Прилеп и Мариово

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.541
Поени од реакции
14.674
Нојчниов живот е катастрофа,според мене или пак тоа е затоа што има многу кафичи,а малце лујџе?Пошо кај и да појдиш таму 50 души се вртка,пола празен кафичо...Иначе според мене најдобро е морнар,али најчесто таму се сите под 18 години,секој петок/сабота има некоја добра журка,еве баш вечерва ќе бидат Д'Хаундс...ако има некој шо че оди вечерва,нека ми се јави че се запознајме :P
штама е преку ден и за работна недела, знам дека еве безпарица ама на луѓево ни до шетање не му е дојдено, во право си дека овде има многу кафичи ама се знае каде е шемата, или вирус или вип, можеби и табу. за малите азур а другиве човек нема влезено, една споредба со битолските кафулина каде што лете-зиме, дење-ноќе секој ден е полно, денеска во битола 12 часот на широк сокак тешко место да начекаш. кај нас само летно време и сабота на пладне има гужва бидејќи пазар ден е.
Иначе незз шо му фали на апореа освен малиот капацитет да менува нешто друго. ќе се изгуби шмекот на најуникатниот кафиќ кој некогаш постоел во прилеп (заедно со соник) да го преместат на ептен бош локација во мис стон
грешка прави биџо
 

Rage!

Анархист
Член од
23 ноември 2011
Мислења
78
Поени од реакции
33
Слушнав дека новата Апореа ќе биде повеќе место за кафе отколку за ноќен живот. Ќе има библиотека, ќе биде покомфорно. Сепак мислам дека и старата треба да остане :)
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.046
Поени од реакции
15.014
Слушнав дека новата Апореа ќе биде повеќе место за кафе отколку за ноќен живот. Ќе има библиотека, ќе биде покомфорно. Сепак мислам дека и старата треба да остане :)
ај баш да видиме како ќе биде :)
ваква библиотека? каква што спомнува Блажо? :)
ај предложете некое место за посета за време на некој летен празник фалааа :pipi:
Зависи младата госпоѓица што сака да посети :) инаку да...рано е за лето...зимава че мрзниме ко пингвини да г'****
 

Rage!

Анархист
Член од
23 ноември 2011
Мислења
78
Поени од реакции
33
ај баш да видиме како ќе биде :)
ваква библиотека? каква што спомнува Блажо? :)
Хахаха, не навистина реална (иако мислам не толку снабдена), а можно е и тоа да се само муабети.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Че работи бе Биџо вечерва, и во кој локал че работа? Договорен сум за излегување ама не ми се оди во Табу оти че биди предновогодишна Чачак забава.
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.265
Поени од реакции
3.619
Aj аирлија нова стартна цена на таксите , 5 банки ко беспари o_O
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Што ви текна да го затворате едно од најдобрите места Апореа, кај што може да се слушне саглам музика во ПП ? Јас кога и да идев во ПП секогаш таму сме излегувале и имало богами ептен топ журчиња, музика на ниво и народ еден куп.
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.724
Поени од реакции
965
Што ви текна да го затворате едно од најдобрите места Апореа, кај што може да се слушне саглам музика во ПП ? Јас кога и да идев во ПП секогаш таму сме излегувале и имало богами ептен топ журчиња, музика на ниво и народ еден куп.
Само привремено е затворена Апореа ... ја преместија на друга локација само уште не е отворена ( колку шо знам ) , но според локацијата каде што ќе биди сега не верувам да биди истата шема , ми се чини повеќе ќе биди за кафе шема ( дај Боже да грешам ) .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom