 1, ако се земам во предвид јас, и како ми делува мене тој муабет, а со 5, ако ги земам во предвид повеќето денешни девојки што во никој случај не се цвеќиња за мирисање. Е сега незнам дали причината за тоа е баш ваквиот став на поголемиот процент машки ...
И на крај Никола сакаш да ми кажеш дека тебе не ти сексот најбитниот детал во животот? Сам кажа дека си имал подолга врска и незнам поради кои причини повеќе ја немаш и баш не сакаш да имаш иста ... ама па толку груб да излезе човек од тоа, стварно незнам ...
Јас лично не сакам многу многу да ми се лигави партнерот ... сум приметила (од врските порано, за да не се буни Никола) дека најкратки ми биле тие каде што почнувал дечкото буквално да пази да не се сопнам по улица ... Но, уште пократки ми биле контактите (не дошле до врски) со типови како твојот пример кои им е цел да те легнат и толку ... а верувај дека ако си седнал на некоја солидна девојка да и правиш филм, нема да се дофилмаш ...
Не дека е страшно нешто да се има секс за една вечер, ама па каде ви е крајот ако го практикувате тоа? И ако не ти се допаѓа некоја девојка за да бидеш со неа некое време, како можеш да ја ебеш? Т.е. извини Никола заборавам дека тебе девојките ти се убав предмет за ебење и немаш ништо подлабоко во тебе што може да ги цени барем за еден муабет после сексот.
Значи така, општо целиот пост не го поштовам дека е сведен на еден актерски чин за подобар сексуален живот на младите ... и само вие очекувајте дека од вакви муабети ќе се подобрат и женските ...
Според мене вниманието е оној основен поим што може да привлече девојка ... после тоа си доаѓа поштовањето (не претерано до некакво возвишување нормално), итн да не набројувам, итака ова е делот на Никола 8)
 

123

Член од
20 април 2005
Мислења
2.156
Поени од реакции
8
Еххх, како не бев во Скопје. Ќе го испечатев ова па секоја вечер ќе го шетав Скопје и Никола ќе го барав, претпоставувам дека е тој на аватарот, и ако го видам со некоја да прави муабет, ќе ја начекам во WC и ќе и дадам да прочита што ја чека и после ќе гледам сеири. :lol:
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Еххх, како не бев во Скопје. Ќе го испечатев ова па секоја вечер ќе го шетав Скопје и Никола ќе го барав, претпоставувам дека е тој на аватарот, и ако го видам со некоја да прави муабет, ќе ја начекам во WC и ќе и дадам да прочита што ја чека и после ќе гледам сеири. Ептен смешно!
Ехх, како јас кога пред неколку месеци бев во Германија не те сретнав.
Абе најинтересно е што и да им дадеш да го прочитаат тоа и се да им е јасно што сакаш од нив, пак сакаат да бидат со тебе. Неверојатна женска логика.
што полошо ги третираш, тоа повеќе те сакаат. бреј, интересно..

Според мене вниманието е оној основен поим што може да привлече девојка ... после тоа си доаѓа поштовањето (не претерано до некакво возвишување нормално), итн да не набројувам, итака ова е делот на Никола Кул
И јас тебе те сакам. И верувај, ќе ти посветам внимание. :)
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Никола, фала имам повеќе од што ми е потребно моментално ... ама ако некогаш нешто се промени, ќе те барам обавезно 8)
 

123

Член од
20 април 2005
Мислења
2.156
Поени од реакции
8
Никола напиша:
што полошо ги третираш, тоа повеќе те сакаат. бреј, интересно..
Ова и јас го применував кај машките и што е најважно пали секогаш.
А ако им речеш: Ако мислиш дека ќе ме е*еш вечерва си се заебал.
После ова ти стануваат другарчиња.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom